Nevím co dělat, asi mě nevezmou na střední

Anonymní
9.4.21 22:34

Prosím o názor, asi mě nevezmou na střední..

Dobrý den, dávala jsem přihlášku na střední školu a po týdnu nám zavolala ze školy paní, že nesplňuji kritérium průměru (2.00, mám 2.02), bohužel jsem dala přihlášku na oba obory na té stejné škole, takže to platí pro oba. Přijímačky budu dělat. Na jeden obor se hlásilo 72/60 a na druhém 90/60. Na přijímačky se učím a jde mi to, ale prý mi mohou odečíst 100 bodů a to je problém…taky by mě mohly nepřijmout, jelikož nesplňuji kritérium, a s tím už nic nenadělám.
Na té stejné škole je ještě jeden obor na kterém se nedělají přijímačky, a tak mě napadlo kdyžtak 2.kolo, ale nevím jestli by se zase nekoukalo na ten průměr - který nesplňuji. V tom oboru se hlásilo 19/30 lidí.
Co si o tom myslíte prosím?? Nejsem blbá, spíš jsem byla líná a nezabrala, učení na přijímačky mi jde, tak mi přijde škoda že mě nebudou chtít vzít.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
867
9.4.21 23:31

Ještě neznáš výsledky a už víš, že tě nevezmou. S takovým přístupem si možná ani nic jiného nezasloužíš.

Schází ti:

Pokora
Sebereflexe
Jasný cíl

Pak své místo na slunci vybojuješ za každé situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 23:44
@Aquarius79 píše:
Ještě neznáš výsledky a už víš, že tě nevezmou. S takovým přístupem si možná ani nic jiného nezasloužíš.

Schází ti:

Pokora
Sebereflexe
Jasný cíl

Pak své místo na slunci vybojuješ za každé situace.

Nikde jsem nenapsala, že vím že mě nevezmou. Byla to pouze jedna z možností co může nastat. Cíl mám, jinak bych neměla motivaci se vůbec na ty zkoušky učit. Nechci se tu hádat
Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
867
9.4.21 23:47
@Anonymní píše:
Nikde jsem nenapsala, že vím že mě nevezmou. Byla to pouze jedna z možností co může nastat. Cíl mám, jinak bych neměla motivaci se vůbec na ty zkoušky učit. Nechci se tu hádat
Zakladatelka.

Je to zcela jednoduché, pokud tě nevezmou, máš povinnou školní docházku za sebou, takže rok makat a za rok to zkusit znova. To je holt život.

Ale vždycky jsou nějaká volná místa pod čarou, kvůli odvolání. Ale na to raději nespoléhej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
9.4.21 23:55

Zakl. tak teď už víš, že byla chyba ve škole více nezabrat, co teď s tím. Zkus napsat přijímačky co nejlépe, když to nevyjde poohledni se po jiné škole, kde budou dělat 2. kolo. Pauzu bych si nedávala, když to nevyjde, šla bych na učiliště a za rok zkusila přijímačky znovu nebo bych pokračovala v učení. Maturitu si můžeš dodělat později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2306
9.4.21 23:58

Nevěš hlavu. Nevyjde tato škola vyjde na druhé kolo jiná. :hug: svet se nezbori.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
10.4.21 07:59

Když te nevezmou na tuhle, tak zkus jinou. Méně náročnou, je dobre mit takovou pojistku.

A kdybys tam moc chtěla, tak v příštím roce zkusit prijimacky znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 16:03

Já jsem se hlásila s kamarádkou na stejnou střední. Já prošla v prvním kole na průměr, ona ne, jelikož měla na vysvědčení v devítce 4 a s tou v kritériích školy nebrali. Na druhé kolo se ale dostala, protože nenaplnili třídy. Nauč se na ty přijímačky a určitě tě vezmou 🙂

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat