Nevedela jsem,ze umira

Anonymní
včera v 13:57

Nevedela jsem,ze umira

Citim se pod psa. Zemrel clovek, ktereho jsem mela opravdu strasne moc rada. Nerekl mi, ze ma rakovinu. I na nasich setkanich to prede mnou tajil. Moc mi chybi. Je mi lito, ze to prede mnou tajil. Premyslim nad tim proc. Trapim se tim. Citim se tak nejak podvedena. Neoduzujte me tu prosim. Premyslim nad tim, ze pro druhe asi neznamenam tak moc jako oni pro me. Zkusenost nekdo? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6
včera v 14:01

Já si myslím, že to neřekl, aby Ti neublížil. Trápila by ses x měsíců před smrtí, dívala by ses na něj jiným pohledem, lítostivým. Teď se trápíš taky, ale později. Měl Tě rád, proto Ti to neřekl. Chtěl možná pár těch setkání prožít normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
včera v 14:02

Možná právě jen nechtěl aby ses trápila ještě ty tím že mu nemůžeš pomoct. Chtěl se s tím třeba poprat sám…nebo se chtěl prostě vyhnout úzkostným pohledům, otázkám na to jak se cítí apod…prostě chtěl aby se s ním ostatní bavili normálně. Co vím hodně bývá že se pak lidí z okolí zaměří právě jen na to že ten člověk umírá a neví jak s jim mluvit tak třeba kontakt hodně omezi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
včera v 14:03

Zkusenost nemam, ale pust si film Muj zivot beze me… nekdo proste nechce tyhle veci ventilovat ven, nechce videt soucit a smutek v ocich druhych kdyz jim to rekne apod.
Dle meho nalozil se svym zivotem a jeho posledni tydny tak jak on chtel a o tom to je. V zaveru zivota ma kazdy pravo zachovat se i tak, ze nikomu nerekne, ze je nemocny a uzije si posledni tydny/mesice zivota tak jak on chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
včera v 14:04

Nebrala bych to tak, že jsi pro něj tolik neznamenala. Spíš tě měl rád a věděl, že by ti to ublížilo, tak tě chtěl chránit. Nebo chtěl mít někoho, s kým se pořád může bavit normálně a nemusí řešit nemoc. Ale chápu, že to pro tebe musel být šok, je mi to líto. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1373
včera v 14:18

Upřímnou soustrast. K dotazu, to, že ti to neřekl, vůbec nemusí žádným způsobem souviset s jeho vztahem k tobě. Vážnou nemoc a umírání každý zpracovává jinak, a zatímco někdo by tu bolest vykřičel do celého světa, jiný ji skrývá i před nejbližšími. Neměj mu to za zlý :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7396
včera v 14:25
@Anonymní píše:
Citim se pod psa. Zemrel clovek, ktereho jsem mela opravdu strasne moc rada. Nerekl mi, ze ma rakovinu. I na nasich setkanich to prede mnou tajil. Moc mi chybi. Je mi lito, ze to prede mnou tajil. Premyslim nad tim proc. Trapim se tim. Citim se tak nejak podvedena. Neoduzujte me tu prosim. Premyslim nad tim, ze pro druhe asi neznamenam tak moc jako oni pro me. Zkusenost nekdo? :(

Ahoj,
je mi líto, že jsi přišla o někoho důležitého.
Myslím, že bys to neměla vztahovat k sobě. Bylo to jeho rozhodnutí, asi chtěl, aby se neřešila jeho nemoc, ale lidé, nebo konkrétně ty jsi ho brala jako kdykoliv jindy.
Tím, žes to nevěděla, což by vedlo k úpravě tvého chování, jsi mu to přání splnila.
I když se třeba cítíš podvedená, a rozumím, z čeho ty pocity mohou být, splnila jsi mu přání.
A to je to nejlepší, co jsi mohla udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
včera v 14:42

Je možné, že jsi pro něho byla takový přístav,,normálního''života. O své nemoci určitě mnohým ze svého okolí řekl, takže najednou zjistil, že se všechno točí jen okolo nemoci, že nemoc prolnula do všeho- do hovorů, do lítostivých pohledů, do nenápadného sledování toho jak mu je… U tebe se rozhodl, že už to nechce, že chce ještě aspoň někde existovat normálně, bavit se o počasí, drbat, smát se apod. bez té příchutě smrti. Nejspíš jsi ho vždycky dokázala nabít energií, naladit ho. Takže to neber úkorně, jako že ti nevěřil, nesdělil ti to nejdůležitější. Naopak, vybral si tě, aby zažil ještě život takový, jako kdysi, normální a bezstarostný. Věděl, že jsi jeho přítel a že to pochopíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14307
včera v 14:45

Upřímnou soustrast :hug: Nekdy clovek myslí, ze svym blízkým ušetří bolest, když tají nemoc. A neuvědomují si, ze způsobí jinou, často větší bolest, kterou cítíš ted Ty. Odsmutni si to a odpusť mu, je mnohem pravděpodobnější, ze to udelal z lasky, nez proto, ze bys pro nej nic neznamenala… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16872
včera v 15:02

To mě moc mrzí a věřím že to je šok.

Bohužel mu nějak nedošlo, že tím že svým blízkým umožní se se situací vyrovnat, rozloučit se podobně, tak je přitom nebude zatěžovat, ale celé jim to usnadní.

Zároveň to je ale základní svobodná volba člověka, jestli chci s někým sdílet informace, jestli chci být opečováván a litován.

Jen to výrazně znásobí žal pozůstalých.

jak se s tím srovnat? Smířit se s tím, že teď ti holt bude nějakou dobu mizerně, odtruchlit to, mluvit o něm/ní, mluvit o tom co se děje v tobě a jak se máš. Nevyděsit se ani vzteku na něj, který téměř jistě na nějakou dobu dorazí - je to běžná a přirozená reakce na ztrátu.

jinak kdyby toho na tebe bylo moc, tak si najdi nějakou službu ve tvém okolí poskytující paliativní péči (hospic, ordinace paliativců v nemocnici a pod) - mívají i poradenské služby pro pozůstalé a dá se na ně obrátit a probrat to s ními.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
včera v 15:14

Každý se s tou smrtí vyrovnává jinak. Prostě nechtěl ostatní uvádět do rozpaků, spousta lidí pak neví, co na to říct. Chtěl žít do poslední chvíle co nejvíc „normálně.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3445
včera v 15:42

Asi tě znal lépe než ty sama sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu