Nevím co dělat - zrušit svatbu?

Anonymní
23.5.16 08:56

Nevím co dělat-zrušit svatbu?

Dobrý den všem :-) jdu si k vám pro radu, protože sama už vážně nevím co mám dělat a co je správné. A pochopte prosím důvod anonymu. Já jsem máma dvou dětí, první dítě z předešlého vztahu, můj nynější partner je otec druhého dítka, jsme spolu přes pět let. Za tři týdny se máme brát. Všechno to okolo svatby začalo před necelým půl rokem, je pracovně vytížený a svatbu jsme si přály oba, ale nebyl čas to naplánovat, tak jsem se toho ujala tedy společně s jeho maminkou. On i když pak někdy měl čas neudělal nic, do dnešní doby. I rozdávání oznámení byl problém…nyní už si myslím možná víc než to, že svatbu chce nakonec jen protože se angažuje jeho máma (má k ní velmi pevný vztah). Ale za tím vším jsou vetší problémy. On nevěří na lásku po letech, říká, že vztah nemůže být pořád o lásce, že se z toho stane zvyk nebo rutina a pak je dál potřeba setrvat. A přitom jeho maminka se ze dne na den přizpůsobila zdravotnímu stavu jeho otce když na tom byl zle. Změnila práci, byli spolu přes 30 let a i přesto mi tvrdí, že to byl zvyk. Já zas věřím, že když k sobě ti dva patří nezvrtne se to v rutinu, že k sobě pořád cítí lásku a pořád na sebe myslí, jsou si světlým bodem dne. Tak to totiž vnímám já, tak vnímám jeho. Máme poslední dobou neshody, hádáme se tak dvakrát týdně, vlastně to začalo už v těhotenství. To se uchýlil i k facce, vyprovokovala jsem ho…jenže jak šel čas v podstatě to bylo horší, on utíkal radši do práce než to v klidu vyřešit, neumí to vlastně v klidu řešit jen tak, že to nechá vyhnít a pak dělá, že se nic nestalo. Po narození jeho dítěte to bylo peklo. Vrátili jsme se z porodnice dřív než byl plán a dal jasně najevo jak nevhodné to je (nehodilo se mu pro nás přijet a odvézt nás domu), pak se opět uchýlil k facce…bylo toho na mě moc, miminko, starší dítko, hormony…a tak jsem to řešila s jeho mamkou, ta ale označila za viníka mě, že nemám kamarádky a tak přetěžuji informacemi a vlastně vším jeho a že to je dlouhodobě neudržitelná situace pro něj, taky mu samozřejmě vynadala, protože bít ženu nikde předtím neměl šanci vidět prý. Nejhorší je a to si jen tak neodpustím, že jsme se hádali před starším dítkem a ono jednou vidělo jak mě uhodil, vlastně dvakrát, jenže to podruhé bylo nedávno. Já vím je to dlouhé, omlouvám se :-(. Popíši situaci, mluvíme o tom, že je potřeba aby si už konečně obstaral oblek, on začal říkat, že nemá čas a peníze (peníze jsou, maká v kanclu a má spousty melouchů)…a pak jmenoval za co já utrácím a že ještě platí dluh který má na dani z dědictví po tátovi. A začal to házet na mě a tak jsem se ho zeptala jestli teda můžu i za to, že jeho táta umřel a on ted musí platit dluh a byla rána na světě. Vím, že jsem reagovala přehnaně, ale nechtěla jsem poslouchat, že jsem zdroj všeho zla. Dítě to vidělo, plakalo a to je pro mě splněná noční můra. Ted kdykoli se s ním domlouvám, že zruším tu svatbu, protože si nejsem jistá tak říká, že mě miluje a chce se mnou žít a mít tuhle rodinu… Já ho miluji, snažím se, jenže nevím co dělat, nechci rutinu, nechci se hádat (i když někdy to jsem já kdo to vyvolá a,,provokuje,,) nechci bitky… Ještě tak před rokem možná míň bylo vše hezké, a najednou tohle, necítím jako viníka jen jeho, ale i sebe jenže co dělat, jak pomoci aby to bylo lepší, prosím poraďte mi :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8021
23.5.16 08:59

Milujes cloveka, ktery ti opakovane nafackoval 8o?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18415
23.5.16 09:01

Svatbu bych v kazdem pripade odlozila. Tim bych mu dala jasne najevo svoji nespokojenost. A co se vztahem dal by zalezelo na jeho pristupu. Tech facek bylo uz docela dost, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
23.5.16 09:01

Je to normální debil, kolo bych o něj neopřela.. twl, a kecy o tom, jak jsi ho vyprovokovala k facce? Jsi hloupá. Nikdy a nikdo nezaslouží od dospělého facku. Je to ubohý imbecil, dávno bych s nim nebyla a Ty jsi extra hloupá, když Ti toto přijde normální. Je mi Tě líto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 09:02

@vonajebohyne protože se cítím částečně vina za tu situaci a je pravda, že umím tu situaci také vyeskalovat a vyprovokovat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.16 09:02

Záleží na tobě. Ale pokud ti chlap dává facky, nezrusila bych jenom svatbu. Odešla bych od něj. Chlap který mlátí ženskou, je srab :-(

• Nahlásit
  • Citovat
2511
23.5.16 09:03

Tak za téhle situace bych do svatby nešla.

Děti dej hlídat a upřímně si promluvte, jak to vidíte dál. Neprovokuj ho a nevyvolávej zbytečný hádky, který jsou pak příčinou pro facku. To je teda taky špatně - předpokládám, že jsi nebyla natolik hysterická, aby tě zklidnilo jen tohle řešení.

Možná, že se cítí být do svatby natlačen. Co se týká výdajů, možná opravdu mu přijde zbytečné dávát tolik peněz na svatbu.

Jakou má výplatu, kolik peněz vám zbyde po zaplacení nutností (jídlo, nájem, půjčky, auto?) a jaký máte rozpočet na svatbu?

Z toho bych vycházela.

že říká, že tě miluje a chce rodinu je hezká, nicméně není to odpově´d na otázku, zda se chce ženit. Prostě buď chce, nebo nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
23.5.16 09:03

Pokud te fackuje uz pred svatbou, tak po ni to bude jeste horsi. Nema k tobe zadnou uctu. Neber si ho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 09:04

Neber si ho. On o tebe nemá zájem ani jako o manželku ani jako o přítelkyni. Jsi pouze matka jeho dítětě.
Takže za mě svatbu zruš. Nemáš to lehké teď, nebudeš to mít lehčí ani po svatbě. Spíš naopak, vše se bude zhoršovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@martina.se není to normální a já to tak jako normální neberu, opravdu ne. Pár vztahů už jsem měla a při něm jsem se cítila dobře, jak jsem psala byl a je světlým bodem mých dní, jenže tu jsou ty hádky a facky… Mám s ním dítě, druhé ho miluje také.

• Nahlásit
  • Citovat
265

Nebuď s člověkem který na tebe vystáhl ruku. Budeš do smrti litovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 09:05
@Anonymní píše:
@vonajebohyne protože se cítím částečně vina za tu situaci a je pravda, že umím tu situaci také vyeskalovat a vyprovokovat.

To je přesně ono. Manipulace. Pokud si dávas za vinu to, že ho vyprovokujes a dá ti facku, jsi nasměrovana na cestě k domácímu násilí :(

• Nahlásit
  • Citovat
4850

Doporučila bys své kamarádce, aby si vzala člověka, který ji uhodil v těhotenství, v šestinědělí a před malým dítětem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8021
@Anonymní píše:

A jsi si tim opravdu jista, nebo timto omlouvas jeho chovani, popr. ti to namluvil on?
Fackovani neni argumentace hodna dospelych lidi, opakovana je opravdu na povazenou.

I kdybychom tedy pripustili, ze ty ho vyprovokujes a on se neovladne, myslis, ze takovi partneri by spolu meli vychovavat deti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3292
23.5.16 09:07

Chceš si vzít člověka, který se nerozpakuje ti nafackovat? On i jeho matinka ti vtloukají do hlavy, že je to tvoje vina, protože jsi ho vyprovokovala? 8o Ženská, máš rozum?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama