Neustálý zánět dásní

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.1.22 16:34

Neustálý zánět dásní

Ahoj, potřebovala bych poradit, jak bojovat proti zánětu dásní. Za žádnou cenu se ho nemůžu zbavit. Zuby si čistím 2× denně. Na doporučení zubařky vždy první klasickým kartáčkem 2min. A poté ještě sonickým 3 min. Takže celkem 5 minut, používám ústní sprchu, ale ani to nepomáhá. Po každém čištění vyplachuji listerinem. Mažu dásně nějakým bylinkovym gelem, koupila jsem si i speciální roztok na doporučení v lékárně na vyplachování pusy a to musím říct, že se zánět stáhl, ale roztok se může užívat jen 2 týdny a pak 2 týdny pauza a v těch 2 týdnech se mi to zas rozjede. Takhle bojuji už přes rok a půl. Zubní pastu používám elmex caries, dle mé zubařky nejlepší pasta na trhu.. :zed: tak už vážně nevím, kde dělám chybu. Na zánět dásní jsem začala trpět při druhém těhotenství s dvojčaty a trvá doteď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28192
23.1.22 16:38

Mezizubní kartáčky? Chodíš pravidelně na dentální hygienu?
Já to měla podobné ý ale už to šlo do paradentózy, takže pomohlo jen odborné hloubkové čištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
23.1.22 16:40

Doporučím dentální hygienu. Chyba může být ve špatné technice čištění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2188
23.1.22 16:41

Ano, dentální hygiena by mohla pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2561
23.1.22 16:46
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit, jak bojovat proti zánětu dásní. Za žádnou cenu se ho nemůžu zbavit. Zuby si čistím 2× denně. Na doporučení zubařky vždy první klasickým kartáčkem 2min. A poté ještě sonickým 3 min. Takže celkem 5 minut, používám ústní sprchu, ale ani to nepomáhá. Po každém čištění vyplachuji listerinem. Mažu dásně nějakým bylinkovym gelem, koupila jsem si i speciální roztok na doporučení v lékárně na vyplachování pusy a to musím říct, že se zánět stáhl, ale roztok se může užívat jen 2 týdny a pak 2 týdny pauza a v těch 2 týdnech se mi to zas rozjede. Takhle bojuji už přes rok a půl. Zubní pastu používám elmex caries, dle mé zubařky nejlepší pasta na trhu.. :zed: tak už vážně nevím, kde dělám chybu. Na zánět dásní jsem začala trpět při druhém těhotenství s dvojčaty a trvá doteď.

Kdybych si čistila zuby 2×5 minut tak jak píšeš, tak budu mít záněty taky. Čistila bych si jen sonickým dle návodu, mě to funguje hodně dobře a k tomu nějaké ty bylinné vodičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8994
23.1.22 16:46

Je úplně jedno kolik času si drbes zuby, dulezity je jak. Nikde nevidim zmínku o interdentálním.. mezizubnim čištění. Kartacek-floss-nit- solo kartaček- když si budeš mazat špinavou pr.del gelem a nepujdeš mezi pulky … furt bude špinava. Jinak spravně podotknute již zde.. HYGIENISTKA… muže ti i udelat testy na přítomnost bakterii. Změří ti choboty, doporučí kartáčky a jejich velikost, za další muzes mit i subgingivalní kamen.. to je takovej šmejd černej co se drží na kořenech zubu a je potreba speciální hloubková kyretáž, kterou ti uděla odborne pouze odborník. Ne nadarmo to ty holky studují 3 roky… to čištění zubů.. Jako neni to jako práce s buzolou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28192
23.1.22 16:53

@Královna Kosmíru jo to jsem měla tu kyretáž asi, tady tomu říkají léčba paradentózy. Zážitek :mrgreen:

A pokud ti tvoje zubařka ani dentální hygienu nenavrhla a místo toho tohle čištění dvěma kartáčky asi bych našla jinou 8o

Příspěvek upraven 23.01.22 v 16:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2188
23.1.22 16:57
@Proto02 píše:
Kdybych si čistila zuby 2×5 minut tak jak píšeš, tak budu mít záněty taky. Čistila bych si jen sonickým dle návodu, mě to funguje hodně dobře a k tomu nějaké ty bylinné vodičky.

Taky mi přijde zbytečné užívat normální kartáček před sonickým. Ale když to doporučila zubařka… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2658
23.1.22 17:03
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit, jak bojovat proti zánětu dásní. Za žádnou cenu se ho nemůžu zbavit. Zuby si čistím 2× denně. Na doporučení zubařky vždy první klasickým kartáčkem 2min. A poté ještě sonickým 3 min. Takže celkem 5 minut, používám ústní sprchu, ale ani to nepomáhá. Po každém čištění vyplachuji listerinem. Mažu dásně nějakým bylinkovym gelem, koupila jsem si i speciální roztok na doporučení v lékárně na vyplachování pusy a to musím říct, že se zánět stáhl, ale roztok se může užívat jen 2 týdny a pak 2 týdny pauza a v těch 2 týdnech se mi to zas rozjede. Takhle bojuji už přes rok a půl. Zubní pastu používám elmex caries, dle mé zubařky nejlepší pasta na trhu.. :zed: tak už vážně nevím, kde dělám chybu. Na zánět dásní jsem začala trpět při druhém těhotenství s dvojčaty a trvá doteď.

Ahoj, velmi důležité je používání mezizubnich kartáčku a docišťovat jednosvazkovým. Sprcha je v podstatě na nic, jen se tím vystříknou zbytky jídla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14607
23.1.22 17:04

Nemáš to od zubu? Před vánoci mě bolela dáseň - zubař nic nenašel(mladž zástup).. Za 14 dnů váček jak kráva, antibiotika, nakonec to bylo od kanálku, který mi můj zubař čistil teď v pátek (prý jsem jeho rekordman - 29mm kořen u 155 cm ženský ještě neviděl). Jsem zvědavá na pokračování za 3 týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14607
23.1.22 17:06

Mimochodem - ten listerin mi můj zubař zakázal - prý je moc agresivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 17:22

@Králičice původně jsem používala herbadent, ale poslední dobou se mi nedaří ho u nás v obchodě sehnat. Ze zubů nejspíš ne, asi 2 měsíce zpět jsem byla na rentgenu a zubařka teda nic neříkala, že bych měla nějaký kaz nebo něco, ani mě žáden zub nebolí

• Citovat
  • Nahlásit
1129
23.1.22 17:22

Také trpím na citlivé zuby, zubarka mi rekla střídat normalni kartáček se sonickym, když už ho mám. Nijak z něj nadšená nebyla a já myslela jaká je to jistota dobře vycistenych zubu :( mezizubní používám i nit, dentální hygienu mi doporučila hned tak se musím objednat, asi je to fakt potřeba. A pak corsodyl po Dent. hygiene, ale tam zas pozor, že barví zuby po delším užívání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2188
23.1.22 17:38

Já si třeba normálním kartáčkem čistím zuby ráno, hlavně proto, že vstávám brzo a nechci v koupelně vrčet, v tom tichu se to nese celým bytem, i když se tam zavřu. :nevim: Sonickým to beru důkladně večer + těsně před spaním vypláchnu Listerinem zero. A zuby jsou ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
23.1.22 18:01

Trápilo mě to stejné - způsobil to kámen kolem krčků mezi zubama - který ať drbeš jak drbeš, prostě dolu nedáš. (ani tou sprchou, má na to malý tlak) Jak píšou holky výše, zachránila mě dentální hygiena (měla jsme zubařku, co to nedělala a ani nedoporučovala, takže mě to tehdy samotnou nenapadlo) Na dentální hygienu jsem šla 2× v rozestupu 3 měsíců a od té doby mě nic netrápí - nemám záněty ani mi neteče nikde žádná krev, zuby vypadají super. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat