Nevěra jako restart vztahu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 07:01
Nevera jako restart vztahu?

S pritelem jsem 9 let a z toho poslednich 5 let ziji v zahranici, predtim jsme spolu 4 roky zili. Pritel za mnou nechtel jet a zit tu a ja vzdycky rikala, ze se vratim zpatky, ale neustale jsem to prodluzovala nebot tu mam skvelou pozici co me bavi, hodne cestuji, vydelam si, proste sporim dokud muzu. Je mi cerstve 33 a rikala jsem si, ze se vratim az kdyz budu cekat rodinu a proste ze pak nastane jina etapa. Stalo se to, ze driv jsem pritelovi prisla na dlouhodobou neveru. A hodne me to zasahlo, a to presto, ze ja svata nejsem. Rekla bych to asi tak, ze posledni rok to bylo pro me v zahranici tezke, mela jsem z toho nejakou depku, v hlave resila zda uz mam jet domu, zda si poridit uz rodinu atd. Za celou dobu jsem v zahr.mela nekolik chvilkovych kamaradu na zahnani samoty, ale nikdy nedoslo na sex. Letos se to zmenilo tak, ze partner nemohl jet se mnou na prodlouzeny vikend k mori a ja vzala kamarada, protoze nikdo jiny nemohl jet a ja potrebovala vypadnout. Bylo to fajn stylem, ze jsme travili cas na kolech a depka byla ta tam, nic mezi nami nebylo, nepritahoval me. Po nejake dobe jsme zacli podnikat vic vyletu do hor a on mi daval casteji najevo, ze mu nejsem lhostejna, ale ja se porad drzela. Pritel pak mel doma nejaky problem s domem a musel to resit(vyhoreli), a ja byla najednou vic sama. Proste jsme se daleko mene s pritelem videli a kamarad mi zahanel ten cas. Po 4 mesicich vyletu a jeho natlaku jsem nakonec nejak tomu podlehla, vyklubal se z nej velmi nezny a zkuseny milenec, na vic to nikdy nebylo, to jsme si ujasnili. Pritel pro me vzdy znamenal vic, partner pro zivot, ale kdyz jsme se posledni dobou videli tak jsme jen na sebe nemeli moc cas, nas sex stal zaprd, s milencem jsem si to sice sporadicky, ale vynahrazovala. No stalo se to, ze jsem byla nemocna a zustala u pritele dele a prisla na to, ze taky nekoho ma cca 5 mesicu. Pro me sok, on vzdy typ nesmeleho vedatora, ja byla jeho prvni v 28 letech. Nasel si vdanou zenskou od nich z prace. A pry v tom byl jen sex ani zadne vylety, zamilovani ani nic vic. Kdyz jsem na to prisla tak to hned utnul, ze je konec. Asi snad poprve po par letech jsme si uprimne promluvili o tom co k sobe citime, co jsme do budoucna chteli, breceli, on se mnou chtel a chce stravit zivot a vse je mu lito, myslel si ze se za nim uz nechci vratit, ja si uvedomila, ze jsem to asi pekne podelala s tim odloucenim, asi oba jsme ten posledni rok vnimali dost krizove a takhle to dopadlo. Ja pritelovi samozrejme sveho milence nepriznala a ani nechci, mysli si tak, ze to podelal sam. Ja osobne mam v hlave porad to, ze jsem to u nej proste necekala v tehle mire, to ze me tvrdil jak ma pres leto moc prace s barakem a pritom mel ji…a ja na to konto ze samoty zacla s tim mym milencem…o mesic pozdeji nez on s ni…promitam si ten nas spatnej sex za ten pulrok kdyz jsme se videli. Stravili jsme sice spolu nejakej cas, treba i mesic na dovolene, ale ne sami, takze jsme toho moc mezi nami nevyresili…no a dopadlo to takhle. A paradoxne tohle otevrelo mezi nami nejakou hraz, kdy jsme zas byli schopni spolu mluvit o nas dvou a meli hezkej sex po dlouhe dobe, ikdyz probehly potoky slz. Pritel me prosil at na to cele zapomeneme a at tedy konecne realizujeme to, co jsme oba chteli a o cem jsme nemluvili, tedy rodinu a to, ze se konecne vratim zpatky. Nechapu taky svy pocity, ze me ta jeho nevera tak bere, ikdyz ja technicky delala to same, a citim se kuli tomu precijen o neco mene zhrzene. Porad mam ale pocit, ze me k tomu dohnalo to, ze on mi rekl, ze na me nema cas a ja se ho doprosovat nechtela. Navic ta zenska je porad v jeho praci. A ja mam tendence mu to dat sezrat, citim se kdoviproc ublizene, jako kdybych ja nemela maslo na hlave, coz on nevi. Potrebuju vedet, ze me fakt chce a zaroven nechci pristoupit na to „instantni odpusteni“, nechci planovat decko jen jako lepidlo vztahu, ikdyz jsme s tim oba pocitali, ze spolu budeme jen to nezacli realizovat. Kamoska rikala, ze by to na mym miste presla, ze hi nemam trestat za to, ze se citil sam, jeste k tomu kdyz slo jen o sex a me mel vzdy jako prioritu pro zivot. Mne to nejak nejde. Mam tendenci mu ublizit, treba se vyparit pres vanoce at ma o me starost, aby vedel o co muze prijit, protoze nechci, aby me mel automaticky jistou. Dalsi varianta je pristoupit na to usmirovani a restart. Proste jsme to oba desne podelali. Ma nekdo zkusenosti s tim, ze nevera paradoxne vedla ke zlepseni vztahu a ujasneni si toho, co realne chceme? Ze jsme proste potrebovali bombu primo do obliceje aby se nam rozsvitilo? Hlavne mne asi? Ma nas vztah sanci po tom vsem? Realne si rikam, ze mam taktak cas na dite a partner byl az doted naprosto spolehlivej, navic ty leta spolu… Mam svobodny kamosky a je to sila najit jiny vhodny material v nasem veku kde by byla moznost zacit s jinym stitem a mam ho i tak rada ikdyz jsem kdoviproc tolik zhrzena. Co myslite?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Petája
Kecalka 462 příspěvků 09.12.18 07:20

Vite ono je to tezky, pisete -ty leta spolu, ale poslednich 5 let, kdy jste byla v zahranici, tak to podle mne ani nebyl vztah, kazdy jste si zili vlastne svym zivotem. Muze se stat, ze spolu budete mit dite, zit spolu, videt se kazdy den, kazdodenni starosti a bude to jeste horsi. Urcite, pokud to date zpatky dohromady, spolu nejaky cas zijte v jedne domacnosti. Jaky ma vas vztah sanci na zachranu, no nevim, po tolika neverach z obou stran, ja bych to nedala, jsem jina povaha. Nezvladla bych 5 let v zahranici a mit pritele tak daleko, u me by ten vztah doma casem vysumel. Jestli s nim opravdu chcete byt, tak udelejte tlustou caru a zacnete znovu, hlavne se nehrabte v tom co bylo, snazte si to v hlave zakazat. A zadna ,,pomsta" za jeho neveru…Vemte si zrcadlo, mrknete do nej a reknete si, ze jste taky nebyla zadny svatousek a rychle se vzpametujte. Neublizujte mu…
Ocenuji to, jak jste ve sve zpovedi uprimna a vypsala jste se ze vsech pocitu a priznam se, ze mi je lito toho kamarada, co vam delal docasnou ,,nahradu", ten vas ma urcite take opravdu rad. Tak drzim palce, at se z toho nejak vymotate.. :kytka:

7.straka
Kecalka 365 příspěvků 09.12.18 07:21

Jestli s ním chceš být a myslíš si, že stojí za to, tak udělej hodně tlustou čáru a už to nech být. Hlavně mu nic nedávej sežrat, obzvlášť, když sama nemáš čisté svědomí. Prostě nechte minulost spát a makejte na budoucnosti. S dítětem nespěchejte, nejdřív musíte zjistili, jestli spolu po těch letech odluky dovedete fungovat a řešit každodenní záležitosti, složenky, rozházené ponožky, atp. Dítě potřebuje stabilní rodinu. Restart po nevěře možný je, ale je to tvrdá práce. Držím palce.

Russet
Extra třída :D 13334 příspěvků 09.12.18 07:24
@Anonymní píše:
S pritelem jsem 9 let a z toho poslednich 5 let ziji v zahranici, predtim jsme spolu 4 roky zili. Pritel za mnou nechtel jet a zit tu a ja vzdycky rikala, ze se vratim zpatky, ale neustale jsem to prodluzovala nebot tu mam skvelou pozici co me bavi, hodne cestuji, vydelam si, proste sporim dokud muzu. Je mi cerstve 33 a rikala jsem si, ze se vratim az kdyz budu cekat rodinu a proste ze pak nastane jina etapa. Stalo se to, ze driv jsem pritelovi prisla na dlouhodobou neveru. A hodne me to zasahlo, a to presto, ze ja svata nejsem. Rekla bych to asi tak, ze posledni rok to bylo pro me v zahranici tezke, mela jsem z toho nejakou depku, v hlave resila zda uz mam jet domu, zda si poridit uz rodinu atd. Za celou dobu jsem v zahr.mela nekolik chvilkovych kamaradu na zahnani samoty, ale nikdy nedoslo na sex. Letos se to zmenilo tak, ze partner nemohl jet se mnou na prodlouzeny vikend k mori a ja vzala kamarada, protoze nikdo jiny nemohl jet a ja potrebovala vypadnout. Bylo to fajn stylem, ze jsme travili cas na kolech a depka byla ta tam, nic mezi nami nebylo, nepritahoval me. Po nejake dobe jsme zacli podnikat vic vyletu do hor a on mi daval casteji najevo, ze mu nejsem lhostejna, ale ja se porad drzela. Pritel pak mel doma nejaky problem s domem a musel to resit(vyhoreli), a ja byla najednou vic sama. Proste jsme se daleko mene s pritelem videli a kamarad mi zahanel ten cas. Po 4 mesicich vyletu a jeho natlaku jsem nakonec nejak tomu podlehla, vyklubal se z nej velmi nezny a zkuseny milenec, na vic to nikdy nebylo, to jsme si ujasnili. Pritel pro me vzdy znamenal vic, partner pro zivot, ale kdyz jsme se posledni dobou videli tak jsme jen na sebe nemeli moc cas, nas sex stal zaprd, s milencem jsem si to sice sporadicky, ale vynahrazovala. No stalo se to, ze jsem byla nemocna a zustala u pritele dele a prisla na to, ze taky nekoho ma cca 5 mesicu. Pro me sok, on vzdy typ nesmeleho vedatora, ja byla jeho prvni v 28 letech. Nasel si vdanou zenskou od nich z prace. A pry v tom byl jen sex ani zadne vylety, zamilovani ani nic vic. Kdyz jsem na to prisla tak to hned utnul, ze je konec. Asi snad poprve po par letech jsme si uprimne promluvili o tom co k sobe citime, co jsme do budoucna chteli, breceli, on se mnou chtel a chce stravit zivot a vse je mu lito, myslel si ze se za nim uz nechci vratit, ja si uvedomila, ze jsem to asi pekne podelala s tim odloucenim, asi oba jsme ten posledni rok vnimali dost krizove a takhle to dopadlo. Ja pritelovi samozrejme sveho milence nepriznala a ani nechci, mysli si tak, ze to podelal sam. Ja osobne mam v hlave porad to, ze jsem to u nej proste necekala v tehle mire, to ze me tvrdil jak ma pres leto moc prace s barakem a pritom mel ji…a ja na to konto ze samoty zacla s tim mym milencem…o mesic pozdeji nez on s ni…promitam si ten nas spatnej sex za ten pulrok kdyz jsme se videli. Stravili jsme sice spolu nejakej cas, treba i mesic na dovolene, ale ne sami, takze jsme toho moc mezi nami nevyresili…no a dopadlo to takhle. A paradoxne tohle otevrelo mezi nami nejakou hraz, kdy jsme zas byli schopni spolu mluvit o nas dvou a meli hezkej sex po dlouhe dobe, ikdyz probehly potoky slz. Pritel me prosil at na to cele zapomeneme a at tedy konecne realizujeme to, co jsme oba chteli a o cem jsme nemluvili, tedy rodinu a to, ze se konecne vratim zpatky. Nechapu taky svy pocity, ze me ta jeho nevera tak bere, ikdyz ja technicky delala to same, a citim se kuli tomu precijen o neco mene zhrzene. Porad mam ale pocit, ze me k tomu dohnalo to, ze on mi rekl, ze na me nema cas a ja se ho doprosovat nechtela. Navic ta zenska je porad v jeho praci. A ja mam tendence mu to dat sezrat, citim se kdoviproc ublizene, jako kdybych ja nemela maslo na hlave, coz on nevi. Potrebuju vedet, ze me fakt chce a zaroven nechci pristoupit na to „instantni odpusteni“, nechci planovat decko jen jako lepidlo vztahu, ikdyz jsme s tim oba pocitali, ze spolu budeme jen to nezacli realizovat. Kamoska rikala, ze by to na mym miste presla, ze hi nemam trestat za to, ze se citil sam, jeste k tomu kdyz slo jen o sex a me mel vzdy jako prioritu pro zivot. Mne to nejak nejde. Mam tendenci mu ublizit, treba se vyparit pres vanoce at ma o me starost, aby vedel o co muze prijit, protoze nechci, aby me mel automaticky jistou. Dalsi varianta je pristoupit na to usmirovani a restart. Proste jsme to oba desne podelali. Ma nekdo zkusenosti s tim, ze nevera paradoxne vedla ke zlepseni vztahu a ujasneni si toho, co realne chceme? Ze jsme proste potrebovali bombu primo do obliceje aby se nam rozsvitilo? Hlavne mne asi? Ma nas vztah sanci po tom vsem? Realne si rikam, ze mam taktak cas na dite a partner byl az doted naprosto spolehlivej, navic ty leta spolu… Mam svobodny kamosky a je to sila najit jiny vhodny material v nasem veku kde by byla moznost zacit s jinym stitem a mam ho i tak rada ikdyz jsem kdoviproc tolik zhrzena. Co myslite?

Pro mě by to byl dávno konec. Ale sama jsi byla nevěrná, takže to bereš jinak. Zajímavé je, že jeho nevěra je „horší“ než ta tvoje. Měli byste si ty vaše vztahy pořádně ujasnit, než začneš těhotnět.

Helca83
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 09.12.18 07:44

Tohle je takovy vztah “z rozumu”. Tva nevera je pro me horsi nez partnerova, pokud je pravda ze si zacal s vdanou, protoze tam zrejme skutecne puvodne byl zamer mit s ni “pouze” sex. Zatimco Ty davas nejasny signaly nezadanemu kamaradovi, a jeste pises jak to s nim bylo pekne… I kdyz to zvladnes rozumove, emoce zatim prevazuji, a proto mas potrebu ted partnera trestat :roll: Asi by sis mela rozmyslet jestli to ustojite nebo ne, nema cenu pokracovat ve vztahu kde na sebe budete pri kazde krizi vytahovat minule prohresky nebo se pres ne ani nedokazete prenest. Nema ani cenu s nim byt jen z obavy ze bys nemusela najit jineho; navic ma zajem milenec, ne? :nevim:

Malaga
Nadpozemská drbna 25196 příspěvků 09.12.18 07:54

Působí to na mě , že se bude lepit hlavně proto, že je prověřený a že tě tlačí čas…(hledat jiný materiál, jak ty píšeš a prověřit, zda by to byl vhodný adept " na otce"…to nějaký čas zabere …)

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9088 příspěvků 09.12.18 08:07

Řekla bych, že máte ideální příležitost to rozseknout. Buď si odpustitite, ty se vrátíš a začnete znovu nebo to skončete. Nic mezi tím asi nepůjde. Upřímně nechápu, jak jste si mohli myslet, že vám takový vztah bude fungovat.

Ginella
Kecalka 156 příspěvků 09.12.18 08:29

Já nechápu, jak Vám to mohlo 5 let fungovat. Mě by vadilo vidět přítele jen občas a vadilo by mi, že si ten pobyt v zahraničí pořád prodlužuje, jak jsi psala na začátku. Asi by mi připadalo, že je pro něj priorita ta práce. Nechápu, za co se mu chceš mstít, když jsi ho taky podvedla. :nevim: Navíc už jen to, že přítel nemá čas někam jet, tak místo něj vezmu kamaráda, no nevim. Kdyby jel přítel sám s kamarádkou, tak bych byla hodně naštvaná. :roll: Jestli to chcete dát dohromady, tak jak už tu psaly holky - udělejte za tím tlustou čáru a zkuste spolu znovu žít než se budete snažit o dítě.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 09.12.18 08:58

Se sezerete, kdyz po x letech budete spolu bydlet. 5 let je dlouha doba a jste uz kazdy uplne jiny. Pokud chces planovat rodinu, urcite jinde. Budete se oba trapit a placat v necem, co davno nefunguje. Na 1neveru si prisla, mohlo jich byt vic. Ty jsi taky nebyla svata… jste jak 2 kamaradi, mate nejake pouto po x letech. Ja bych sla o dum dal. Uz jen to, ze za tebou nechtel prijet treba na mesic, vikend, neni dobre

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 09.12.18 09:03

přišlo by mi vhodné přiznat i to tvojí nevěru.. pak ma to budete oba stejně a nebudeš mít nárok chtít ho ‚trestat‘ a ta chuť tě třeba přejde…

anupati
Kelišová 6440 příspěvků 09.12.18 09:07

Souhlasím s holkama.Za sebe ještě dodám,že přesně takto to měl manžel s první manželkou.Taky se vratila že zahranici,když otěhotněla,že teda založí rodinu,v tvém věku přesně…měli takovou domluvu.Že založí rodinu,ona se vrátí do Čech a už budou fungovat společně.Z tě­hotenství dvojčata,denní soužití je totálně zvalcovalo a ji návrat sem.V půl roce děti oznámila,že chce zpět,nakonec vydržela do roku a půl děti a odjela i s nimi.Zacala tlačit na manžela,kterému absolutně chyběla jazyková vybavenost,ať jde za ní…protože věděl,že na dálku rodinu neudrží,ani nechce…rozhodl se dát tomu šanci,protože ona absolutně odmítla zůstat v ČR.Takze tady ukončil podíl ve firmě,ne za moc dobre situace pro něj,šel tam,dělal ještě nějakou dobu na dálku,protože z firmy nemohl odejít ze dne na den a po necelém roce zjistil,že má manželka milence, kterému po necelém roce,tak byla dobrá dlouho odolat :roll: , podlehla,taky to byl původně kamarad a oznámila manželovi,že se má odstěhovat.Kam..no zpět do ČR. Takže se vrátil zpět,kde mu nezůstalo nic,začínal od piky a hlavně děti v zahraničí…Ty tam máš hodně shodných rysů,takže si sáhni do svědomí,jestli vůbec budeš schopna se trvale vrátit zpět.

růžový achát
Kelišová 5756 příspěvků 09.12.18 09:13

Taková Twilight sága po česku :lol: , pes aby se v tom vyznal. V důležitých věcech se má člověk řídit srdcem..

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 09.12.18 09:19

Skonči to s ním. Pro něj to bude lepsi. A ty si hold hledej dal, dokud jsi ještě trochu plodna… Po 30 letech to jde strme dolů…

růžový achát
Kelišová 5756 příspěvků 09.12.18 09:23

@Delaltctrl Prosim tě strmě dolů to jde leda u tebe, u nas v rodině jsme ted 4 ženské všechny otěhotněly okolo 40, musí se člověk udržovat v kondici :lol:

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 09.12.18 09:37

5 let jste vlastně žádný vztah neměli. Já bych to utla už během pobytu v zahraničí. To, že si přítel našel vdanou nemusí znamenat, že chtěl čekat, nýbrž to, že se mu nic jiného nepodařilo. Ale kdyby podařilo, tak bys byla minulost.
Podle mně to nebyl vztah a já bych nechtěla holku, která mi vezme nejlepší roky čekáním. Ani náhodou.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >