Nevečeří - budí se hladem

Anonymni
15.10.07 08:04

Nevečeří - budí se hladem

Zdravím všechny mámy bojovnice, protože s těma prckama je to opravdu boj! Náš 10ti měsíční syn odmítá večeřet a pak se v noci budí po hodině - asi hladem. Nejdřív jsem ho každou hodinu nakojila, ale nechci, aby si na to zvykl (doktorka nám to nedoporučovala), tak kojím po 3 hodinách a zbytek jen chovám, dokud nezabere - to taky není dobré, ale na metodu vykřičení nemám. Zkoušela jsem ho nechat vyhladovět, svačinku má v 16h a večeři až v 19, ale stejně nic nechce - maximálně 2× kousne do chleba se žervé, zapije to čajem a hotovo. Pak ho aspoň nakojím a jde spát. Před lžičkou uhýbá, takže kašičky ani polívky u nás nehrozí. Lžičku obecně nemá rád, i obědy jsou horor, radši si něčeho ukousne, než že by měl jíst ze lžičky, ale aspoň něco do něho dostanu. Z flašky už nechce vůbec, je zvyklý na hrníček. Nemáte některá podobnou zkušenost a jak jste to řešily? Moc díky za nějaké nápady!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
15.10.07 10:52

Ahoj " bojovnice"
mám upně stejnou zkušenost. Naše Nicolka byla to samé. o příkrmech od 6tého měsíce jsem i mohla nechat jen zdat :D První opravdové papání až po roce, a to cca 4 lžičky. A období kdy jsem to opravdu hodně řešila bylo právě okolo 10 měsíce - budila se každou hodinu, byla jsem zoufalá a od té doby spinká s námi :( Nebyla jsem schopná vstávat k ní.
Tak jedině vydžet, je to asi nějaký období.
Kamarádka má 10 m. chlapečka a papá krásně - už se uplně odstavil, a řeší to samé - budí se každou hodinu a pláče.
Takže buď v poho, alespoň budeš mít na co vzpomínat :D :D
Ahoj Bára

• Nahlásit
  • Citovat
980
15.10.07 12:57

j

A co zkusit řidší kaši do lahve?

A budí se opravdu hlady? Nepotřebuje se jen ujistit, že opravdu jste tam taky a není tam sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.10.07 13:07

Kašičku v lahvi i sunar (i když ještě kojím) jsme už zkusili, ale s lahvičkou si hraje a vůbec nesaje. Už je zvyklý na hrneček.
Postýlku mám vedle sebe a s prckem na sebe vidíme, takže se může ujistit během vteřinky a zase spát - kdyby chtěl. Možná se chce jen přitulit a pochovat. Ale stejně - když od čtyř nejí, musí mít přece hlad. Moje mlíko už mu nemůže stačit.
Snad je to opravdu jen takové nespavé období.

• Nahlásit
  • Citovat
1493
15.10.07 15:07

Můj syn se kolem 10 měsíců taky častěji v noci budil (u nás to znamenalo 2-3× za noc, protože jinak spal celou noc).
Ale k těm večeřím - syn je z hlediska jídla taky problematický. Na večer mu dávám kaše, ty mu chutnají, ale často je taky nechce jíst, protože už je večer unavený, tak odvrací hlavu, dělá blbinky a lžičku nechce. Tak třeba je to u vás taky podobné a večer už nastupuje únava.
Právě proto, aby se syn v noci nebudil, do něj večeři vždycky nějak narvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama