Nevím jak na dceru - už ji nezvládám

Anonymní
4.12.18 20:31

nevím jak na dceru - už ji nezvládám

Dobrý den,

3 letá dcera je nezvladatelná, od miminka uplakané a vzteklé dítě, ale co předvádí ted, to je už na pováženou, manžel změnil práci cca před půl rokem a skoro není doma, jsme na ni sama a už toho mám plné zuby,. manželovi leze na nervy, jak říká, má jeden den volný a chce klid, což je sice hezký, ale za prvé, já ho taky nemám, za druhé, musí se ji fakt nastavovat mantinely, ale já sama už jsme vyhořelá :zed:

Třeba včera jsme byla tak vyřízená, že jsem přišla o kartu, platila jsme v terminálu lístek na vlak, předcházelo tomu:

Ráno řady, pojištovna, první úřad jakžtakž, pak jsme šli do obchodního cemntra, aby se trochu vyblbla, jezdila na kolotoči, pak chvilku herna, pak jsme šly ještě na pojištovnu - peklo, šla jsme k přepážce a potřebovala něco vyřešit, cca 10 minut, nešlo ji udržet za ruku, lehla si, kroutila se, řvala au au, jako bych ji ubližovala, ale fakt řvala, že paní za přepážkou na mě vyjela co to jako je, měli tam stromek vánoční a pod ním dárečky, dcera to viděla a chtěla běžet k tomu no vysmekla se mi, paní mi dávala zrovna instrukce, napůl jsme ji slechla a běžěla za dcerou, rozbalila a rozthala jim tam jeden ten dárek, což byla jen obalená krabice, dekorace..odtáhla jsme ji, omluvila se a znovu k přepážce, na pultu byl malý medvídek, všimla si toho a opět, řev a hysterák, válela se na podlaze, věc jsme nedořešila, paní na mě vyejla at si přijdu jindy, šly jsme, nešlo ji vzít medvídka, vyrvala sjme ji ho a vrátila ho, za mohutného řevu..

venk udcera chtěla zas dovnitř, jekot, pak mě plácla, já měla v ruce moji bundu, šálu, deštník, rukavice, čepici, dcěi věci a ještě tašku s boty..no opět se mi vysmekla a utekla! tam silnice, volám at zastaví, že tam jezdí auta, ona se zastaví, rozhledne, přeběhne, zastaví se a vyplázne na mě jazyk a běží dál :roll:

dohnala jsme ji a dala ji na zadek, protože to už bylo moc, šli jsme se projít, uklidnit, obrý, musela sjem ještě vyměnit boty, no, nešlo si zkusit nové, riskla to a vzala o číslo větší, běhala mezi regály, nohu nechtěla nastavit, boty po mně div neházela, ostuda..

pak jsme šly na jídlo, měli tam zas balonky jako dekoraci, no..odcházely jsme bez jídla, opět scéna kvůli balonku…pak na bus..že do busu ne, že chce vláčkem, vlak nám domů nejede, tak na bus, šprajcla se mezi dveřma, že nenastoupí, řvala, autobusák na mě koukal a já si říkala, že nás snad nevezme, nakonec si sela, šila sebou celou cestu, ale dojely jsme..

dnes jsme ji vzala do herny, chybí ji děti, jsme na vesnici, tady v zime nikdo, školka až od ledna..cesta tam ok, nazpátek jsme měly jet k babičce vlakem..
v herně 2 hodky, nechtěla pryč, scéna, nešlo ji odnést, nazout boty nic, kopala, škrábala, ječela, vzala jsem ji a ovešená jak vánoční stromek vše zas v ruce ji vynesla, že venku ji bude zima a oblékne se, ne..tak na vlak jsme ji táhla bez bundy a bosou v ruce, nesla..no uklidnila se po chvilce, ly jsme na vlak..kupuji v terminálu lístek a platím kartou, dcera nevydrží minutu stát, kroutí se, chce se mi vyškubnout, válí se po zemi, řve, já zpocená, vyřízená a co neudělám, nacpu kartu do otvoru pro peníze, je po kartě, já na nádraží, bez peněz, bez klarty, s timhle zuřivým dítětem, po posledním dnu a dnešku totálně vyčerpaná, rozbrečela sjme se, regulérně jsme se už sesypala, měla toho dost, dcera řve dál, lidi koukají, mají poznámky, mě už je to jedno, pak se vzmůžu a prostě jdu na vlak a doufám, že nepřijde revizor, jediné štěstí, nepřišel, dojely jsme za babičkou.

tyhle dva dny jsou extrém, poslední týden zlobí dost, jindy je to méně, mazlí se, hrajeme si, ale zlobí neustále, neposloucá, chce si dělat co chce, vynucuje si věci, delá scény, nevim co už s ní..neříkám, žer jsme top rodiče, ale určitě tak volnou výchovu neměla, že by si dělala co chce a dostala na co ukáže, ted to zkouší pořád, já jsme na nervy, muž taky, už se hádáme i mezi sebou, on prostě rezignoval a vše hodil na mě, on má volno a odpočívá, já mám smůlu, prostě já už melu z posledního a čekám, že když vidí, že jsem ko, že zasáhne a vystřídá mě, ale marně, hádáme se víc a víc a asi už to má dopad i na dceru, a le jak z toho ven, on prostě přestal fungovat a já jsme na antidepresiva zralá..vše je u nás problém, nákupy, jízdy busem, vlakem, doma..když neco chci, at po sobě uklidí nebo at neco nedělá co nemá, její reakce je, že na mě vyplázne jazyk, dokonce už i po mně hodila kostkou nebo mě chce plácnout..minule v obchodu si brala nějakou hračku, říkám, že hračku dneska ne, ano reakce byla, že se po mně ohnala..
manžel už si myslí, že má možná nějakou diagnozu..minule třeba lítala jak blázen doma, tam a zpět, k nezastavení, nevnímala co ji říkáme, skončilo to, že narazila do dveří od balkonu a málem si zlomila nos a to je pořád neco..jsem už ko a nejhorší je, že už nemám na to ji vychovávat, začínám taky rezignovat, vnímám jak se bojím někam s ní jet, neco řešit, co zas bude…zítra musím k zubaři s ní, co zas bude a tak, mám už žaludeční neurozu..

asijsme se chtěla jen vypsat..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.12.18 20:36

ted mě třeba provokuje, kreslily jsme si spolu vodovkami, pěkný, vše v poho, hezká chvilka..já pak šla pověsit prádlo a píšu toto ,otočím se aona cucá štetec s barvami, říkám, že to se nedává do pusinky, že ji bude bolet bříško, nic..říkám to znovu, zařve na mě, jekot a dělá to dál, říkám, že ji to vezmu, když to bude dělat dál, mrskne po mně tím štětcem.. :zed: když ji dám na zadek, nezabírá to, vůbec, pak jde a chce mě plácnout, zkoušela sjem to po dobrém, jakože ji mám ráda, že mám starost, aby ji nebolelo třeba to bříško, takyx nic, prostě nic, nevím, já už fakt nevím,a le začínám ji mít fakt plné zuby, nevím, kde jsem udělali chybu, nebyli jsme ani přísní, ani laxní, tak v normě bych řekla, ale od narození je to sní všelijaké, těžké,a le ted tohle období už nedávám..

• Citovat
  • Nahlásit
1048
4.12.18 20:38

a co hlídání ,babičky by ti nepohlídaly?bude hyperaktivní ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
4.12.18 20:41

Já bych to řekla jednou, neposlechla by, prostě bych šla, sebrala jí to a hotovo. Určitě bych nevysvětlovala dokola, aby necucala štětec, když mi to dělá naschvál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6918
4.12.18 20:44

Já osobně bych nastavila laťku.Tady je evidentní, že domluva nepomáhá.
Pokud ti něco dělá naschvál např.s těma barvama.Tak jít vzít a ať se staví třeba na hlavu.
Hranice musí být nastaveny hned na začátku.Zkouší co jí dovolíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12255
4.12.18 20:47

Tohle obdobi jsem taky zazivala, akorat moje ho mela v necelych 2 letech, takze bezmozek. Pak to ustoupilo, ale neslo s ni az treba do 3 let odchazet treba z herny v klidu, vsude scena jak prase. No delala jsem to tak, ze jsem vsude jezdila autem a mela ho vzdy na dosah, herny, vylety apod jsem absolvovala pouze s manzelem nebo s nekym z rodiny. Kdo nezazil… jednou se dcera v nakupaku tak sekla, ze jsem ji hodila zurici pres rameno a bezela s ni do garaze do auta, tam ji za boha neslo dostat do sedacky, snad hodinu!! Valela se po podlaze auta zasprajcla a ja volala vyschyzovana a ubulena moji mame videohovorem :D a uazuju ji to a hulakam at mi jeste nekdo, nekdy zkusi rict o druhem diteti :lol:
Furt jsem se uklidnovala tim, ze dcera zije v laskyplnem stabilnim prostredi, kde rodice tahnou za jeden provaz, tak se to snad do.p.prdele musi odrazit i na tom diteti! Mno odrazilo, chtelo to mantinely i v tom hnusnym obdobi a prineslo to ovoce. Dneska mam doma zase milou partacku se kterou muzu po skolce v klidu na zmrzku atd. Uf ale bylo to hrozmyyyyy
2

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12255
4.12.18 20:48

Neboj ted se zda, ze to nezabira a ona momentalne fakt ne, ale v dlouhodobem meritku to zabere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4629
4.12.18 20:50

Na můj vkus s ní moc debatujes ,řeknu jednou dvakrát a potřetí beru . Neumíš se v herně chovat?Dobře zítra žádná herna.Nenechas mě zaplatit vlak ,fajn k babi jdeme pěšky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1251
4.12.18 20:50

Jediné, co zabírá u nás je otočit se a odcházet pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
4.12.18 20:58

Az me z toho taky rozbolel zaludek. Lituju a nezavidim. Nase starsi, ctyrletacka, byla vzdycky milionova, ted se ale jakoby vratila s mladsi segrou o nejakej ten rok dozadu a dela lumparny s oblikanim, sceny se spatnym ucesem. Zkousi, holka… Vydrz, bude lip. Nepovol, je to jen obdobi - to si vzdycky rikam. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
4.12.18 20:58

Toto téma mě zajímá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
4.12.18 21:02

Mam doma podobny exemplar, ale trochu slabsi odvar, ale taky zazivam dny plne scen, kdy jsem vecer naprosto vyhorela a mam pocit jakby me nekdo pretahl palici po hlave, pak mam pocit ,ze me tak stve, ze uz tezko hledam mile slovo. Muz taky stale pryc, 99% casu jsem s ni ja, tri roky bude mit v breznu, v lednu jde do skolky. K tomu mam pulrocni mimco, naprosto zlate dite nastesti, ale pri nejhorsich dnech mam.pocit ze mimino mam radsi jak ji a z toho mam pak vycitky. Dcera umi byt ta nejsikovnejsi ,nejhodnejsi ,nejmilejsi,nejchytrejsi, ze jsem na ni fakt pysna ale musi se snazit. Je to na ni videt ze se snazi a chce byt hodna holcicka a pak ji rupne v bedne a naprosty hysterak kvuli blbosti, hysterci hlavne kdyz neco neni dle jejich predstav, na vse ji musim pripravovat dopredu, nastesti v obchode si nevynucuje. Ale taky nejsem zadny volnomyslenkar, snazim se byt hlavne dusledna, neresim ptakoviny. Po zadku u nas nema zadny vyznam, to se mi tak vysmeje, v hysteraku ji muzu dat na zadek tak ze ma otisk a me boli ruka a nic, nevnima to., jedine co zabere doma zavrit do pokoje az se vyhysterci a nekdy ji lisknu pres pusu, nikdy jsem nebyla pro telesne tresty ale to je snad jedine kdy se trochu zarazi, a ja uz fakt na to nemam nervy na 151. jecak kvuli hovadine. Nejhorsi je to na verejnosti, casto jsem odchazela odnekud srvoucim,kopajicim ditetem pod pazi a kazdy se na me divsl, jak na nejneschopnejsi matku. Cim je starsi tim je to lepsi, ale strida se obdobi horsi a lepsi. Od mala byla narocne dite, porad jenom brek a vztek a skoro nespala, nesnasela kocarek, do dvou let skoro nejedla, od 20 mesicu nespi pres den, ma neskutecnou vydrz. Nekdy taky brecim uz vysilenim. Hlidani skoro zadne, na vse sama. Takze vas chapu uplne, ale radu nemam. Ja bych si sama nejradsi zasla nekde k psychoterapeutovi sama, nemam na to ale absolutne cas a hlavne hlidani. Zitra jdu treba na gynekologii opet s obema detma. Vim ze co by mi pomohlo je mit nejaky cas pro sebe a castejsi hlidani. Tesim se az pujde do skolky a budu mit aspon dopoledne klid s mladsi dcerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
4.12.18 21:11

@Celina tohle muze napsat jen nekdo, kdo nic takoveho nezazil. Kdyby ji nevychovavala a nechala by vse po jejim, tak by nemela ty neustale hysteraky. Nemela by se proc vztekat, kdyz by dostala vse, co by chtela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.12.18 21:11

V amoku pomůže studená sprcha

Dítěti neublíží a určitě se uklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3622
4.12.18 21:13

Tak v tomhle jsem dost zasadova odmalička dětí, takže to ani nezkoušejí :lol: jo, mají svoje chvilky oba, ale já se s nima teda tak ne.eru, poprvy nejde po dobrým, podruhy po zlým, potřetí odcházím já :lol: jsem ráda že to u mě funguje, tatínek je třeba měkkej, takže dcera ho má dost na háku a dříví na něm stipe… ale to je jeho problém, když si mi stěžuje, jaký si to udělal, takový to má :lol: :mrgreen: jak se říká, já když zvýším hlas, začnou uklízet i děti u sousedů :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama