Nevhodné chování manžela

Anonymní
30.12.19 16:26

Nevhodné chování manžela

Ahoj zdravím,
Už si nevím rady a tak jsem si řekla že to vyzkouším tady zda mi někdo poradí a nebo napíše co bych měla dělat. Jsme s manželem už 18 let. Ale posledních 8 let je to horší a horší. Zkoušela jsem zachránit rodinu už několikrát. Ale už si nevím rady. Máme dvě děti. Holka v pubertě a kluk je ještě na prvním stupni. Ze začátku bylo vše pěkné ale pak se to otočilo. Denně poslouchám že jsem k ničemu, že nic neumím, že jsem líná a spoustu dalších věcí. Děti mají celkem vážná onemocnění a teď přemýšlím jak pokračovat. Každý den slyším urážky na téma jak vypadám jak co dělám jak špatně vařím atd. Do toho máme společné bydlení s jeho rodiči. Nejhorší je to že mi do všeho mluví jeho máma. Jak do výchovy dětí tak teď i do školy kam by dcera měla jít. Řešíme už střední školu. Bohužel jsou děti jimi tak ovlivněné že sami nevidí jak snimi manipuluji. Chtěla jsem odejít, rozvést se ale manžel mi na to řekl že jestli to udělám tak zažiju peklo. Mám celkem dost velký strach. Dost pije a nikdy nevíme s čím přijde domů. Párkrát udělal dost zlých věci. Že nadával dětem a nebo dělal velké výstupy. Ale druhý den se jim omluvil a oni to tak brali. Jen že mě se tohle nelíbí a když se ozvu tak řve na mě ještě víc. Nejhorší je to urazeni před dětmi. Říkala jsem že to podám a chci aby mi ty papíry podepsal. A hned na to jsem si vyslechla zkus to a uvidíš. Co mám dělat? Říká že přijdu o děti. Mají dost velký vliv a dost znamich všude. Máte s tím někdo zkušenost? Co jste udělali? Děkuji za pomoc A.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9839
30.12.19 16:32

Ano, slabosi velice casto vyhrozuji. Maji pocit, ze svoji obet tim zazenou do kouta a ona se podvoli a bude poslusna.
Podivej se, kde v okoli mate nejakou obcanskou poradnu, kde by ti mohli poskytnout oporu a pravnickou radu. Mas oporu ve svych rodicich? Toto totiz budes tezko zvladat sama. Tvuj odchod budes mit hodne narocny. Ale jde to :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15040
30.12.19 16:33

No určitě bych v tomhle nezila a nedopustila, aby v tom musely žít i děti. Přestaň se ho bát, on není víc, než ty a jdi od něj. Když jsi teda tak k ničemu, tak o co mu jde :nevim: se mu uleví a tobě taky. Zvedni hlavu a zabojuj, on o všech těch věcech rozhodovat nebude, rozhodne soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máš kam jít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15040

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 16:35

Bojíš-li se, abys nepřišla o děti, nainstaluj si někde skrytou kamerku a začni sbírat důkazy těch jeho výstupů, hlavně chování k dětem, když přijde ožralý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
523
30.12.19 16:37

To neni jen nevhodne chovani, to je psychicke tyrani. Obrat se naporadnu pro obeti domaciho nasili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8209
30.12.19 16:43

Když ti řekne že děláš špatně to a to, že špatně vaříš atd, co mu na to odpovíš? Když mluvíš o rozvodu a on ti vyhrožuje, co ty na to? Už to trvá dlouho a vidíš, že se to nelepší, právě naopak :think: Děti už máte relativně velké, oni neviděj, jak se k tobě táta chová? Asi jim to přijde normální, pokud tohle viděj pořád. Máš strach, abys o ně nepřišla, to chápu, ale opravdu chceš takhle žít ještě x let, než se děti osamostatní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
30.12.19 16:44

Píšeš: „Děti mají celkem vážná onemocnění.“
To se nedivím, když v tomto žijí.
Až vyrostou, tak ti to budou vyčítat, žes byla slaboch, že v tomto vyrůstaly.
Normálně se objednej do Intervenčního centra, ať ti tam pomohou:
https://www.csspraha.cz/sluzby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 16:47

Odešla bych. Děti ti vzít nemůže, jsi jejich matka. Předpokládám, že chodíš do práce, tak bys mohla mít na nějaký podnájem. S 2 dětmi ti stačí i 2+1, hlavně pryč! Jen ti vyhrožuje. Mám s tímhle zkušenosti (ze strany dítěte) a věř mi, že je lepší odejít. Běž na sociálku, oni ti poradí, pomůžou. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
30.12.19 16:57

Žijeme v právním státě. Ženy a děti nemusí žít s tyranem, když sami nechtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4337
30.12.19 17:06

Souhlasím s výše napsaným. Ještě doplním-pozor na to, aby si tě děti nepřestaly vážit. Buď tím, že neustálým poslouchání urážek a ponižování tomu začnou věřit, nebo tim, že jsi s nimi neodesla a nemohly vyrůstat v klidné atmosféře, že tě budou brát za slabou, kdy kvůli tvému strachu musely žít v takovém prostředí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 17:06

Děkuji moc za příspěvky. Rodice mám, ale v otci nemám žádnou oporu a mamka bydlí hodně daleko a sama má své problémy. Už jsem chtěla odejít byla jsem rozhodnuta ale on pak byl i víc zlý. A já nevím jak to udělat. Jak odejít aniž by mi ublížil. Já právě vůbec nechápu proč se nechce rozvést když jsem tak neschopná. Nemám kam jít. Nevím zda si sehnat byt někde poblíž či hodně daleko. Zda podat tu žádost o rozvod a nebo radši utéct a pak tohle vyřešit. Jen že nejhorší je to že všude chtějí peníze do předu. A já od něho nedostávám ani korunu a mé peníze na to nestaci. Nevím jak to mám udělat. Když bych se obrátila na socialku. Tak myslíte že mi poradí co a jak a hlavně nebudou ho hned informovat? Já nikdy nevím s čím on přijde domů.

• Nahlásit
  • Citovat
1127
30.12.19 17:14

Když jsme byli s bráchou menší, taťka byl v práci, mamka zavolala svému sourozenci a odstěhování byla taková rychloakce, z bytu jsme si odnesli jen své věci a postele. Pokud se bojíš, což je pochopitelné, odejdi s dětmi, až nebude doma. My jsme se stěhovali už k novému partnerovi mamky, není to moje rada, ale takhle jsme to měli my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8209
30.12.19 17:17
@Anonymní píše:
Děkuji moc za příspěvky. Rodice mám, ale v otci nemám žádnou oporu a mamka bydlí hodně daleko a sama má své problémy. Už jsem chtěla odejít byla jsem rozhodnuta ale on pak byl i víc zlý. A já nevím jak to udělat. Jak odejít aniž by mi ublížil. Já právě vůbec nechápu proč se nechce rozvést když jsem tak neschopná. Nemám kam jít. Nevím zda si sehnat byt někde poblíž či hodně daleko. Zda podat tu žádost o rozvod a nebo radši utéct a pak tohle vyřešit. Jen že nejhorší je to že všude chtějí peníze do předu. A já od něho nedostávám ani korunu a mé peníze na to nestaci. Nevím jak to mám udělat. Když bych se obrátila na socialku. Tak myslíte že mi poradí co a jak a hlavně nebudou ho hned informovat? Já nikdy nevím s čím on přijde domů.

Určitě ho nikdo informovat nebude. Zkus tam zajít, vysvětli situaci. On ví, že peníze na to, abys měla své bydlení nemáš vidˇ? Nemáš nějakou kamarádku, ke které by sis mohla nenápadně odklánět věci? Doklady, rodné listy atd? Abys pak nezůstala na ulici bez ničeho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama