Neuvěřitelné - fotografie při operaci v děloze

4
14.8.06 17:48

Neuvěřitelné- Nejdříve čti a pak žasni...

Neuvěřitelné- Nejdříve čti a pak žasni…
Toto bylo v subjektu mailu, který jsem dnes dostala a tak se chci s Vámi o něj podělit.

Toto je jedna z nejfantastičtějších fotografií na světě, která kdy existovala. Podařilo se ji zachytit jistému americkému fotoreportérovi během operace, když se lékaři pokoušeli operovat páteř 23týdennímu plodu uvnitř matčiny dělohy. Fotoreportér tehdy ještě netušil, že to bude jedna z nejdůležitějších fotek jeho života, vždyť účelem jeho přítomosti při operaci byla pouze dokumentace operace páteře uvnitř dělohy. Když Paul Harris fotografoval operaci, zvěčnil i moment, kdy děťátko vystrčilo svoji malou ručičku a chytilo ruku operujícího lékaře. Tato fotka se objevila ve většině světových novin a v Irsku se stala „nejsilnější vlajkou“ bojujících proti legalizaci interrupce. Ta maličká ruka, jejíž obrázek obletěl svět, patří Samuelu Alexanderovi, který se narodil vloni 28. prosince (v období operace byl pouhých 5 měsíců v bříšku své maminky). Když se nad tím zamyslíme, pochopíme, že život opravdu někdy visí pouze na vlásku. Lékaři byli přesvědčeni, že mimo dělohu by nedokázali udržet chlapečka při životě, proto bylo nutné uskutečnit zákrok, bez kterého by byl maličký zemřel, uvnitř matčiny dělohy. Dělohu lékaři zašili, aby se dětátko normálně vyvíjelo dál. I proto je tato fotka považována za jednu z nejdůležitějších lékařských fotografií současnosti. Je pravděpodobně, že Samuel Alexander Arms si jednou podá ruku s profesorem Dr. Brunnerem - tentokrát už mimo dělohu.

http://curezone.com/…b/armas1.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
14.8.06 18:31

Jé, mně to normálně dojalo až k slzám … krásná fotka, díky :)

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
14.8.06 18:37

To je teda úúúžasná fotka… jenom to dokumentuje, jak daleko je už dnešní medicína… operace miminka v děloze matky je podle mě něco neskutečného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.06 18:59

Nadherna fotečka,k tomu není co dodat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
764
14.8.06 19:21

Tuto fotku uz jsem kdysi videla,ale to jsem nemela mimco a nic moc mi o nerikalo,ted mam 4 mesicni Emicku a ta fotografie me dojala k slzam.Nadhera!!!

Lucici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
14.8.06 19:23

Znama fotka, velmi krasna! Ja som sa s nou stretla na strankach prolife.cz. Takisto ma dojala k slzam az po narodeni dcerky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
14.8.06 19:28

Docela by mne zajímalo, jak se cítil ten lékař. Když si vezmu, že tomu miminku určitě chtěl pomoct, ale přitom to asi nebylo zas tak jednoduchý, takže výsledek operace byl v té chvíli určitě nejistý. Myslím, že ten dotek, to sevření, muselo velmi zavazovat a vzbuzovat emoce.
Bludička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
14.8.06 19:38

Nádherná fotka, ukazovala bych jí všem co si neváží života :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.06 20:13

Ahojka,
opravdu nádherná fotka, už jsem ji sice viděla, ale vždy ve měla vyvolává emoce. Když si člověk uvědomí, co všechno mohou dnes lékaři změnit! Teď to myslím v dobrém - zachránit život.
Pa P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
14.8.06 20:47

Ahoj,

fotku už jsem taky viděla a moc se mi líbila, pak jsem ale četla, že je to fotomontáž (je to vůbec možné?) Jeden z argumentů byl, že dítě v pěti měsících prenatálního života nemá úchopový reflex. Ale nevím, mě to přijde autentické až až.

Komka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
14.8.06 20:54

Mě by celkem zajímalo, zda to je reálně možné. Napadá mě, jak to je s plodovkou?

Ale jinak pokud se nepletu, tak to snad proběhlo i televizí…

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
14.8.06 21:06

Ahojka, nechci se nikoho dotknout, ale mě ta fotka přijde strašidelná :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
14.8.06 21:07

Už jsem o tom četla kdysi dávno, spíš to vypadá jako by dr. tu ručku držel, jako kdyby dělali CŘ, už nevím jak to tam bylo psaný. S tou plodovkou to je pravda a hlavně, po CŘ by se nemělo 2 roky těhotnět aby jizva pořádně srostla......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
14.8.06 21:12

Nasla jsem si to na netu, pokud se chcete podivat. jetam i fotka narozeneho Alexandra.

http://joseromia.tripod.com/samuel.html

Makýš a Tygříci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
14.8.06 21:18

no mě ta fotka přijde taky docela ..děsivá…
a tak nějak bych řekla že je to celý tak trochu vymyšlený..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama