Nevím co dělat, budu bez příjmu (Těhotenství Vs. Práce)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 13:22
Nevím co dělat, budu bez příjmu (Těhotenství Vs. Práce)

Ahoj, mám problém a strach že přijdu o vše.
Jsem těhotná a těhotenství jsme s přítelem neplánovali. Prostě se stalo. Mám už jedno dítě (s bývalým), jsem v práci ve zkušebce. V práci jsem to zvládala a neměli se mnou problém dokud tam byla kolegyně, po které se vozili. Ta to nezvládla a odešla. Potom se začali vozit po mě a ja to s „rostoucím“ těhotenstvím zvládala méně. V práci tahám těžké bedny, palety, dělám i v noci… Vedoucí mě chtěla nejspíš propustit protože nabrali místo mě někoho jiného a v pc napsala nové ženské na srpen a mě už ne. Každopádně jsem jeden den dostala úplný jakoby kolaps svalů a bolelo mě i břicho, tak jsem si vzala neschopenku. Jenomže teď nevím jak dál. Mám jit zpátky do práce s vědomím že budu propuštěna, nebo zůstat na neschopence, ze které mě stejně po uplynutí 14ti dní můžou propustit. Co pak? Vezmou mě někde? Aspoň na brigádu, cokoliv, už to nepůjde utajit. Už teď mám břicho. Navíc mám už rok zaplacenou dovolenou v říjnu a nikdo mi peníze nevrátí. S přítelem jsme spolu dlouho ale nebydlíme ještě spolu. Jenže pokud nebudu pracovat, nebudem spolu bydlet. On nás všechny 4 neutáhne. Bojím se abych nepřišla i o něj (má na něj okolí strašně negativní vliv, jelikož nebydlime spolu) pořád mu všichni dávají rozumy. Nevím teď jak se odrazit. Bojím se, že přijdu o vše. O peníze, o přítele a o práci…

Reakce:
 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18518 příspěvků 13.07.18 13:32

To je těžký. Přítele popisuješ jako hňupa, co se o vás není schopen postarat a ještě o tebe nijak extra nestojí - promiň. Jedno dítě už máš, druhé čekáš - takže pracovat, dokud to půjde, obrátit se k rodině, aby ti pomohla. Otec dítěte by tě měl finančně zabezpečit, otázka je, jestli spíš pro tebe nebude trvale zdrojem zklamání a nebude ti vysávat energii, kterou budeš hodně potřebovat.

 
Kriss Tina
Kelišová 5401 příspěvků 13.07.18 13:33

Tak o práci možná přijdeš tak jako tak :nevim: když zůstaneš na neschopence budeš mít peníze až do porodu nebo nástupu na mateřskou, akorát si musíš zařídit aby ti dr nechala tu neschopenku a taky budeš omezena vycházkama… Jinak bych si hledala spíš nějakou práci na doma.

 
Smudlinka123
Nováček 13.07.18 13:36

Proč se nechraníte, když je dítě tak nežádoucí?

 
Smudlinka123
Nováček 13.07.18 13:39

Jinak nespolehej na přítele, obrať se na rodiče. V práci buď tak dlouho dokud to půjde m, když tě vyrazí tak brigádu. Kde bydlíš? Pronájem nebo vlastní?

 
flybe
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 13.07.18 13:50

V praci zustan, co to pujde, treba te nevyhodi a pokud ano, tak si zarid hned neschopenku.Pro­dlouzis tak o 14 dnu vypoved. Po te automaticky budes pokracovat v neschopence az do porodu.
Pokud dosahnes na materskou, tak si penize odkladej.
S pritelem si musis promluvit a zjistit, jak na tom jsi. Jestli o Vas stoji a pokud ano, tak by si mel najit lepe placenou praci.Pokud ne rodice, kamaradka svobodna s detmi nebo azylový dům.
Ze upadnes do beznadeje Ti nepomuze a musis zacit resit svoji situaci. Ted je este cas..

 
blumen
Hvězda diskuse 41891 příspěvků 13.07.18 14:24

Sednout si a probrat to s pritelem a ne tady. Jestli vas ma opustit, tak se to stane, rekla bych mu vsechny pocity. Pokud to vydrzis, zkus do prace chodit, pokud ses be zkusebce a otehotnela jsi v ni, tak to tak pokrocile tehotenstvi jeste neni, ne?

 
terien
Echt Kelišová 8066 příspěvků 13.07.18 14:25

Panebože :roll: další co nepřemýšlí hlavou ale necim úplně jiným. Hlavně že bude mimisek viď. Kde teď bydlíš? V podnájmu, u rodičů, v městském? Proč se přítel nemůže přistěhovat? Dokud budeš na neschopence, tak příjem máš, pak mateřská, rodicak, halt nebudeš doma 3 roky a půjdeš do práce dřív. Nebo brigáda, plus příjem partnera, proč byste to neměli zvládnout?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 14:31

Práce je nyní opravdu téměř všude spousta. Projdu městem a co každá třetí výloha, to nabídka brigády nebo práce. :nevim: Jenže už s bříškem jsou vaše možnosti značně omezené, abyste sebe ani miminko neohrozila, to chápu. No, jedině za pokladnu, možná pokud se cítíte v rámci možností fit; umývat nádobí někde v kuchyni, škrábat brambory-pomocná kuchařka. Ale to je namáhavá práce sama o sobě. Stání na nohou, horko, nic moc pro těhulku. Dál možná veřejné služby? Uklízet ulice, stačí se na to informovat na ÚP. Též jsem to chvíli dělala jelikož jsem chtěla pracovat venku :) :kytka: a ono je to celkem v pohodě. Až na kolegy teda, to bylo tragický. :) Celkově bych se určitě šla zeptat na ÚP, vysvětlila jim situaci a já se tedy zatím setkala vždy s porozuměním a snahou pomoci. Oni mají hlavně přehled, kde by Vás vzali, jak moc namáhavá práce je apod.. ale chce to někoho ochotného. :? každopádně váš partner je totální lempl, nezlobte se na mě. Můj partner byl od 3 ráno do 7 večer za volantem autobusu a o víkendech ještě chodil do pískovny řídit Tatru. Což jsem mu nakonec sama zakázala, protože vypadal po měsíci, že brzo exne. Zodpovědný a rozumný chlap by se roztrhl, aby se postaral o své dítě a manželku. Tohle mi opravdu hlava nebere a nedělala bych si s takovým člověkem dítě vůbec. Je mi líto v jaké jste situaci, protože to nemáte jednoduché a ani mít bohužel nebudete. :(

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 14:47
@Anonymní píše:
Práce je nyní opravdu téměř všude spousta. Projdu městem a co každá třetí výloha, to nabídka brigády nebo práce. :nevim: Jenže už s bříškem jsou vaše možnosti značně omezené, abyste sebe ani miminko neohrozila, to chápu. No, jedině za pokladnu, možná pokud se cítíte v rámci možností fit; umývat nádobí někde v kuchyni, škrábat brambory-pomocná kuchařka. Ale to je namáhavá práce sama o sobě. Stání na nohou, horko, nic moc pro těhulku. Dál možná veřejné služby? Uklízet ulice, stačí se na to informovat na ÚP. Též jsem to chvíli dělala jelikož jsem chtěla pracovat venku :) :kytka: a ono je to celkem v pohodě. Až na kolegy teda, to bylo tragický. :) Celkově bych se určitě šla zeptat na ÚP, vysvětlila jim situaci a já se tedy zatím setkala vždy s porozuměním a snahou pomoci. Oni mají hlavně přehled, kde by Vás vzali, jak moc namáhavá práce je apod.. ale chce to někoho ochotného. :? každopádně váš partner je totální lempl, nezlobte se na mě. Můj partner byl od 3 ráno do 7 večer za volantem autobusu a o víkendech ještě chodil do pískovny řídit Tatru. Což jsem mu nakonec sama zakázala, protože vypadal po měsíci, že brzo exne. Zodpovědný a rozumný chlap by se roztrhl, aby se postaral o své dítě a manželku. Tohle mi opravdu hlava nebere a nedělala bych si s takovým člověkem dítě vůbec. Je mi líto v jaké jste situaci, protože to nemáte jednoduché a ani mít bohužel nebudete. :(

Dekuji moc za radu a pochopení.

Ostatním taktéž děkuji za názor.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >