Nevhodná zástava - jinou nemáme

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anahita
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 11.03.18 12:01
Nevhodná zástava - jinou nemáme

Dobrý den. Poprvé žádám o hypotéku. Kvůli nedostatku financí, jsem měla pro banku nachystanou další zástavu, která mi nebyla uznána. Vzhledem k tomu, že tím pádem zbylých 20% nemám, považuji svou žádost o hypotéku u konce. Půjčku na zbylých 20% totiž rozhodně neplánuji, nejsem fin. sebevrah :). Chtěla bych vědět, jak taková neúspěšná žádost o hypo vypadá. Dostanu od banky nějaký papír o zamítnutí hypotéky nebo si jej musím sama vyžádat? Potřebuji z důvodu vrácení rezervačního poplatku od realitky. Děkuji moc za odpověď zkušenějších

Reklama

Reakce:

pe-terka
Extra třída :D 14069 příspěvků 11.03.18 12:49

Pokud vím, tak info o zamítnutí hypotéky by ti měla dát banka, u které žádáš. V písemné formě. Vše je ale otázkou komunikace, zeptej se tam.

murkyf
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 11.03.18 12:54

A vrátí vám rezervační poplatek? Naše realitka by nám jej nevrátila..

pe-terka
Extra třída :D 14069 příspěvků 11.03.18 13:00
@murkyf píše:
A vrátí vám rezervační poplatek? Naše realitka by nám jej nevrátila..

asi záleží, co mají ve smlouvě.

anahita
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 11.03.18 13:27

Máme to sjednáno v rezervační smlouvě. Jen mě zajímalo, zda je to pravidlem nebo na vyžádání. Zatím děkuji. Rezervace mi trvá ještě měsíc, nechci zbytečně blokovat byt.

Žena 007
Nováček 10 příspěvků 11.03.18 17:46

Písemně bance napiš odstoupení od hypoteční žádosti a vyžádej si o tom písemné potvrzení.
Možná by zástavu uznala jiná banka, záleží, co bylo důvodem zamítnutí.

murkyf
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 12.03.18 22:27
@anahita píše:
Máme to sjednáno v rezervační smlouvě. Jen mě zajímalo, zda je to pravidlem nebo na vyžádání. Zatím děkuji. Rezervace mi trvá ještě měsíc, nechci zbytečně blokovat byt.

Jo tak pohoda :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama