Neustávající bolesti po ultrazvukovém vyšetření břišních orgánů

8
26.10.20 16:46

Neustávající bolesti po ultrazvukovém vyšetření břišních orgánů

:) Ahoj, před týdnem večer jsem podstoupila preventivní ultrazvukové vyšetření břicha( játra, slinivka, žlučník, močový měchýř, ledviny) na soukromé klinice. Vyšetření trvalo 25 min. Asi 2 hod. po vyšetření jsem byla velmi unavená, motala se mi hlava, šla jsem spát. Druhý den po probuzení mě bolely vaječníky, děložní čípek tak jako bodal a bolesti břicha jako při menstruaci. Bolesti stále trvají, občas lepší. Mimo 1.den menstruace tyto bolesti nikdy nemívám ani při ovulaci. Vyšetření proběhlo 5 dní před ovulací, kdy mi je jinak velmi dobře :) Brouzdala jsem po internetu a četla různé studie o biologické škodlivosti/neškodlivosti utz i jak funguje atd. Nevím čemu mám věřit, jaká je pravda.? Je tu někdo, kdo o tom skutečně něco ví, zkušenosti atd.? Paní doktorka mi jen řekla, že se nemohlo nic stát, to bylo celé tzn. neuklidnilo mě to. I je tu někdo komu byly často ultrazvukovány orgány/orgán a je úplne zdravy.? Ještě doplním, neptám se na utz nenarozeného dítěte, ale přímo orgánů. Předem moc děkuji za odpovědi. Vyděšená Anna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10244
26.10.20 17:06

Před rokem jsem byla na velmi podrobném ultrazvuku břicha, trvalo to cca 40 minut. Bolesti jsem neměla naprosto žádné.

Příspěvek upraven 26.10.20 v 17:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21296
26.10.20 17:08

Proboha. UZ se dela naprosto bezne a vsem, jako bezpecna metoda. Sice nevim, co na tobe celou pulhodinu hledali, asi potrebovali nejak ospravedlnit cenu, ale budiz. Ale s tvym stavem to opravdu nema co delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5215
26.10.20 17:17

Ne to fakt není z ultrazvuku :) taky nechápu co zkoumali půl hodinu… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3639
26.10.20 17:23

Ultrazvuk ti nemůze ublížit. Patrala bych jinde a šla případně k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6864
26.10.20 17:26

Ne, utz ti opravdu nijak neposkodi organy. Kamaradka mela vepmi rizikove tehotenstvi, cele ho prolezela v nemocnici a utz ji delali temer denne. Ona i dite jsou zdravi. (Vim, ze na dite ses neptala).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 19:31

Tvoje problémy nejsou v žádném případě způsobeny ultrazvukem. P. S. Pracuji s ním…

• Citovat
  • Nahlásit
8
26.10.20 20:19

A je možné, že by byla nastavena vyšší intenzita W/cm2 třeba.? Jen mě zajímá, jestli je to nějak kontrolované atd. Nevím, jen mě to napadlo, když jsem se v tom hrabala :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21296
26.10.20 21:27
@Anna.Len píše:
A je možné, že by byla nastavena vyšší intenzita W/cm2 třeba.? Jen mě zajímá, jestli je to nějak kontrolované atd. Nevím, jen mě to napadlo, když jsem se v tom hrabala :roll:

Jestli jsi tlusta jako blazen, tak si to mozna museli upravit. U prumerneho pacienta si doktor moc parametry nemeni, neni duvod. Ale neco ti poradim, nehrab se v googlu, kdyz nejsi schopna prebrat, co je racionalni a co nesmysl… UZ za tvoje problemy v zadnem pripade nemuze, to je proste fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
31.10.20 08:43

Šok

Jen se hlásím jak to zatím dopadlo. Došla jsem si na odbery krve a nechala vyšetřit i všechny jaterní testy, protože jatra mi ultrazvukovala nejdele cca 10 min. Všechny jaterní hodnoty jsou zvýšené 4 až 5× než horní mez, dopadly příšerně. Jaterní testy mi kontrolují cca jednou za ctvrt roku. Přesně tři tydny před ultrazvukem mi byli taky delany, vždy je mám uplně v pořadku. Nepiju alkohol, stravuji se normal zdrave, zadny leky, doplnky, nic. Břicho stále pobolíva, jsem total unavena, u doktoru se nic nenaslo ani pak z další krve, kromě tech vysokych jaternich hodnot. Jsem psychicky z toho uz v haji. Važně si nemuzu myslet, ze ultrazvuk je upne bezpecna metoda, kdyz potize zacaly hned po, ty testy atd. :roll:? Myslim, ze je bezpecna, pokud se nedela tak dlouho, me doktorka drzela sondu v jednom miste pod jatry dost dlouho a citila jsem takovy horky tlak, nevím.
Děkuji za předešlé odpovědi pripadne za další.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21296
31.10.20 09:05
@Anna.Len píše:
Jen se hlásím jak to zatím dopadlo. Došla jsem si na odbery krve a nechala vyšetřit i všechny jaterní testy, protože jatra mi ultrazvukovala nejdele cca 10 min. Všechny jaterní hodnoty jsou zvýšené 4 až 5× než horní mez, dopadly příšerně. Jaterní testy mi kontrolují cca jednou za ctvrt roku. Přesně tři tydny před ultrazvukem mi byli taky delany, vždy je mám uplně v pořadku. Nepiju alkohol, stravuji se normal zdrave, zadny leky, doplnky, nic. Břicho stále pobolíva, jsem total unavena, u doktoru se nic nenaslo ani pak z další krve, kromě tech vysokych jaternich hodnot. Jsem psychicky z toho uz v haji. Važně si nemuzu myslet, ze ultrazvuk je upne bezpecna metoda, kdyz potize zacaly hned po, ty testy atd. :roll:? Myslim, ze je bezpecna, pokud se nedela tak dlouho, me doktorka drzela sondu v jednom miste pod jatry dost dlouho a citila jsem takovy horky tlak, nevím.
Děkuji za předešlé odpovědi pripadne za další.

Nemas nejakou psychickou poruchu? UZ za tvoje problemy nemuze, to je proste fakt. Jaky mas problem, ze ti jaterky delaji kazdy ctvrt rok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
31.10.20 09:28

Pred lety jsem mela hyperfunkci stitne zlazy, vylecila jsem se z ni zmenami v zivote atd. Mela jsem tehdy i jednou zvyseny jaterni testy, ale to jsem vedela, ze to mam po vínovych vecircich, tehdy klesli po par tydnech do normalu. Kontroluje se mi stitna zlaza, jestli je stale v poradku a pri te prilezitosti i mudr kontroluje jaterky, nemam nic proti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21296
31.10.20 09:43
@Anna.Len píše:
Pred lety jsem mela hyperfunkci stitne zlazy, vylecila jsem se z ni zmenami v zivote atd. Mela jsem tehdy i jednou zvyseny jaterni testy, ale to jsem vedela, ze to mam po vínovych vecircich, tehdy klesli po par tydnech do normalu. Kontroluje se mi stitna zlaza, jestli je stale v poradku a pri te prilezitosti i mudr kontroluje jaterky, nemam nic proti.

Normalni to neni. Neni k tomu duvod. Tvoje jaterky ukazuji spis na nejakou prodelanou otravu, zloutenku ci cokoli jineho nez skodlivy vliv UZ. A neverim, ze ti to ten superpeclivy lekar nerekl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
31.10.20 09:53

No prave proto mi pak delala jeste dalsi krevni testy, tam vsechno v poradku, krome tech jaternich hodnot. Na co vsechno ty testy byly delane, nevím, to mi Mudr nerekla. Jen, ze jaterni mam stale vysoke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21296
31.10.20 10:01
@Anna.Len píše:
No prave proto mi pak delala jeste dalsi krevni testy, tam vsechno v poradku, krome tech jaternich hodnot. Na co vsechno ty testy byly delane, nevím, to mi Mudr nerekla. Jen, ze jaterni mam stale vysoke.

Tak predpokladam, ze ti vysvetlila, co si o tom mysli (a vyvratila tvou silenou teorii). Nebo ses mela zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama