Reklama

Nevím co dělat, budu bez příjmu (Těhotenství Vs. Práce)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 13:22
Nevím co dělat, budu bez příjmu (Těhotenství Vs. Práce)

Ahoj, mám problém a strach že přijdu o vše.
Jsem těhotná a těhotenství jsme s přítelem neplánovali. Prostě se stalo. Mám už jedno dítě (s bývalým), jsem v práci ve zkušebce. V práci jsem to zvládala a neměli se mnou problém dokud tam byla kolegyně, po které se vozili. Ta to nezvládla a odešla. Potom se začali vozit po mě a ja to s „rostoucím“ těhotenstvím zvládala méně. V práci tahám těžké bedny, palety, dělám i v noci… Vedoucí mě chtěla nejspíš propustit protože nabrali místo mě někoho jiného a v pc napsala nové ženské na srpen a mě už ne. Každopádně jsem jeden den dostala úplný jakoby kolaps svalů a bolelo mě i břicho, tak jsem si vzala neschopenku. Jenomže teď nevím jak dál. Mám jit zpátky do práce s vědomím že budu propuštěna, nebo zůstat na neschopence, ze které mě stejně po uplynutí 14ti dní můžou propustit. Co pak? Vezmou mě někde? Aspoň na brigádu, cokoliv, už to nepůjde utajit. Už teď mám břicho. Navíc mám už rok zaplacenou dovolenou v říjnu a nikdo mi peníze nevrátí. S přítelem jsme spolu dlouho ale nebydlíme ještě spolu. Jenže pokud nebudu pracovat, nebudem spolu bydlet. On nás všechny 4 neutáhne. Bojím se abych nepřišla i o něj (má na něj okolí strašně negativní vliv, jelikož nebydlime spolu) pořád mu všichni dávají rozumy. Nevím teď jak se odrazit. Bojím se, že přijdu o vše. O peníze, o přítele a o práci…

Reklama

Reakce:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18131 příspěvků 13.07.18 13:32

To je těžký. Přítele popisuješ jako hňupa, co se o vás není schopen postarat a ještě o tebe nijak extra nestojí - promiň. Jedno dítě už máš, druhé čekáš - takže pracovat, dokud to půjde, obrátit se k rodině, aby ti pomohla. Otec dítěte by tě měl finančně zabezpečit, otázka je, jestli spíš pro tebe nebude trvale zdrojem zklamání a nebude ti vysávat energii, kterou budeš hodně potřebovat.

Kriss Tina
Závislačka 4737 příspěvků 13.07.18 13:33

Tak o práci možná přijdeš tak jako tak :nevim: když zůstaneš na neschopence budeš mít peníze až do porodu nebo nástupu na mateřskou, akorát si musíš zařídit aby ti dr nechala tu neschopenku a taky budeš omezena vycházkama… Jinak bych si hledala spíš nějakou práci na doma.

Smudlinka123
Kecalka 228 příspěvků 13.07.18 13:36

Proč se nechraníte, když je dítě tak nežádoucí?

Smudlinka123
Kecalka 228 příspěvků 13.07.18 13:39

Jinak nespolehej na přítele, obrať se na rodiče. V práci buď tak dlouho dokud to půjde m, když tě vyrazí tak brigádu. Kde bydlíš? Pronájem nebo vlastní?

flybe
Kecalka 485 příspěvků 13.07.18 13:50

V praci zustan, co to pujde, treba te nevyhodi a pokud ano, tak si zarid hned neschopenku.Pro­dlouzis tak o 14 dnu vypoved. Po te automaticky budes pokracovat v neschopence az do porodu.
Pokud dosahnes na materskou, tak si penize odkladej.
S pritelem si musis promluvit a zjistit, jak na tom jsi. Jestli o Vas stoji a pokud ano, tak by si mel najit lepe placenou praci.Pokud ne rodice, kamaradka svobodna s detmi nebo azylový dům.
Ze upadnes do beznadeje Ti nepomuze a musis zacit resit svoji situaci. Ted je este cas..

blumen
Hvězda diskuse 40409 příspěvků 13.07.18 14:24

Sednout si a probrat to s pritelem a ne tady. Jestli vas ma opustit, tak se to stane, rekla bych mu vsechny pocity. Pokud to vydrzis, zkus do prace chodit, pokud ses be zkusebce a otehotnela jsi v ni, tak to tak pokrocile tehotenstvi jeste neni, ne?

terien
Kelišová 7472 příspěvků 13.07.18 14:25

Panebože :roll: další co nepřemýšlí hlavou ale necim úplně jiným. Hlavně že bude mimisek viď. Kde teď bydlíš? V podnájmu, u rodičů, v městském? Proč se přítel nemůže přistěhovat? Dokud budeš na neschopence, tak příjem máš, pak mateřská, rodicak, halt nebudeš doma 3 roky a půjdeš do práce dřív. Nebo brigáda, plus příjem partnera, proč byste to neměli zvládnout?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 14:31

Práce je nyní opravdu téměř všude spousta. Projdu městem a co každá třetí výloha, to nabídka brigády nebo práce. :nevim: Jenže už s bříškem jsou vaše možnosti značně omezené, abyste sebe ani miminko neohrozila, to chápu. No, jedině za pokladnu, možná pokud se cítíte v rámci možností fit; umývat nádobí někde v kuchyni, škrábat brambory-pomocná kuchařka. Ale to je namáhavá práce sama o sobě. Stání na nohou, horko, nic moc pro těhulku. Dál možná veřejné služby? Uklízet ulice, stačí se na to informovat na ÚP. Též jsem to chvíli dělala jelikož jsem chtěla pracovat venku :) :kytka: a ono je to celkem v pohodě. Až na kolegy teda, to bylo tragický. :) Celkově bych se určitě šla zeptat na ÚP, vysvětlila jim situaci a já se tedy zatím setkala vždy s porozuměním a snahou pomoci. Oni mají hlavně přehled, kde by Vás vzali, jak moc namáhavá práce je apod.. ale chce to někoho ochotného. :? každopádně váš partner je totální lempl, nezlobte se na mě. Můj partner byl od 3 ráno do 7 večer za volantem autobusu a o víkendech ještě chodil do pískovny řídit Tatru. Což jsem mu nakonec sama zakázala, protože vypadal po měsíci, že brzo exne. Zodpovědný a rozumný chlap by se roztrhl, aby se postaral o své dítě a manželku. Tohle mi opravdu hlava nebere a nedělala bych si s takovým člověkem dítě vůbec. Je mi líto v jaké jste situaci, protože to nemáte jednoduché a ani mít bohužel nebudete. :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 14:47
@Anonymní píše:
Práce je nyní opravdu téměř všude spousta. Projdu městem a co každá třetí výloha, to nabídka brigády nebo práce. :nevim: Jenže už s bříškem jsou vaše možnosti značně omezené, abyste sebe ani miminko neohrozila, to chápu. No, jedině za pokladnu, možná pokud se cítíte v rámci možností fit; umývat nádobí někde v kuchyni, škrábat brambory-pomocná kuchařka. Ale to je namáhavá práce sama o sobě. Stání na nohou, horko, nic moc pro těhulku. Dál možná veřejné služby? Uklízet ulice, stačí se na to informovat na ÚP. Též jsem to chvíli dělala jelikož jsem chtěla pracovat venku :) :kytka: a ono je to celkem v pohodě. Až na kolegy teda, to bylo tragický. :) Celkově bych se určitě šla zeptat na ÚP, vysvětlila jim situaci a já se tedy zatím setkala vždy s porozuměním a snahou pomoci. Oni mají hlavně přehled, kde by Vás vzali, jak moc namáhavá práce je apod.. ale chce to někoho ochotného. :? každopádně váš partner je totální lempl, nezlobte se na mě. Můj partner byl od 3 ráno do 7 večer za volantem autobusu a o víkendech ještě chodil do pískovny řídit Tatru. Což jsem mu nakonec sama zakázala, protože vypadal po měsíci, že brzo exne. Zodpovědný a rozumný chlap by se roztrhl, aby se postaral o své dítě a manželku. Tohle mi opravdu hlava nebere a nedělala bych si s takovým člověkem dítě vůbec. Je mi líto v jaké jste situaci, protože to nemáte jednoduché a ani mít bohužel nebudete. :(

Dekuji moc za radu a pochopení.

Ostatním taktéž děkuji za názor.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama