Neustaly pocit na zvraceni, nejim - helicobakterr?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1688
1.1.22 10:52

Neustaly pocit na zvraceni, nejim - helicobakterr?

Zdravim, nema nekdo zkusenost, mohl by to byt helicobakter pylori? Uz asi 3 tydny mam neustaly pocit na zvraceni, behem dne se davim naprazdno. Nemuzu se na jidlo ani podivat. Kdyz ve svetle chvilce par soust snim, tak vetsinou sedim vedle kyble a fakt mam sileny pocit na zvraceni. U doktoru jsem byla, 10 dni cekam na vysledky biopsie z gastra (svatky), ale uz jsem opravdu na konci sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10783
1.1.22 12:25

A nemuzes to mit spise v hlave? Psychika dokaze taky udelat paseku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
1.1.22 15:13

@Ladeka mam téměř to stejně, už rok v kuse, nikdo neví co se mnou. Vypadá to asi na psychiku.. je mi denně na zvraceni, daveni, ale nezvracim. Helicobactera mam preleceneho, nic se nezmenilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 15:22

Helicobactera jsem měla. Projevovalo se to tak, že mi bylo špatně po některých potravinách (vejce, mléčné výrobky). Měla jsem velmi silné bolesti břicha (až k omdlení), průjmy. Pocit na zvracení vůbec ne. Po přeléčení vše zmizelo.

• Citovat
  • Nahlásit
2823
1.1.22 15:22
@Ladeka píše:
Zdravim, nema nekdo zkusenost, mohl by to byt helicobakter pylori? Uz asi 3 tydny mam neustaly pocit na zvraceni, behem dne se davim naprazdno. Nemuzu se na jidlo ani podivat. Kdyz ve svetle chvilce par soust snim, tak vetsinou sedim vedle kyble a fakt mam sileny pocit na zvraceni. U doktoru jsem byla, 10 dni cekam na vysledky biopsie z gastra (svatky), ale uz jsem opravdu na konci sil.

Budeš muset počkat na výsledky, a to ti nedali zatím jediný lék, aby se ti ulevilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
1.1.22 16:59

@mamule42 Omeprazol, ale ten neucinkuje, ani v minulosti mi nepomohl. Pry i krevni obraz mam spatny, ale zatim se neresi. Ono dokud clovek nezvraci krev nebo nekolabuje, tak se nic nedeje, co tam mam zkusenost. Ale ja uz melu z posledniho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
1.1.22 17:02

@mesiah To je sileny. A resi to doktori nejak? Ja jsem uz podobny problem mela kvuli velkym zachvatovitym bolestem, bylo mi mizerne, taky jsem nemohla jist. Kortikoidy mi moc pomohly. Ale brala jsem je dlouho, bez diagnozy a po vysazeni opet silene bolesti + ted se cele dny davim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
1.1.22 17:27

Ja som to mala keď som mala 16 rokov s ničoho nič ma začal pichať žalúdok bolesti ako by mi niekto nôž do chrbta vrazal a zvracanie musela som do nemocnice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
1.1.22 18:14

@Ladeka Mám za sebou všechna vyšetření kromě kolonoskopie.. Ta mě čeká za měsíc. Nikde se nic nenašlo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
1.1.22 18:16
@Ladeka píše:
@mamule42 Omeprazol, ale ten neucinkuje, ani v minulosti mi nepomohl. Pry i krevni obraz mam spatny, ale zatim se neresi. Ono dokud clovek nezvraci krev nebo nekolabuje, tak se nic nedeje, co tam mam zkusenost. Ale ja uz melu z posledniho.

Jak se tak dívám na předchozí tvoje diskuze, tak s tím máš potíže už dlouho, není to otázka posledních 3 týdnů jak píšeš. Kdy jsi měla poprvé vyšetřený žaludek gastroskopicky, myslím hadici do žaludku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
1.1.22 19:45

@mamule42 Tohle je 3 tydny. Predtim jsem mi blbe trochu jinak, pak jsem brala silne kortikoidy a bylo mi asi pul roku vyborne, bez bolesti a bez nevolnosti. Pak se experimentovalo s jinymi kortokoidy, snizovali se davky a ja jsem ted v koncich. Gastroskopii jsem mela pred osmi lety, ale bez vzorku a divali se ken na jicen a nic. Ted jsem mela znovu pred Vanocemi a videl siroce otevreny dolno jicnovy sverac, prekyseleny zaludek a odebral vzorky. Neco padlo o operaci, ale ze nechce dr. predbihat. Jeste me ceka sono bricha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
5.1.22 16:25

@mesiah Odebirali ti pri gastroskopii vzorky? U me se ted helikobalter prokazal ze vzorku v zaludku. Beru ted dvojkombinaci antibiotik, po dvou davkach se mi uz k tak velkym. nevolnostem pridalo jeste tlaceni zaludku a bolest v oblasto strev. Ale upinam vsechno k tomu, ze mi po dobrani zase bude dobre. Modlim se teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 18:51

Po dobrání trojkombinace léků, mi už nebývalo špatně a bolesti nebyly tak bodavé. Chtělo to ještě nějakou dobu pravidelně jíst, dohojovala se sliznice žaludku a dvanáctníku, tak to chtělo nemít prázdný žaludek. Helikobacter nemá rád Mastichu, tak jsem ji pak ještě dlouho brala. Myslím, že to pomáhá.
Já jsem byla 2× na hadici do žaludku s prokázaným helikobacterem, nikdy neléčeno. Prý to (noční zvracení, motání, mdloby, bolesti břicha) mám psychické. Na druhé hadici se doktor prsil, že tam mám „takovou kapsu“, že jiný lékař by řekl, že to je vřed, ale není to vřed, je to kapsa. Matla. :zed: Já už mívala občas černou stolici, byla slabá jak mucha. Ale kam chcete jít, když vám strkají hadice vrchem dolem a výsledkem je že vás pošlou k Chocholouškovi. Tak jsem to brala jako běžný stav. Mně to přeléčila až později kožní, měla jsem už od tohoho hrozné ekzémy okolo úst. Hned věděla čím to je. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
19183
5.1.22 18:59

Nejhorší je, že ani lékaři sami moc nevědí. Prostě do toho břicha není pořádně vidět. Takže za mě nejlíp funguje úprava stravy, klid, přiměřený pohyb. Teď třeba aktuálně se mi děsně nafouklo břicho po hlávkovém salátu (a pozoruji, že to není poprvé). A pak že je zelenina zdravá. Eh, jak co a jak pro koho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat