Nevidím smysl života

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.5.22 07:29

Nevidím smysl života

Už přes týden mám hnusné stavy. Pořád úzkosti, bušení srdce. Jsem víc unavená, nic mě nebaví. Do práce, která mě bavila, chodím na sílu. Pak přijdu a musím se nutit abych umyla nádobí. Ani když se sprchuji nemám z toho už radost. Omlouvám se, za takový pesimistický příspěvek. Pořád od rána do večera vtíravé myšlenky ohledně smrti, strach ze smrti. Život mi nedává už žádný smysl, když můžeme každou hodinu umřít a ten hnusný pocit bezmoci, že se smrti nedá vyhnout a že pak nic není atd.

Furt dokola ty myšlenky. :( Strach hlavně o srdce, že mívám extrasystoly a někdy bušení. Tlak si merim, je OK, ale puls bývá přes 100.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1528
14.5.22 07:33

Máš rodinu, muže nebo přátelé? Je potřeba o tom s někým mluvit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 07:35

Mám rodiče a partnera. Děti ještě ne. Je mi 30. A mám hnusné vtíravé myšlenky, strach co když se něco stane rodičům nebo partnerovi (rodičům je přes 60, partnerovi 52)

• Citovat
  • Nahlásit
1528
14.5.22 07:38
@Anonymní píše:
Mám rodiče a partnera. Děti ještě ne. Je mi 30. A mám hnusné vtíravé myšlenky, strach co když se něco stane rodičům nebo partnerovi (rodičům je přes 60, partnerovi 52)

Zašla bych za psychologem nebo terapeutem. Čím dřív, tím líp. Není na tom nic špatného. Je to jeho práce, vyslechne, rozebere a pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 07:48

K psychiatricce na kontroly chodím, jsem objednaná až na červenec, ale objednám se dřív.

• Citovat
  • Nahlásit
43158
14.5.22 07:48
@Anonymní píše:
Už přes týden mám hnusné stavy. Pořád úzkosti, bušení srdce. Jsem víc unavená, nic mě nebaví. Do práce, která mě bavila, chodím na sílu. Pak přijdu a musím se nutit abych umyla nádobí. Ani když se sprchuji nemám z toho už radost. Omlouvám se, za takový pesimistický příspěvek. Pořád od rána do večera vtíravé myšlenky ohledně smrti, strach ze smrti. Život mi nedává už žádný smysl, když můžeme každou hodinu umřít a ten hnusný pocit bezmoci, že se smrti nedá vyhnout a že pak nic není atd.Furt dokola ty myšlenky. :( Strach hlavně o srdce, že mívám extrasystoly a někdy bušení. Tlak si merim, je OK, ale puls bývá přes 100.

Lékař. Hned v pondělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 07:52

Dobře zavolám tam. Díky všem za radu. Musela jsem se už někomu svěřit. Nepomáhá se snažit myslet pozitivně ani alkohol (jen na chvíli) když si dám trochu vína na chvíli pomůže, ale zas nechci pít pořád.

• Citovat
  • Nahlásit
43158
14.5.22 07:52
@Anonymní píše:
Dobře zavolám tam. Díky všem za radu. Musela jsem se už někomu svěřit. Nepomáhá se snažit myslet pozitivně ani alkohol (jen na chvíli) když si dám trochu vína na chvíli pomůže, ale zas nechci pít pořád.

Jestli bereš léky, alkohol opravdu není rešení!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 07:58

To je pravda, a je možné že by AD už nepůsobila a bude třeba vyměnit za jiná?

• Citovat
  • Nahlásit
43158
14.5.22 08:07
@Anonymní píše:
To je pravda, a je možné že by AD už nepůsobila a bude třeba vyměnit za jiná?

Na antidepresiva nepij. Vůbec. Je možné, že ti to zhoršil alkohol. O lécích se domluv s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
14.5.22 08:10

Takže už se léčíš s úzkostí nebo depresí?
Nemáš před MS? Nechybí ti nějaké minerály? Co štítná žláza. Nejsi po Covidu?… Každopádně si zajdi k dr, ať se to ještě víc nerozjede. Co ti můžu doporučit, nedělej nic na sílu - jakože budu myslet pozitivně když to nejde je blbost. Přijmi ten stav - jo teď je mi blbě, no a co, ale nebudu se z toho ještě víc stresovat. Budu dělat věci, které musím a které mi můj stav dovolí. Pokud už se léčíš s psych. potížemi, zřejmě se jedná jen o propad tvého stavu. Po propadu může být zase líp, pokud se amygdala nezatěžuje dalšími stresy.

A jak víš, že po smrti nic není? :kytka: To nevíme přece nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 08:37

Ano s depresi a panickou poruchou

• Citovat
  • Nahlásit
48
24.5.22 20:54

Hlavně se nenech hospitalizovat

Budu ti držet palce. Jsi na tom líp než já. Já jsem věřila doktorům, psychiatrům i psychologům. Nikdo nepomohl. Dokonce jsem se nechala dobrovolně hospitalizovat a tam mě zničili ještě víc. Takže ti držím palce ve výběru doktorů. Snad budeš mít větší štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat