Nevím co čekat od táty svého 1,5 letého syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 22:05
Nevím co čekat od táty svého 1,5 letého syna

Dobrý večer, prosím o názory. Zkusím nějak zkráceně popsat situaci. S přítelem jsem se rozešla před pěti měsíci. Malému je rok a půl. Přítel má dlouhodobé problémy s alkoholem, byl dvakrát léčený, druhá léčba byla před rokem, strávil v léčebně 4 měsíce, pak začal po měsíci znovu pít. Já jsem ho moc milovala, ale nakonec jsem se rozhodla a myslím, že správně pro rozchod. Byly tam i jiné závažné problémy, kromě alkoholu. Teď řeším péči o syna. Od rozchodu se vídáme nepravidelně, ale přibližně jednou týdně. Ale byli i delší výpadky, naposledy před třemi týdny byl ohlášený, že přijede na návštěvu, ale místo toho se opil a nepřijel. Pak toho litoval, brečel, že to nezvládá. Řekla jsem mu, že už ho litovat nebudu, že si to má nějak sám vyřešit, že já mu stejně nepomůžu. Na další návštěvu přijel předevčírem. Já jsem mu chtěla vrátit nějaké obrázky, které si tu nechal. Na to začal reagovat úplně podivně. Naštval se, říkal něco jako,,hm, tak už mě vystěhováváváš…"Prásknul dveřmi, šel si ještě vzít nějaké věci, pak mi nakopnul psa! Pak se vrátil s tím, že si vezme malého na procházku…Já jsem byla proti, malý ho dva týdny neviděl a ani s ním sám od rozchodu nebyl, přítel o nějaké aktivity sám se synem nikdy nejevil zájem. Pohádali jsme se, prosila jsem ho ať odjede…Samozřejmě to pak vše otočil proti mě, že on nic nedělá, že problém mám já. Večer pak psal, že se omlouvá, že reagoval tak přecitlivěle. Co teď řeším, je že vůbec nevím, co od něho mám čekat. Já s ním mám hrozné zkušenosti, ale chtěla bych si myslet, že k synovi se bude chovat hezky, nechci brát malému tátu. Ale já vlastně nevím, jestli o něj doopravdy stojí. Bojím se, že teď to začne nějak zkoušet přes syna, možná už pochopil, že ho zpátky vzít nechci a bojím se, aby nezačal dělat nějaké podrazy a neublížil nám ještě víc než se mu to povedlo. Popravdě k němu vůbec nemám důvěru. Prostě problém je v tom, že vůbec netuším, co se může dít. Napadlo mě alespoň si koupit alkoholtester, aby v případě, že by si chtěl vzít syna sám, měla jsem jistotu, že nepil. Ale popravdě mi naskakuje husí kůže při představě, že je s ním sám a já ani nevím, čeho je schopen. Ještě myslím, že je opravdu zdatný manipulátor, myslím, že ho dobře nezná vůbec nikdo, každému o sobě říká něco jiného, jak se mu to hodí. Prostě nevím co dál. Mám nějak bránit ve styku s dítětem? Nebo počkat jak se to bude vyvíjet? Děkuji…

Reakce:
Kokolina29
Kecalka 105 příspěvků 19.03.19 22:13

Svěření dítěte do péče, pokud to nemáte .

eM91
Stálice 66 příspěvků 19.03.19 22:15

nedá se nějak zařídit dozor sociálního pracovníka, když ho bude mít sám? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 22:29

Děkuji, o soudu o svěření dítěte do péče jsem uvažovala, ale bojím se, že by to mohlo dopadnout špatně pro mě a pro syna. On je pravdu velmi inteligentní, na lidi působí velmi dobře, umí takřka neprůstřelně argumentovat a také umí všechno otočit proti mě. Jak u soudu budu dokazovat, že pije, že se o syna nestaral, že mě týral, když on bude přesvědčivě tvrdit opak? Bude na to mít svědky, protože všem kolem tvrdí, jak je skvělej táta apod. Bojím se, aby to nedopadlo špatně pro syna i pro mě, například si myslím, že by si pak mohl vymáhat střídavou péči…?

eM91
Stálice 66 příspěvků 19.03.19 22:33

to chce video :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Russet
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 19.03.19 23:01
@Anonymní píše:
Děkuji, o soudu o svěření dítěte do péče jsem uvažovala, ale bojím se, že by to mohlo dopadnout špatně pro mě a pro syna. On je pravdu velmi inteligentní, na lidi působí velmi dobře, umí takřka neprůstřelně argumentovat a také umí všechno otočit proti mě. Jak u soudu budu dokazovat, že pije, že se o syna nestaral, že mě týral, když on bude přesvědčivě tvrdit opak? Bude na to mít svědky, protože všem kolem tvrdí, jak je skvělej táta apod. Bojím se, aby to nedopadlo špatně pro syna i pro mě, například si myslím, že by si pak mohl vymáhat střídavou péči…?

Myslím, že léčebnu neutají. Takže tvrdit může inteligentě cokoliv, ale alkáčovi snad do střídavky dítě nesvěří. Rozhodně bych nebyla klidná, kdyby měl sám takového prcka. Není na něj spoleh a svoje problémy hází na tebe. On má být střizlivý. Snad nechce, aby ho syn viděl opilého. To by měla být priorita.
O týrání, hádám, žádný záznam nemáš. Třeba lékařskou zprávu, jestli jsi od něj dostala…

Kokolina29
Kecalka 105 příspěvků 19.03.19 23:05

Když ten soud neuděláte, on si ho může kdykoliv odvést a má na to právo, poraďte se s právníkem a pokud chybí peníze jsou i poradny zdarma pod úřadem, často sociálním odborem. Už spolu nejste delší dobu. Pokud se na to necítíte využijte služeb terapie, která vás podpoří, blízkých osob, rodiny apod.

jitka 11
Neúnavná pisatelka 19443 příspěvků 19.03.19 23:05
@Anonymní píše:
Děkuji, o soudu o svěření dítěte do péče jsem uvažovala, ale bojím se, že by to mohlo dopadnout špatně pro mě a pro syna. On je pravdu velmi inteligentní, na lidi působí velmi dobře, umí takřka neprůstřelně argumentovat a také umí všechno otočit proti mě. Jak u soudu budu dokazovat, že pije, že se o syna nestaral, že mě týral, když on bude přesvědčivě tvrdit opak? Bude na to mít svědky, protože všem kolem tvrdí, jak je skvělej táta apod. Bojím se, aby to nedopadlo špatně pro syna i pro mě, například si myslím, že by si pak mohl vymáhat střídavou péči…?

Najdi si Ospod, a řekni jim, jak se věci mají.
Udělej to dříve nežli on, bude to pro Vás lepší, než kdyby to udělal první on.

Váš příspěvek
Reklama