Nevhodné potraviny při kojení - od kdy ano?

18
16.1.21 12:52

Nevhodné potraviny při kojení - od kdy ano?

Od kdy jste začaly přidávat do jídelníčku potraviny, které jsou nevhodné pro malá miminka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
300
16.1.21 12:56

Ja kojila do 6 mesicu a jedla jsem uplne vsechno. 2× denne jsem si dala i kafe to piju uz vic nez 15 let takze jsem se nechtela omezovat. Jinak nekourim, sklenicku vina si dam 2krat do roka takze s tim problem nebyl. Normalni, vyvazena strava by mela byt v poradku a miminu to neublizi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
16.1.21 13:04

Hned od narození postupně od každého trošku. Samozřejmě nesníst na posezení hrnec čočky… Tohle je hrozně individuální. Některá maminka si nemůže dát ani pití s bublinkami, protože pak přijdou koliky. Já jsem se ničemu nevyhýbala (krom tvrdého alkoholu atd.). Syn nikdy ale na koliky netrpěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
16.1.21 13:06
@MartaLil89 píše:
Ja kojila do 6 mesicu a jedla jsem uplne vsechno. 2× denne jsem si dala i kafe to piju uz vic nez 15 let takze jsem se nechtela omezovat. Jinak nekourim, sklenicku vina si dam 2krat do roka takze s tim problem nebyl. Normalni, vyvazena strava by mela byt v poradku a miminu to neublizi

Díky moc :) jde mi hlavně o potraviny, které nadýmání a miminka po nich bolí břicho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6339
16.1.21 13:07

Žádné potraviny jsem kvůli kojení nevyřadila, vlastně jednou rajčata, ale to už byl děcku skoro rok. Vyřazovat něco preventivně je nesmysl, až podle potřeby, když zjistíš, že něco vadí. Je to hodně individuální, někomu nevadí vůbec nic a někomu skoro všechno, neexistuje žádný seznam… nebo možná jo, ale je to blbost to řešit takhle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2361
16.1.21 13:15
@E-v-e píše:
Díky moc :) jde mi hlavně o potraviny, které nadýmání a miminka po nich bolí břicho :)

To musíš zjistit, každé dítě je jiné. Synovi nevadily luštěniny ani zelí, ale třeba papriky a mléko jsem nemohla, po tom měl koliky šílené. Dceři nevadilo nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
16.1.21 13:17

@E-v-e Přesně tuhle diskusi jsem chtěla založit. :srdce: Kojil už tři měsíce, mám pusu plnou oparů a přemýšlím, jestli mohu nějakou jinou zeleninu kromě mrkve a okurky. Řídím se podle pokynů z porodnice. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
16.1.21 13:18

Kvůli extrémním kolikám jsem jednou držela asi 14 dní na velmi omezeném spektru potravin, vyřadila jsem fakt všechno nadýmavé, bylo to úplně bez efektu, takže jsem pak jedla všechno. Pokud vidíš, že nějaká potravina konkrétně opravdu vadí, tak prostě jednou za čas zkusit menší množství a pozorovat, co to dělá, bolení bříška by se mělo okolo 3 měsíců pomalu zlepšit díky lepšímu pohybu a zažívání miminka. Ale já třeba sledovala i u příkrmů, že ještě v roce mi syn proplakal noc, když jsem k obědu dala čočku (a to jsem vařila červenou, namáčela, přidala do ní bylinky a dala jí jen trochu), takže opravdu záleží i na dítěti a jeho citlivosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
16.1.21 13:31
@Lizzie001 píše:
@E-v-e Přesně tuhle diskusi jsem chtěla založit. :srdce: Kojil už tři měsíce, mám pusu plnou oparů a přemýšlím, jestli mohu nějakou jinou zeleninu kromě mrkve a okurky. Řídím se podle pokynů z porodnice. :zed:

Ja právě taky v porodnici obdržela poměrně obsáhlý papír, co vše se během kojení nedoporučuje. Ale je mi jasný, že čím je dítě větší, tím líp se s těmi prdy vyrovnává :lol: proto můj dotaz :) ale jak vidíš, je to individuální a člověk prostě musí zkoušet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
16.1.21 13:43

@E-v-e A já myslela, že takhle striktní jsou jen v Příbrami. :D Jsem zvědavá, co napíšou ostatní za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2361
16.1.21 13:45
@E-v-e píše:
Ja právě taky v porodnici obdržela poměrně obsáhlý papír, co vše se během kojení nedoporučuje. Ale je mi jasný, že čím je dítě větší, tím líp se s těmi prdy vyrovnává :lol: proto můj dotaz :) ale jak vidíš, je to individuální a člověk prostě musí zkoušet :)

Vtipné je porovnat seznam nevhodných potravin a menu, které dostává matka v porodnici :mrgreen: Mě nejvíc zaujala čočková polévka, fazolky na smetaně, vepřo knedlo zelo a rybičková pomazánka. O čerstvém pečivu nemluvě :mrgreen: Po 3 dnech jsme šli naštěstí domů, takže víc stravovacích zážitků nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
16.1.21 13:50

O preventivni diete jsem nikdy neslysela. Myslim, ze je dost maminek, ktere stravou koliky ovlivni minimalne, proto se vyplati dodrzovat normalni zdravy jidelnicek a resit to az v pripade problemu :think:

Lusteniny jsem u prvniho dostala jiz v porodnici na obed- ze v malem mnozstvi a spravne uprave zas tak casto neskodi. Nestalo se opravdu nic.

Kojim druhe a jedine, co omezuji, je mnozstvi cerstveho chleba (resp veskereho kynuteho peciva).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
16.1.21 13:58
@E-v-e píše:
Díky moc :) jde mi hlavně o potraviny, které nadýmání a miminka po nich bolí břicho :)

To musíš vyzkoušet, některému dítěte nevadí nic, některému i věci, co by tě nenapadly. U staršího jsem nemohla luštěniny po celou dobu kojení, vše ostatní v pohodě, mladší luštěniny nevadily, ale ze začátku jí vadila třeba brokolice a květák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1467
16.1.21 14:30

Docela koukam, ja jsem dodrzovala prisne pokyny z nemocnice do pul roku, nez jsem zacala s prikrmy. Nejedla jsem cesnek, cibuli, uzeniny, nadymavou zeleninu, veskere slupky z ovoce i zeleniny jsem loupala, zadne tropicke ovoce, pecivo jsem jedla dva dny stare, pila jsem denne litry kojiciho caje, zadne koreni, minimum soli. Nevim, jestli to bylo tim, ale vubec netusim, co to koliky jsou a to jsem mela chlapce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19665
16.1.21 15:14

@VitaminC Vidíš a já jedla všechno a neměla jsem problém. I to čerstvé pečivo v porodnici. Doma pak taky. Jen že začátku jsem luštěniny atd. jedla v menších porcích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat