Nemáme z čeho žít

Anonymní
13.5.20 18:21

Nevím, co dělat. Nemáme z čeho žít.

Dobrý den, potřebovala bych radu. Celá koronavirová situace dohnala mě i mého přítele do kouta. Přítel byl v březnu propuštěn z práce, ihned si zažádal o podporu v nezaměstnanosti, ale ta mu byla uznána až od 1.5.2020, tudíž na ni má nárok a připíše se mu na účet až v červnu. Do té doby ani jeden z nás neví, co budeme dělat. Já studuji vysokou školu, z brigády mám jen malé peněžní částky, vychází to vždy tak na 3000 měsíčně, to pořádně nepokryje ani jídlo. Přítel se snaží hledat práci, nebo jednorázové brigády, ale bohužel v této době toho moc není. Bydlíme v pronajatém bytě, nájem činí 12 800 Kč, ten už nám majitel stáhl o dva tisíce, víc prý nemůže, platíme internet, leasing na auto a já mám v peněžence poslední dvě stovky. :,(
Vůbec netuším, co mám dělat, z rodiny mi nemá kdo pomoci, nemám nikoho. Nemáme už skoro na jídlo, není z čeho zaplatit nájem, vůbec nic. Tak se vás prosím ptám. Ocitl se někdo ve stejné situaci? Jak jste to vyřešili/řešíte? Budu ráda za každou odezvu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15351
13.5.20 18:24

Pokud mu přiznali podporu až od května, tak musel dostat odstupné. Jiný důvod není. Z odstupného jste měli ty dva měsíce žít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
13.5.20 18:25

Opravdu nikdo z rodiny od tebe i od něj by nepomohl? Kde jsou rodiče, sourozenci, tety, babičky, dědečkové nic? Pak případně přátelé, kamarádi co by půjčili? V nejhorším prostě do banky, půjčit si třeba dvacítku, a až se vám příjem rozeběhne co nejdřív to splatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17053
13.5.20 18:26

Můžeš si zažádat o hmotnou nouzi a prispevek na bydleni. Zajdi na pracak, na oddeleni kde vydavaji davky a oni ti poví na co mate narok. Co se tyce jidla by mohla pomoct treba i charita. Ale ono taky záleží co vlastníte, kde mate trvale bydliste… Proc pritel nesel pracovat, kdyz uz 2 mesice sedi doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 18:27

@Janli Odstupné dostal, ale žádná sláva to nebyla. Dostal 30 000 (ano, neměl zrovna dobře placenou práci) a vyžít s nimi dva měsíce snadné nebylo. Tím jsme pokryli nájem, s mou brigádou tak tak auto a odstupné bylo fuč.

• Nahlásit
  • Citovat
2998

Nějaká okamžitá mimořádná pomoc o které několikrát mluvila Maláčová? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20751

Existuje vypovedni lhuta, odstupne.
Lide si tvori rezervy, maji pojistky pro pripad ztraty zamestnani.
Ted se tolik neucilo, takze pulku brezna, duben jsi mohla byt na brigade neomezovana rozvrhem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4173
13.5.20 18:28

Tak si zkus najít nějakou lépe placenou brigádu, i když to teď nebude snadné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820

Můžete zkusit ten odklad nájmu kvůli covidu, ale bála bych se, že vám majitel neprodlouzi pak smlouvu. Nemáte rezervy, ani na pár měsíců?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
@Anonymní píše:
@Janli Odstupné dostal, ale žádná sláva to nebyla. Dostal 30 000 (ano, neměl zrovna dobře placenou práci) a vyžít s nimi dva měsíce snadné nebylo. Tím jsme pokryli nájem, s mou brigádou tak tak auto a odstupné bylo fuč.

Kolik vám dělá ten leasing na auto?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 18:29

@Kriss Tina Asi se budu muset jít zítra poptat. Apelovala jsem opravdu spíše na lidi, co s tímhle mají zkušenost.
Práci si hledá vytrvale už dlouhou dobu, ale bohužel bydlíme v Moravskoslezském kraji a tady nebylo moc práce ani před koronavirem, natož teď. Všude vám řeknou, že neberou a momentálně do firmy nikoho nového pouštět nechtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
106
13.5.20 18:29

Já moc nerozumím tomu, proč jste to nechali zajít tak daleko. Nepíšeš z jakého jste města, ale měli jste okamžitě hledat levnější bydlení a minimálně přítel okamžitě jakoukoliv brigádu, nevěřím, že by nenašel ani nic u pásu nebo někde v potravinách i kdyby měl dojíždět, auto máte. Teď prostě okamžitě oba najít alespoň brigádu, nic moc jiného vám nezbývá. Že není práce, je jen výmluva, je jí dost, jen nebýt vybíravý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62753
13.5.20 18:30
@Anonymní píše:
@Janli Odstupné dostal, ale žádná sláva to nebyla. Dostal 30 000 (ano, neměl zrovna dobře placenou práci) a vyžít s nimi dva měsíce snadné nebylo. Tím jsme pokryli nájem, s mou brigádou tak tak auto a odstupné bylo fuč.

A to nemate vubec zadne uspory?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20751
13.5.20 18:31
@Anonymní píše:

Odstupne bylo ve vysi kolika platu? Vypovednu lhuta nebyla, to jim jen tak podepsal dohodu pri vasi financni situaci?

Edit: ohledne jidla zkus potravinovou banku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 18:32

Leasing na auto je 5600, bohužel. Auto měl přítel ještě před tím, než jsme se znali. To byla opravdu nevýhodná koupě. Moji rodiče oba zemřeli. :,( Přítel se s rodiči nebaví, nemají ho rádi kvůli tomu, že je se mnou (údajně nevychovaný sirotek bez ambic). Nemáme nikoho, kdo by nám pomohl. Přátel pár máme, ale to jsou většinou mladí lidi s dětmi a sami mají co dělat, aby to nějak zvládli.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama