Neutišitelný řev, když má spinkat

27
20.7.21 22:59

Neutišitelný řev, když má spinkat

Ahoj, máme 9,5 měsíční holčičku, doteď spinkala krásně. Sama od miminka usíná v postýlce. většinou spinká 2× přes den, jednou v kočárku a pak v postýlce. První spánek v kočárku zvládla výborně. Druhý už byl problém. Položila jsem do postýlky, vzala si usináčka a v ručičce ho mačkala, po chvíli začala zavírat očička a vypadalo to, že usne. V tom se probrala a začla hystericky ječet, řvala tak moc až se dusila a zvracela. Nosili jsme ji, dávali jsme hračky, pouštěli písničky, nic nepomohlo, hystericky řvala dál. Nakonec jsem ji dala do kočárku a usla hned. To samé se opakovalo večer. Chodí spát v 8. Opět si vzala usináčka, začla zavírat očička a opět ten samý řev, celá fialová, dusila se, zvracela. Utišit opět nešla. Po hodině řevu jsme si přinesli kočárek do ložnice, položili jsme do kočárku, popojeli tam a zpět a usla. Přemýšlela jsem, čím by to mohlo být, ale fakt nevím. Do dneska bylo všechno v pohodě. Toto stejné udělala asi týden zpět, u mé mamky, když jsem se jí snažila uspat v ložnici na posteli, ale tehdy jsem si říkala, že to bude tím, že je to pro ní jiné prostředí a tím, že není ve své postýlce. Hned doma spinkala zas krásně. A dneska toto. Opravdu to není tím, že by nebyla unavená, třela si očička, byla vzteklá, protivná a přivíraly se jí očka, tak nevím, čím to může být

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42506
20.7.21 23:14

U nás takhle reagovala na zuby a na bolesti břicha. Nemůže ji bolet bříško, nezkoušela nějaké nové jídlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
20.7.21 23:18

@Ginuš nic nového dneska neměla, na snídani mléko, na svačinu měla broskev s jablkem, na oběd dýní s těstovinami. Druhá svačinka přesnídávka, pak mléko, a mléčnou kaši. Mezitím se nacpavala kukuřičnýma křupkama, ale všechno z toho už měla. Zoubky ji právě vyrostly horní jedničky a zdá se mi, že ji roste dvojka dole, ale tím si nejsem jistá. Navíc kvůli zubům nikdy takhle nevyváděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
20.7.21 23:18

@Ginuš nic nového dneska neměla, na snídani mléko, na svačinu měla broskev s jablkem, na oběd dýní s těstovinami. Druhá svačinka přesnídávka, pak mléko, a mléčnou kaši. Mezitím se nacpavala kukuřičnýma křupkama, ale všechno z toho už měla. Zoubky ji právě vyrostly horní jedničky a zdá se mi, že ji roste dvojka dole, ale tím si nejsem jistá. Navíc kvůli zubům nikdy takhle nevyváděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42506
20.7.21 23:23

@Ema1992 tak zoubky postupně sestupují a může bolet i to :think: pokud máš jídlo vyzkoušené, tak to tím nebude, snad ještě někoho něco napadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15420
21.7.21 00:15

Zuby to být můžou (a horní přední byly u dcerky vůbec nejhorší). Taky může nechtít spát - to zvracení a dušení bylo, i když jste ji vzali do náruče, nebo jste ji nechali ležet a brečet (a třeba se ji snažili rozptýlit, neymslím hned, že jste ji chtěli nechat vyřvat)? Ale jinak mi to hodně sedí na ty zuby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12932
21.7.21 00:40

Pretazeni, stres, nervy doma, ockovani, zuby, nemoc… Cokoliv.
Vzala jsi ji na ruku hned nebo nechala rozervat?

Taky je vetsi, v tomhle veku ty zazracne spici deti „samy v postylce“ casto takto spat ze dne na den prestanou a jakoby dohanely ty mesice bez maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
21.7.21 06:25

Me tak mala vyvadi, kdyz je moc unavena, chce spinkat, ale nejde ji to hned… Spankove rytmy se meni a tim, ze roste ma spoustu novych podnetu…uz proste sama nezabere… Pomaha uspavat aktivne… Manzel treba placa po zadecku v rytmu, babi skrabka na zadech, ja vypravim pohadku… Mala se soustredi na ten jev a je hned tuha… Kdyz na to neni cas, dam ji do houpatka, 3× do ni drcnu, usne a prenesu do postele…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
21.7.21 07:19

@Lucie_Sx samozřejmě, že jsem si ji vzala na ruce.

@Speku tohle jsme zkoušeli a marně, dokonce jsme jezdili s postýlkou tam a zpět a taky nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
21.7.21 08:47

@Ba-stet i když jsme ji nosili řvala, dusila se, zvracela. Postýlce jsme ji řvát nenechali, protože se dusila ještě víc. Hned jsme ji tedy vzali a utěšovali, ale úspěch to nemělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15420
21.7.21 08:53

@Ema1992 Tak to mela dcera přesně se zuby. Rvala, az zvracela. Ono to odpovídá i tomu, ze je to horší vleže a když začne usínat. Příště ji zkuste dat nurofen, ideálně nez se to rozjede az k tomu dušení. Jestli se za chvilku uklidní, je pachatel jasný. Na ty přední u nas pak moc nezabíraly ani ty leky, nejlepší je vzit nositko nebo kocar a jit ven. I v noci. Většinou je rychle klid, doma to trvalo hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
21.7.21 09:56

@Ema1992 A není přetažená? Zkoušeli jste dávat spát dřív na denní i večerní spaní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
21.7.21 09:57

Nemůže to být třeba reflux? Že má kočárek trochu vyvýšený, tak jí to v něm nevadí? Zkus podložit přední nohy postýlky, aby ji měla trochu nakloněnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.7.21 14:46

Tak u nás se toto dělo, když jsme používali starou postýlku, ještě po mém tátovi. Po měsíci nám přišla postýlka pro miminko s vybavením**** jako dobrá možnost, tak jsme to vyzkoušeli a zabralo to! Mimčo přestalo tolik plakat a spinkalo mnohem více. Za mě mohu tedy pouze doporučit. Skvělá koupě.

Edit adminem: smazán odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15420
22.7.21 14:50
@Anonymní píše:
Tak u nás se toto dělo, když jsme používali starou postýlku, ještě po mém tátovi. Po měsíci nám přišla postýlka pro miminko s vybavením jako dobrá možnost, tak jsme to vyzkoušeli a zabralo to! Mimčo přestalo tolik plakat a spinkalo mnohem více. Za mě mohu tedy pouze doporučit. Skvělá koupě.

Máš recht, mimina děsně dbají na to, aby je rodiče necpali do starych nemodernich postýlek :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat