Manžel mi vyčítá pomoc

9
9.2.20 08:14

Nevim jak na to??? Co dělat???

Ahoj holky nevim jestli to sem patří, Ale já jsem už docela zoufalá a potřebují pomoc. Jsem s manželem uz 9 let. Mame 2 děti. Starší 3 roky mladší 7 měsíců. Jelikoz mam rozštěp páteře chodím o berlich cíli potrebuji s malou hodně pomáhat. Ale manžel je strašně naladovi. Jeden den mě hrozně miluje a druhý den je jak vyměněny a vyčítá mi že mi musí nosit malou po schodech, ze jsem nemožná že ani nesnesu dítě po schodech, ze chudaci děti budou mít dětství na pytel.ze maminka s nima nejde ani nikam na výlet. vzal si me uz takovou, věděl do čeho jde. A ještě dost pije. A já se bojím aby s malou třeba neupadl. a neustale poslouchám že barak který zdědil je jeho ze mě tady nic nepatří. nevím co dělat. Opustit se mi ho nechce mame dvě děti který ho potrebujou, ale jak to mám vydrzet ja porad se nechat ponižovat?? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8094
9.2.20 08:25

@beska Tak mu to připoměn, že si tě vzal, takovou, jaká jsi, o tvém zdravotním stavu věděl, a stejně ti udělal dvě děti. Taky bych mu připomněla, že malou po schodech nenosí tobě, ale protože je to jeho dítě a pomáhat si je snad v rodině normální. To ponižování e hnusný, měl by se nad sebou zamyslet :think: Proč ho nechceš opustit? Ponižije tě, nechce pomáhat, pije. Jako táta snad může fungovat i když spolu nebudete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1041
9.2.20 08:29

A ta jeho naladovost samozřejmě začala až teď, že? Nebo byl takový vždycky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
599
9.2.20 08:32

Tak toto je fakt tezka situace. Nemohla byste mit na dite nejake nositko/satek, abyste ho mohla prenaset? Nejaka kamaradka/pribuzna/placena vypomoc, ktera by vam pomohla? Skolka pro starsiho, aby mel ty vylety? Vratit se k rodicum? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2797
9.2.20 08:37

Musíš se rázně ohradit a vymezit vůči takovému jednání. Nehleď na to, že máš zdravotní omezení, jste si rovni. Že barák zdědil, víš, co máte v SJM taky víš a nemusí ti to připomínat. Evidentně nezvládá, že ti musí pomáhat, dáváš mu najevo, že jsi za to ráda? Manžel má nějaký problém, který řeší tím pitím, nebo pil i dříve? A jiné řešení, než než vaše rozhovory a snaha problém vyřešit, asi neexistuje. Jestli jde na náladovosti pracovat, nevím. Jeho pomoc zatím potřebuješ, pokud neunosíš dcerku. Ale pokud se to nezlepší, tak bys do budoucna s odchodem počítat měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3036
9.2.20 08:41

Když ho nechceš opustit, tak s ním zůstaň. Tady není co radit. Když on nepochopí že s berlemi uneseš maximálně sebe, tak mu je někdy můžeš půjčit. Ať se hrdina předvede. A bude to horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
9.2.20 08:45

Odpoved

On má jen nás nikoho jiného z rodiny nemá.. Náladovost uz samozdrejme trvá delší dobu ale více se takto začal projevovat az když zůstal doma na rodičovské a ještě mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu a zemřela mu matka, driv měl spis neschody s ní protože byla také alkoholička.
Nositko mít nemohu protože ty schody jsou opravdu prudké. A nosí ji pouze rano dolu a večer nahoru, jinak péči o ní zvládám sama. Starší do skolky chodi a je tam šťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21392
9.2.20 08:55
@beska píše:
On má jen nás nikoho jiného z rodiny nemá.. Náladovost uz samozdrejme trvá delší dobu ale více se takto začal projevovat az když zůstal doma na rodičovské a ještě mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu a zemřela mu matka, driv měl spis neschody s ní protože byla také alkoholička.
Nositko mít nemohu protože ty schody jsou opravdu prudké. A nosí ji pouze rano dolu a večer nahoru, jinak péči o ní zvládám sama. Starší do skolky chodi a je tam šťastná.

No tak náladovost souvisí s jeho nemocí a s jeho alkoholismem a určitě i s jeho inteligencí. Řešení by tam samozřejmě byla - zbavit se zděděného baráku s prudkými schody, přestěhovat se někam, kde budou moci výhledově dva zdravotně znevýhodnění pohodlně žít…ale to by se muselo chtít. Ono všechno má řešení, když je vůle věci řešit, ale u vás si myslím, že ta vůle prostě není. Ty se partnerovi nepostavíš, on je podle mě hloupý a omezený. Takže řešení nevidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
9.2.20 09:30

@beska
Aha, tak to vypada, ze nezvlada vlastni diagnozu. Podle me ma strach z budoucnosti a nedava to. Vidi, ze ty nejsi fit a on casem na tom bude taky spatne. Jako snazi se vlastni bolest ventilovat hodne zle. To je fakt spatne. Ale v tomto pripade by se s tim asi i dalo neco delat. Jen by musel chtit. Toto je na psychologa. Rodinneho. Nejste v lehke situaci.
Vy byste se potrebovali semknout, rict si narovinu, jak to vypada, co vas ceka a jake mate moznosti. Ten prodej a koupe jineho domu nebo bytu by bylo resenim.
Nejaky jeho kamarad by s nim nepromluvil? A ty jsi uz za hranici, ze to uz nedas, nemilujes ho atd.? Kdyz ono na kazdeho funguje neco jineho. Treba nuz na krk a vazna hrozna rozchodu by ho nakopla, ale je dost mozne, ze by se jen ponoril vic do alkoholu. :think:
Uprimne nevim, co bych delala. Je to tezka situace. Asi bych se sla zeptat do poradny. Hodne sil. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
9.2.20 15:03

Moc vám všem děkuji za vaše názory. Hodne jste mi pomohli si uvědomit spoustu věcí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 15:27

@beska Neuraz se, ale prvni, co me napadlo bylo, ze sobecka touha po detech evidentne u nekterych nezna mezi. Ty s rozstepem patere a partner alkoholik s diagnostikovanou roztrousenou sklerozou (tj. casovana bomba) si poridite dve deti, nestacite na ne uz ted, co bude casem? Deti budou litat kolem rodicu? Ne, neni to citlivy a objimajici komentar, ale oba jste nezodpovedni a sobecti. A hloupi, protoze s vasi diagnozou se do budoucna bez podpory a pomoci neobejdete, takze to zbyde na deti.
Chapu touhu po diteti, ale hned dve, ktere nezvladate a do budoucna nemate dobre vyhlidky? Kazdy nemuze mit vse, po cem touzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3036
9.2.20 15:43

Potřebujete bezbariérové bydlení. Stav vás obou se lepšit nebude, to vám musí být jasné. Začněte s tím něco dělat teď, když máte ještě relativně sílu na změny. je sice pravda, že děti jsou pro vás velká komplikace, ale už jsou na světě a je třeba se o ně postarat tak, aby se ony jednou mohly postarat o vás. Není to krásná vyhlídka, může to dopadnout všelijak.
Kdyby on se nechtěl hnout, tak zkus možná získat nějaké chráněné bydlení. Začněte s řešením už teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 16:03
@ontarova.stara píše:
@beska Neuraz se, ale prvni, co me napadlo bylo, ze sobecka touha po detech evidentne u nekterych nezna mezi. Ty s rozstepem patere a partner alkoholik s diagnostikovanou roztrousenou sklerozou (tj. casovana bomba) si poridite dve deti, nestacite na ne uz ted, co bude casem? Deti budou litat kolem rodicu? Ne, neni to citlivy a objimajici komentar, ale oba jste nezodpovedni a sobecti. A hloupi, protoze s vasi diagnozou se do budoucna bez podpory a pomoci neobejdete, takze to zbyde na deti.
Chapu touhu po diteti, ale hned dve, ktere nezvladate a do budoucna nemate dobre vyhlidky? Kazdy nemuze mit vse, po cem touzi.

Selhala antikoncepce? Hádám správně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5890
9.2.20 16:07
@ontarova.stara píše:
Chapu touhu po diteti, ale hned dve, ktere nezvladate a do budoucna nemate dobre vyhlidky? Kazdy nemuze mit vse, po cem touzi.
nechtěla sem to napsat první, ale máš pravdu.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
9.2.20 16:19

Ontarova. stara
Wauuu tak to je dost krutý… Manzelovi se nemoc projevila když byla první uz na světě. A nikde není napsáno že musí být hned na vozíku ba naopak tělíska v mozku se mu naštěstí vytracej.
Bezbariérové bydlení do budoucna mame. V patře mame ted pouze loznici a dole v přízemí dětský pokoj aby si děti mohly hrát at budou větší mi budem dole a budem to mít celé bezbariérové..
Myslim si že jsou daleko horší matky než jsem já. O děti se postarám mají na vařeno, žijí v čistotě a o zábavu mají také postaráno. jediné co je že se rodiče občas pohádaji ale ukazte mi kdo se nehada. Chtela jsem pouze zjistit jestli jsem to vidím jen já tak špatně nebo jestli je víc takových názoru na mého manžela. Proč by postizeny lidí neměli mít děti?? Když je zvládnou.. Sory ale to je dost hloupý názor. Nikdo nemůže vědět jak na tom bude za x let. Pujdete přes ulici srazí vás auto budete na vozíku a děti se budou o vás starat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama