Nevěra manžela s příbuznou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
3HE
22409
15.12.21 01:51

@Garamel no, jsi blízko. Ale u nás to není jeho aktivitami, ale workoholismem. A o když se to tady mnohým nezdá, tak já jsem na něj málo submisivní… Jsem moc hrdá… Nenechám si líbit… Jenže postupně jsem otupela a raději byla ticho než poslouchat hodinové moralizovací proslovy.

On vyrůstal pod taktovkou despotickeho otce. Je že tři bratrů. První dva miláčci, manžel nechtěný, poslední a trpěný. U nich doma pro jeho otce byla hodnota jen práce a podřídit se. Emoce a co si kdo myslí, to bylo tabu.
Manžel se od tohoto dokázal dlouho oprostit a byl fajn… Později, až mu postupně spadly růžové brýle, měl občasné určité tvrdé emoční výlevy většinou v alkoholu… Potom i za střízliva.
A to byly největší rány v našem manželství. Nikdy mě neuhodil. Ale občas tomu byl blízko. Ale slova, která říkal, zraňovala až moc. Nikdy se za nic neomluvil! Měl určitě „omluvné chování“, tím nemyslím sex,.. Ale omluvu neumí vyslovit. Teď už ani omluvné chování nemívá.
Určitě ta touha po nadvláde souvisí s malým sebevědomím. I žárlí a závidí… Asi závidí dětem jejich maminku (mě). Aby se cítil silný, musí někoho ponížit. Dělal to i jeho otec, dělá to i jeho strejda…bratr otce..
Dlouho jsem nechápala, co se u nás děje. Ale před šesti lety jsem poznala manželova strejdu… Bratra jeho otce… A je mi to jasné. Velmi silné rodinné mužské ego! A teta? Ta se třepe, bijí se cokoli říct a je na antidepresivech.
Kdyz jsem to viděla, tak jsem se rozhodla, že tak nechci skončit. Proto jsem se rozhodla, že se jednou 8o určitě rozvedu… Chtěla jsem po dostudování VŠ. No, tom, co udělal, ne předběhl. A ohledně školy… Nevím vůbec, jestli to zvládnu. Mám to už prodloužení o rok. Musím už udělat bakalářku a státnice. Jinak po čtyřech letech studia budu bez papíru…

Příspěvek upraven 15.12.21 v 05:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
15.12.21 02:11

Tak můj nynější manžel se až donedávna taky nedokázal za nic omluvit:) Prostě to taky nedokázal vyslovit. To s těmi aktivitami jsem to myslela tak, že zrovna v tom to u nás bylo naopak - ten workoholik jsem byla já (protože jsem měla pocit, že manžel nedělá dost…) a aktivity zase pěstoval on. Tak si možná dovedu trochu představit, že se tvůj muž mohl trochu užírat a připadat si na vedlejší koleji, když došlo na tvé aktivity. No a slova taky lítala z obou stran. Mne zraňovala jeho neustálá kritika úplně všeho, co jsem udělala nebo naopak neudělala (klasická ukázka toho, že inženýrka je nepoužitelná) a zároveň jsem asi dost žárlila na všechny jeho aktivity a pochopitelně na všechny ženské, které to dovedly také, na rozdíl ode mne (třeba určitý sport). No a on měl asi podvědomě komplex z toho, že jediný z celého širokého okruhu nemá VŠ, a dával mi to všelijak sežrat. A zároveň si lechtal ego, zejména neustálým zájmem o každou sukni, sice platonickým, ale to jeho flirtování bylo mnohdy už trapné i těm ženským, a tak se to ve mně hromadilo. Až to nakonec dospělo na mé straně už k úplné rezignaci a zašlapání sebevědomí (čemuž by v práci nikdo nevěřil, až takové dva životy jsem žila) a na jeho straně ke klasické emocionální i dá se říct virtuální nevěře (fyzické ne), provalilo se to skoro ihned a jak podle učebnice. Pak ještě krátce po sobě přidal několik menších excesů, z nichž ten poslední ve mně najednou vše zlomil a obrátil, jak jsem už psala dříve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
15.12.21 02:23

Jo a škola - dělala jsem v té době druhou vejšku. A nedodělala, protože jsem se jen třepala a nedokázala na nic soustředit. Je to jedna z věcí, kterou mu mám hodně za zlé. Snaž se kousnout a tomuhle se vyhnout. Dnes už bych tu školu neobětovala, i když jsem ji dělala jen ze zájmu, ne že bych ten papír potřebovala. Bude líp, věř tomu. Tohle přejde, ať s ním nebo bez něj (mám obě zkušenosti - s prvním manželem za mladých let rozvod, nebyla jsem si jistá, jestli ještě někdy někoho najdu, nejsem žádná modelka a tak - no a našla dřív než jsem se nadála. A nakonec i toho nynějšího, s kterým jsem naopak zase zažila, že se zázraky dějí a věci se mohou obrátit k lepšímu. Neříkám, že to mám všechno překonané, ale rozhodně jsme aspoň dokázali si navzájem vyříkat a pochopit chyby, dokážeme líp komunikovat (to byl asi největší kámen úrazu, že jsem nedokázala včas říkat, co je špatně a všechno v sobě dusila) a hlavně můj muž pochopil, že skutečně těžce zraňovat lze spoustou činností, u kterých si to dřív neuvědomoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
15.12.21 16:14

Tak to jsem se trefila presne s vekem. To je super super, ze studujes skolu. Kazdy, kdo zvlada studovat s rodinou a praci ma muj obdiv. Venuj vsechnu svou pozornost ted skole a neres toho nevernika.
Jemu to je stejne jedno a jediny, kdo to resi jsi ty. Navic, kdyz on se venuje ted hubnuti, tak ty se mas taky jen neco, cemu se venujes.

@3HE píše: :D mám 46. Manžel 44. Z prvního manželství mám dospělého syna. Další děti mají 11 a 8let. Vysokou studuji dálkově. Jsem v posledním ročníku.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22409
15.12.21 16:29
@miasek píše:
Tak to jsem se trefila presne s vekem. To je super super, ze studujes skolu. Kazdy, kdo zvlada studovat s rodinou a praci ma muj obdiv. Venuj vsechnu svou pozornost ted skole a neres toho nevernika.
Jemu to je stejne jedno a jediny, kdo to resi jsi ty. Navic, kdyz on se venuje ted hubnuti, tak ty se mas taky jen neco, cemu se venujes.

Máš pravdu, děkuji za podporu. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
26.12.21 21:07

Zakladatelko, cetla jsem tvuj pribeh od zacatku. Vyresili jste to s manzelem nejak? @3HE

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat