Neužívám si těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 22:00
Neuzivam si tehotenstvi

Ahoj,

doufám, že me tady hned neodsoudite. Jsem v 11tt. A vůbec si neuzivam těhotenství. Naopak. Obtěžuje me nafoukle břicho, neustálé nechutenství a nevolnosti. Samozřejmě mimco chci, ale vubec mi nedela radost. Je mi 32 let, po miminu jsem nijak netouzila, ale vzhledem k věku mi to přišlo jako přirozený krok. Ostatní těhotné pokukuji po kocarech a obleckach a mne je to spis na obtíž. Samozřejmě se nechci rouhat a chci zdrave miminko, ale trápí mě, proč neprozivam nejake pěkné pocity a radost. Jsem z toho opravdu špatná.
Je možné, ze se to změní az mimco uvidim na prvnim screeningu?

Touto diskuzi nechci nikomi ublížit. Vím, že je tady spoustu žen, co se o mimi snaží. Samotné me to tíží.

Děkuji za přečtení

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 14.02.17 22:02

Těžko říct, může se to změnit… k lepšímu, ale i k horšímu :mrgreen: Ne, vážně přeju aby se to změnilo k lepšímu, ale nechci tě strašit, mě přestalo být blbě měsíc před termínem…

axelina
Ukecaná baba ;) 2019 příspěvků 3 inzeráty 14.02.17 22:11
@Anonymní píše:
Ahoj,

doufám, že me tady hned neodsoudite. Jsem v 11tt. A vůbec si neuzivam těhotenství. Naopak. Obtěžuje me nafoukle břicho, neustálé nechutenství a nevolnosti. Samozřejmě mimco chci, ale vubec mi nedela radost. Je mi 32 let, po miminu jsem nijak netouzila, ale vzhledem k věku mi to přišlo jako přirozený krok. Ostatní těhotné pokukuji po kocarech a obleckach a mne je to spis na obtíž. Samozřejmě se nechci rouhat a chci zdrave miminko, ale trápí mě, proč neprozivam nejake pěkné pocity a radost. Jsem z toho opravdu špatná.

Touto diskuzi nechci nikomi ublížit. Vím, že je tady spoustu žen, co se o mimi snaží. Samotné me to tíží.

Děkuji za přečtení

ahoj no myslím že nejsi vyjímka :-) mě bylo do 16 tt taky furt blbě a každý den byl boj… 16tt - 26 tt docela super…skoro jsem nevěděla že jsem těhotná.. no a ted opět hnus… mám kýlu, křečáky na pipině, už se mi blbě dýchá, neobleču žádne hadry… první tehotenství bylo lepší ale ted se fakt tesim at už porodim a mám to za sebou.

warita
Echt Kelišová 8213 příspěvků 14.02.17 22:11
@Anonymní píše:
Ahoj,

Děkuji za přečtení

Hele, ja to mela vice mene cele tehotenstvi tak, nechapala jsem, proc to ma byt nejhezci obdobi zeny. A to jsem nemela zadne tehotenske potize.

Pak jsem porodila a zjistila jsem, ze mi to vsechno strasne chybi. Ze bych tu moji berusku chtela mit zase v brisku, citit kopanecky, hladit ten obri buben a citit obdivne pohledy sveho okoli, tesit se na malickou a tisic jinych pocitu.

I kdyz to zni neuveritelne, bude ti to chybet, uzivej si kazdy den, kdy ti neni spatne a jste 2 v jednom.

svatecnice
Kelišová 6014 příspěvků 14.02.17 22:12

Těhotenství není žádná hitparáda, furt něco bolí, píchá, člověk je omezenej ve spoustě věcí. Je to pitomý. Pokud chytneš nemoc, tak ještě horší depka.. ale zlepší se to (snad). Já byla taková listostiva celej první trimestr a pak to přešlo. Člověk se s těma hormonama taky musí naučit žít a chápat ostatní, i když je to těžký. Držím palce, ať se ti to otočí a začneš se těšit na miminko :kytka:

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 14.02.17 22:14

Ja jsem si taky tehotenstvi neuzivala. Dokonce jsem zacla pochybovat jestli dite vubec chci. Ac bylo planovane. Pripadala jsem si divne, takova „jina“. Zlepsilo se to v pulce, kdy prestaly nevolnosti. Konec byl taky blbej, bolest zad, kycli… Zkratim to, dite miluju moc :-)

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 14.02.17 22:17
@warita píše:
Hele, ja to mela vice mene cele tehotenstvi tak, nechapala jsem, proc to ma byt nejhezci obdobi zeny. A to jsem nemela zadne tehotenske potize.

Pak jsem porodila a zjistila jsem, ze mi to vsechno strasne chybi. Ze bych tu moji berusku chtela mit zase v brisku, citit kopanecky, hladit ten obri buben a citit obdivne pohledy sveho okoli, tesit se na malickou a tisic jinych pocitu.

I kdyz to zni neuveritelne, bude ti to chybet, uzivej si kazdy den, kdy ti neni spatne a jste 2 v jednom.

Mam to stejne. Moc me ted zpetne mrzi, ze me to bricho obtezovalo, mela jsem si uzivat kazdy den. Mala tak rychle roste a chtela bych vratit cas :-)

Taky jedna
Extra třída :D 11917 příspěvků 14.02.17 22:18

Je to velmi individuální, netrap se tím :kytka: Hoď to za hlavu a počkej si, až to prtě uvidíš „live“ a prosím tě, hlavně nečekej, že se ve vteřině všechno zlomí a zahoříš šílenou láskou… budeš mít mateřský pud a touhu to miminečko ochraňovat, ale ta láska, kdy bys pro něj dýchala, ta může pár týdnů trvat (Třeba i šestinedělí). Teď se tím netrap. Znám x-holek co v těhotenství čekaly na ten zlomový okamžik a přišlo to až po porodu. Držím palce :kytka:

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 14.02.17 22:20

Ne, nejste povinna si užívat těhotenství, když si neužijete porod nebudete o nic horší matka.

Když bude dítko třebas plačtivé, nebo vás nenechá v noci vyspat, taky máte právo si postěžovat, požádat o pomoc a netvářit se jak si to užíváte. Člověk dělá co může a co mu okolnosti dovolí, a nebojte, i když zrovna vobčas nebudete v graviditě skákat blahem, z dítěte jistě bude radosti dost a dost.

Dnešní doba s tím věčným tlakem na " užívání si" je stejně divná… :nevim:…život není jen o užívání si, občas je i o odříkání

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 22:20
@Anonymní píše:
Ahoj,

Děkuji za přečtení

Jak já ti rozumím. Vadily mi ty řeči všech okolo, ono to přijde, až uvidíš utz, až ti poroste bříško a u mě pořád nic, pak zase až ucítíš pohyby a já nic, počkej po porodu, až ti prcka dají do náruče, až budeš kojit a pořád nic, cítila jsem se už fakt provinile a konečně to přišlo až když mě prcek poprvé chytil za prst :oops:
Letos mu bude 7 let, druhému jsou 4 roky a na těhotenství nevzpomínám nijak s láskou, vůbec mi to potom nechybělo, brala jsem to jako nutné zlo, ale svoje děti miluju nade vše :srdce: Anonym kvůli citlivým údajům, případně smazat.

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 14.02.17 22:21

Do 15tt mi bylo zle, zhubla jsem 6kg, pak to docela slo zacala jsem nakupovat atd. Od 22tt do 25tt jsem musela jenom lezet, to byl des. A od te diby uz jsem zustala na neschopence.Pri chuzi jsem mela porad hrozny tlak na spodek, tak byl pro me vopruz i zajit nakoupit.Kdyz uz jsem zacala vypadat jako tehotna a ne jako tlusta, tak jsem sotva funela, nohy jsem mela silene otekly, nic jsem neoblikla v ksichte jsem vypadala jak vorvan, az me lide nepoznavali.Do toho jsem mela cely tehotenstvi hrozny strach ze se neco pos…re. Posledni mesic jsem se na mimco ani nijak netesila, bylo mi vsechno jedno. Faakt super obdobi…

Ancek
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 14.02.17 22:25
@Anonymní píše:
Ahoj,

Děkuji za přečtení

Nikdy jsem nepochopila, proč se tomu říká nejkrásnější období v životě ženy. Mě to přijde především jako zátěžová zkouška fyzického a psychického zdraví. Jediný důvod proč to člověk přetrpí je přivedení dalšího člověka na svět.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 14.02.17 22:28
@Anonymní píše:
Ahoj,

Děkuji za přečtení

Diskuzi jsem nečetla, takže napíšu vlastní zkušenost; první těhu vytoužené, štěstím jsem zářila. Naopak dvě čárky u druhého těhu mě rozbrečeli, ale né štěstím. Hrůzou že zas budou nevolnosti, únava, přiberu, porod, pak nevyspání atd. Ale srovnalo se to během asi 3-4měsíců, neboj, s pohyby se to změní!!! :pankac: :hug:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 14.02.17 22:29
@Ancek píše:
Nikdy jsem nepochopila, proč se tomu říká nejkrásnější období v životě ženy. Mě to přijde především jako zátěžová zkouška fyzického a psychického zdraví. Jediný důvod proč to člověk přetrpí je přivedení dalšího člověka na svět.
:palec: :mrgreen:

kacka52
Závislačka 4150 příspěvků 14.02.17 22:29

Jsem těhotná podruhé a ani jedno těhotenství nějak extra neprožívám. Rozhodně ho nepovažuji za moje nejkrásnější životní období. Jsem naopak přesvědčena, že tuhle větu vymyslel muž :mrgreen: U obou těhotenství mi bylo blbě hodně dlouho. U první dcery do 23.-25. týdne, teď u druhé se mi stále dělá blbě ráno při čištění zubů a při mytí nočníku, jsem na konci 31.týdne. U obou mi začalo velice brzy tvrdnout břicho, taky žádná příjemná věc. V tomto těhotenství se mi navíc kupí problémy (cukrovka, nízká váha miminka), takže se těším spíš na konec. Břicho mi chybět nebude, cítím se nehezká, neohrabaná, prostorově výrazná a nepřitažlivá. Zařekla jsem se, že 2× stačilo :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >