Neutuchající pláč každý den

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.11.19 08:10

Neutuchající pláč každý den

Ahoj všem.
Mám doma 3 týdny staré miminko.
Je plne na um mleku. Já jsem se nerozkojila i přes všechny snahy a rady laktacni poradkyně.

Malá měla v porodnici stolici samy hlen a tak nám dětská doporučila um bez laktozy.

Dávala jsem bebu která ji ucpala a nyní nutrilon lactose free s nutritonem kvůli blinkani.

Chtěla jsem se zeptat stává se nám často ze malá pláče třeba několik hodin v kuse. Třeba včera skoro pět hodin takový ten hystwrak. Nic nepomohlo. Kroutí se jak had asi bříško ale veškeré rady co jsou na netu nezabrali. Dáváme 11 den probiotika ale zatím nevidím výsledek.

Kaka krasne a normálně, ale pořad nám pláče. De říkala ze to musím vydržet a přečkat.

Mám někdy obavy zda nejet někam s ni na vyšetření jestli je v pořádku. Nemáte některá zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
113
20.11.19 08:16

Zkusila jste kapky na prdiky?? Mě syn také řval několik hodin i když třeba prdankoval ale ty prdy ho trápili. Dávala jsem espumisan ten je od narození. Za zkoušku nic nedáte. A

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12236
20.11.19 08:38

Moje obě děti trpěly na prdíky. Syn do tří měsíců i ctyrhodinove hysteráky, u dcery j dáváme speciální mléko při kolikach a i přesto, jak přijde odpoledne, kroutí se, kope a prohýbá se do luku. A to už jí jsou čtyři měsíce. Na vyšetření vás může dětská poslat, jenže u takhle malého miminka je většinou těžké něco zjistit. Trávicí systém se vyvíjí ještě tři měsíce po porodu, pak by se mělo vše relativně srovnat. U některých dětí to však trvá déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19823
20.11.19 08:48

Tezko rict.

Ja mela dite od porodnice na UM, nase se teda hrozne nadymala a mela zacpy. Rvala nam od 6 rana do pulnoci. Bylo to narocne obdobi.

Je ovsem otazka, zda je to mlekem, nebo jestli nema 3m koliku, coz neni zpusobene travenim, ale nevyzralou nervovou soustavou. Pokud ti place v predvecernich hodinach, poukazuje to spis na 3m koliku.

Dale, pokud je nafoukla, zkusila bych byt vami trubickovat, to hodne pomaha. Nam to zachranilo zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 09:17
@warita píše:
Tezko rict.

Ja mela dite od porodnice na UM, nase se teda hrozne nadymala a mela zacpy. Rvala nam od 6 rana do pulnoci. Bylo to narocne obdobi.

Je ovsem otazka, zda je to mlekem, nebo jestli nema 3m koliku, coz neni zpusobene travenim, ale nevyzralou nervovou soustavou. Pokud ti place v predvecernich hodinach, poukazuje to spis na 3m koliku.

Dale, pokud je nafoukla, zkusila bych byt vami trubickovat, to hodne pomaha. Nam to zachranilo zivot.

Aha a s tou kolikou tři měsíční co muzu delat? Zkoušela jsem espumisan i tu rourku a nic je to opravdu hodně náročné.

• Citovat
  • Nahlásit
19823
20.11.19 09:29
@Anonymní píše:
Aha a s tou kolikou tři měsíční co muzu delat? Zkoušela jsem espumisan i tu rourku a nic je to opravdu hodně náročné.

pokud to je 3m kolika, vyroste z toho sama behem 3-4m. Uz po prvnich 6 tydnech bys mela zaznamenat zlepseni.

Nam espumisan nepomahal, ani Biogayia. Pomahal bily sum, nosit nosit nosit.

Postupovala jsem podle Karpa:
1. dite pevne zavinout
2. dudanek do pusinky
3. napolohovat na bok
4. nosit, houpat, zpivat plus bily sum. Pokud uz te boli cely clovek z noseni a sotva motas nohama, sedni si na gauc, ignoruj rev a houpej velmi intenzivne v sede. Nevzdavej to, do 20min dite usne. Pokud si budes verit, ze se ti miminko podari uspat, pujde to rychleji. Je to zvlastni, ale je to tak. Deti citi nervozitu, pokud si neveris, trva to 2× tak dlouho. Mam to odzkousene. Manzel mi to neveril, pak prisel na to, ze mam pravdu.

Kdyz se mi malou konecne podarilo uspat, nebylo mozne ji odlozit. Muj den vypadal tak, ze jsem jela nekoncici cyklus hodina a neco rev, nakrmit, prebalit, uspat, 30m byl klid (ale jenomv mem naruci), pak se probudila a jelo se dalsi kolecko. Na konci dne jsem brecela vycerpanim.

Hodne by mi byvalo pomohlo vedomi, ze mala z toho vyroste. Ze tohle trapeni nebude trvat vecne. Jak jsem tehdy byla vycerpana, tak jsem mela dojem, ze to trapeni nikdy nebude mit konec. Ze uz navzdy budu zit v tehle nocni mure. Nedokazala jsem si predstavit, ze preziju byt jenom dalsi tyden tohoto.

Dcerce jsou 3 roky. Je to pohodova holcicka, hodna, sikovna… dela nam jenom radost. To utrpeni BUDE mit konec. Nemysli na to, co bude zitra. Tvuj cil je prezit dnesni den. Delej co je nutne, abys to mela ty a tve dite dnes co nejjednodussi. Ay se vrati manzel z prace, predej mu dite, at si na chvilku odpocines a vypni. Venuj se sobe, uklid si, precti si knizku, hod si slofika a sbirej sily na dalsi den. A kazdym dnem budes bliz k tomu, ze tve dite prestane plakat a bude ti delat radost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9425
20.11.19 09:53

V jakych situacich place? Kdyz ji nekam polozis, nebo i v naruci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 10:05
@warita píše:
pokud to je 3m kolika, vyroste z toho sama behem 3-4m. Uz po prvnich 6 tydnech bys mela zaznamenat zlepseni.

Nam espumisan nepomahal, ani Biogayia. Pomahal bily sum, nosit nosit nosit.

Postupovala jsem podle Karpa:
1. dite pevne zavinout
2. dudanek do pusinky
3. napolohovat na bok
4. nosit, houpat, zpivat plus bily sum. Pokud uz te boli cely clovek z noseni a sotva motas nohama, sedni si na gauc, ignoruj rev a houpej velmi intenzivne v sede. Nevzdavej to, do 20min dite usne. Pokud si budes verit, ze se ti miminko podari uspat, pujde to rychleji. Je to zvlastni, ale je to tak. Deti citi nervozitu, pokud si neveris, trva to 2× tak dlouho. Mam to odzkousene. Manzel mi to neveril, pak prisel na to, ze mam pravdu.

Kdyz se mi malou konecne podarilo uspat, nebylo mozne ji odlozit. Muj den vypadal tak, ze jsem jela nekoncici cyklus hodina a neco rev, nakrmit, prebalit, uspat, 30m byl klid (ale jenomv mem naruci), pak se probudila a jelo se dalsi kolecko. Na konci dne jsem brecela vycerpanim.

Hodne by mi byvalo pomohlo vedomi, ze mala z toho vyroste. Ze tohle trapeni nebude trvat vecne. Jak jsem tehdy byla vycerpana, tak jsem mela dojem, ze to trapeni nikdy nebude mit konec. Ze uz navzdy budu zit v tehle nocni mure. Nedokazala jsem si predstavit, ze preziju byt jenom dalsi tyden tohoto.

Dcerce jsou 3 roky. Je to pohodova holcicka, hodna, sikovna… dela nam jenom radost. To utrpeni BUDE mit konec. Nemysli na to, co bude zitra. Tvuj cil je prezit dnesni den. Delej co je nutne, abys to mela ty a tve dite dnes co nejjednodussi. Ay se vrati manzel z prace, predej mu dite, at si na chvilku odpocines a vypni. Venuj se sobe, uklid si, precti si knizku, hod si slofika a sbirej sily na dalsi den. A kazdym dnem budes bliz k tomu, ze tve dite prestane plakat a bude ti delat radost.

Mluvíš mi z duše. Taky brecim kolikrát ziufalatvim.
Je to šílené a taky si říkám co když to neskončí atd. Je to peklo na zemi. A to máme za sebou teprve tři týdny od jejího narození.

Nejhorší je to navečer.
Někdy ji to vydrží od rána skoro do noci. Je to na hlavu. Včera už jsem ji nechala křičet na břiše. Pak usnula asi vyčerpáním
Už jsem neměla na to ji pořad chovat a zpívat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 10:21
@Hoa Mai píše:
V jakych situacich place? Kdyz ji nekam polozis, nebo i v naruci?

I v náruči.
Chvíli je v klidu. Pak se začne kroutit a plakat s takhle je to pořad. Je vidět ze ji trápí asi ty prdy.

• Citovat
  • Nahlásit
9425
20.11.19 14:32
@Anonymní píše:
I v náruči.
Chvíli je v klidu. Pak se začne kroutit a plakat s takhle je to pořad. Je vidět ze ji trápí asi ty prdy.

A zkousela jsi nosit ve vertikalni poloze? Memu synovi to pomohlo i na ty prdiky. Nevim, jakym mechanismem, asi jak mel nozicky of sebe, tak to lip slo ven, kazdopadne byl taky hrozne uplakane miminko a hodne dlouho, dokonce jsme kvyli tem prdum a jeho uplakanosti meli problem s kojenim, A v podstate to noseni pomohlo ze vseho nejvic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 14:48
@Hoa Mai píše:
A zkousela jsi nosit ve vertikalni poloze? Memu synovi to pomohlo i na ty prdiky. Nevim, jakym mechanismem, asi jak mel nozicky of sebe, tak to lip slo ven, kazdopadne byl taky hrozne uplakane miminko a hodne dlouho, dokonce jsme kvyli tem prdum a jeho uplakanosti meli problem s kojenim, A v podstate to noseni pomohlo ze vseho nejvic.

Zkoušela jsem dnad všechno. Člověk se pak boji zda ji něco není.
Ale dr řekla ze ne a na pohotovosti mě také poslali domu.

• Citovat
  • Nahlásit
LD1
261
21.11.19 10:53

Jej, ve vertikální poloze nenos a už vůbec ne takhle malé miminko. Je to strašný zahul pro páteř, celá váha hlavičky působí na páteř a hlavičku mají opravdu těžkou, nejsou ještě osvalení, aby ji udrželi sami, takže dochází fakt k pretezovani, o to víc, pokud pak s prckem v té poloze chodíš nebo jinak hybes, všechny otřesy musí tlumit páteř…
Mám tříměsíčního chlapečka a se rvanim jsme si taky užili. Můžou to být prdiky, jestli se kroutí, ale mně taky doktorka říkala, že zejména v sestinedeli děti hoooodne rvou večer, protože jsou přetížené množstvím podnětů za den. Prostě ta hlavička to nezvládá zpracovat, tak brečí a brečí, zvykají si na svět a není to nic jednoduchého… uklidňovala mě, že to nejhorší přejde do konce sestinedeli a je fakt, že ty večerní tříhodinové neutisitelne řevy nám přestaly. Ale prdiky ho trápí pořád. Na ty nám pomáhá: nosit v klubicku nebo na tygrika, v těchto polohách se houpat s malým na gymnastickem míči (ne skákat jako o život, pozor na tvrdé otřesy), nechávat vykopat bez plinky (to mu pomáhá hrozně moc, mám ho kolikrát i 30-40 minut nahatyho na prebalovaku), dávat na bříško, cvičit s nozickama, masiruju mu bříško mastí Pupik, potom mu obě nožičky zvednu a pritlacim k bříšku, skoro vždycky se vyprdi, někdy i vykaka. Dáváme před každým kojenim Babycalm, nejim nic nadymaveho ani drazdiveho (malou máš vlastně na UM, tak tohle řešit nemusíš:)), každý den dostává ještě probiotika BioGaia. Hodně nám pomáhá i nosit v nositku, když je nejhur. Dobrá je poloha bříško na brisko- ty nahá, prcek v plence, lehnout si s ním tak… My děláme snad všechny protiprdovy opatření a už je to o kus lepší. Hodně se to zhoršilo na pár dní asi před týdnem, prý první tři měsíce ještě ta střeva dozrávají a o to je to horší. Teď malý už i hodně kope nozickama, tak to taky pomáhá dost zásadně. Taky jsem kolikrát brecela s ním, je to strašný, když rvou dlouho a nejsou k utiseni. Musíme to přežít, vyrostou z toho! Mě vždycky utěšuje, že vím, že jsem u něj v takových chvílích, neodkladam ho vybrecet a že si to nebude pamatovat, jak se trápil. Neodkladej ji, když pláče. Ona to nedělá naschvál, má prostě nějaký problém, miminko jinak komunikovat neumí… Drž se a ať je brzy lépe :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
261
21.11.19 10:56

Jo a pokud ti hezky kaka, tak bych rourku nepoužívala… ale tak to vidím já, každý ať se rozhodně podle sebe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
21.11.19 11:14

Dát 3 týdenní mimino na břicho, kde nedokáže ještě ani otočit hlavu, ať si řve, je dost krutý. Podle mě až týrání. Mám dvojčata, celé dny jsem na ně sama, pomoc okolí prakticky nulová. První měsíce řvali téměř 24/7, koliky, reflux, nedonošenci, zvládli se u toho i dusit, a to jsem s nimi ještě cvičila vojtovku a bojovala s poporodní depresí. Nikdy jsem je ale nenechala záměrně řvát. Mimina si nevymýšlí, neumí se vyjádřit jinak než pláčem. To nejhorší přejde jakmile se dítě začne víc pohybovat a ačkoli se to teď nezdá, uteče to rychle. Pak bude líp. Do té doby prostě zatnout zuby. Hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
261
21.11.19 11:19

No, k mé rade dávat na břicho- vždy pod dozorem, na chvilku(!) a jen tehdy, pokud ti malá na tom bříšku nevriska. Náš prcek byl na bříšku rád a už od narození zvládal aspoň na chvíli zvedat hlavičku. Ale na bříško se stejně polohovat mají, čím bude starší, tím déle ti tam vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat