Čekáme rodinu, bydlíme spolu - ale vše platím já. Nevím, co s tím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 00:23
Nevím jak řešit situaci, prosím o rady

Ahoj,
zkusím to zkrátit, co nejvíce.
Bydlím sama a přítel ke mě nějaký čas jezdil na 2 nebo 3 dny v týdnu, jinak býval u rodičů, oběma to tak vyhovovalo. Občas něco nakoupil on, občas já. Oba jsme se rozhodli mít spolu miminko a těšíme se na něj, jenže teď nastala situace, kdy jsem těhotná a přítel u mě je od pondělí do pátku… A nějak mi už dochází trpělivost, a to v tom, že jsem těch několik měsíců, co u mě téměř bydlí neviděla ani korunu, ani na jídlo ani na bydlení.. A to, i když jsem mu to narovinu řekla. Nic mi na to neodpověděl. Přítel chodí do práce a výplatu má přes 20 tisíc. Ale stále se nic neděje. Kromě toho platím celou vybavicku zatím sama, ještě pro miminko nekoupil vůbec nic, měla jsem narozeniny a napsal mi přání, ale nic mi nekoupil. Nikam mě vlastně ani zatím nepozval, myslím jídlo, kino a tak…jednou mi zaplatil nějakou limcu :lol: nijak si na tomto nezakládám, jsou důležitější věci, ale zase nemůžu všechno táhnout sama? Tak Vás chci poprosit o názory, jak to mám řešit, co mám dělat? Nebudu přece škemrat o peníze pro jeho dítě…nebo jestli jen moc vyšiluju? Někdy přemýšlím, že by mi bylo líp bez něj, ale nechci brát dítěti tátu. Je na mě hodný, pomáhá mi, když mu řeknu a je spousta důvodů, proč ho miluju, ale tohle mi příjde divný. Děkuji všem. :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Moni0101
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 10.04.19 00:32
@Anonymní píše:
Ahoj,
Bydlím sama a přítel ke mě nějaký čas jezdil na 2 nebo 3 dny v týdnu, jinak býval u rodičů, oběma to tak vyhovovalo. Občas něco nakoupil on, občas já. Oba jsme se rozhodli mít spolu miminko a těšíme se na něj, jenže teď nastala situace, kdy jsem těhotná a přítel u mě je od pondělí do pátku… A nějak mi už dochází trpělivost, a to v tom, že jsem těch několik měsíců, co u mě téměř bydlí neviděla ani korunu, ani na jídlo ani na bydlení.. A to, i když jsem mu to narovinu řekla. Nic mi na to neodpověděl. Přítel chodí do práce a výplatu má přes 20 tisíc. Ale stále se nic neděje. Kromě toho platím celou vybavicku zatím sama, ještě pro miminko nekoupil vůbec nic, měla jsem narozeniny a napsal mi přání, ale nic mi nekoupil. Nikam mě vlastně ani zatím nepozval, myslím jídlo, kino a tak…jednou mi zaplatil nějakou limcu :lol: nijak si na tomto nezakládám, jsou důležitější věci, ale zase nemůžu všechno táhnout sama? Tak Vás chci poprosit o názory, jak to mám řešit, co mám dělat? Nebudu přece škemrat o peníze pro jeho dítě…nebo jestli jen moc vyšiluju? Někdy přemýšlím, že by mi bylo líp bez něj, ale nechci brát dítěti tátu. Je na mě hodný, pomáhá mi, když mu řeknu a je spousta důvodů, proč ho miluju, ale tohle mi příjde divný. Děkuji všem. :srdce:

Jo, je to divny, nevyvazeny. Rekla jsi a nic se nedeje. Asi si budes muset ujasnit co dal. Neverim, ze by skemrani cokoliv vyresilo. Oni se totiz chlapi vetsinou opravdu projevi az kdyz maji zenu ve vztahu „jistou“. A tehotenstvi mu dava jistotu mnohem vetsi nez svatba. Citim, ze je pro vas dulezity cas si sednout a vazne si promluvit. Ja dnes uz bych se nebala chlapovi rict, ze takhle to proste nejde a pokud se nechce do podileni na domacnosti zapojit (i financne) bude se muset odstehovat. Diteti tim otce nevezmes, to koneckoncu nikdy, pokud on se bude starat byt pobliz, ale naucis to dite jednou se umet samo o sebe samo postarat a urcit hranice, pokud te nekdo chce vyuzivat. Naucis ho vazit si sveho zivota a byt tvurcem sveho osudu. To je muj nazor. Hodne stesti. :srdce: :hug:

poučená
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 10.04.19 00:33

Proč bys škemrala? Prostě normálně udělej přehled, kolik co stojí a pak, jako dospělý s dospělým, si s ním o tom promluv, mu to předlož. Pokud lidé spolu žijí, je normální, že se domluví, jak budou hradit náklady na živobytí. Dospělí lidé se o tom umí normálně domluvit. Pokud se on tomu vyhýbá, tak nejspíš dosud není dospělý, což je na pováženou, když s ním čekáš dítě. Pak je ovšem na pováženou, koho sis vybrala za otce pro své dítě. Nejspíš budeš mít k výchově děti 2.

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 10.04.19 00:53
@Anonymní píše:
Ahoj,
Bydlím sama a přítel ke mě nějaký čas jezdil na 2 nebo 3 dny v týdnu, jinak býval u rodičů, oběma to tak vyhovovalo. Občas něco nakoupil on, občas já. Oba jsme se rozhodli mít spolu miminko a těšíme se na něj, jenže teď nastala situace, kdy jsem těhotná a přítel u mě je od pondělí do pátku… A nějak mi už dochází trpělivost, a to v tom, že jsem těch několik měsíců, co u mě téměř bydlí neviděla ani korunu, ani na jídlo ani na bydlení.. A to, i když jsem mu to narovinu řekla. Nic mi na to neodpověděl. Přítel chodí do práce a výplatu má přes 20 tisíc. Ale stále se nic neděje. Kromě toho platím celou vybavicku zatím sama, ještě pro miminko nekoupil vůbec nic, měla jsem narozeniny a napsal mi přání, ale nic mi nekoupil. Nikam mě vlastně ani zatím nepozval, myslím jídlo, kino a tak…jednou mi zaplatil nějakou limcu :lol: nijak si na tomto nezakládám, jsou důležitější věci, ale zase nemůžu všechno táhnout sama? Tak Vás chci poprosit o názory, jak to mám řešit, co mám dělat? Nebudu přece škemrat o peníze pro jeho dítě…nebo jestli jen moc vyšiluju? Někdy přemýšlím, že by mi bylo líp bez něj, ale nechci brát dítěti tátu. Je na mě hodný, pomáhá mi, když mu řeknu a je spousta důvodů, proč ho miluju, ale tohle mi příjde divný. Děkuji všem. :srdce:

Vítej v klubu Vyměnil jsem maminku za přítelkyni a je to super

mgdln
Závislačka 4699 příspěvků 10.04.19 01:45

A kde je ty zbylé dva dny, když od pondělí do pátku je u tebe?

Takhle na začátku uvažovat o tom, že by ti bylo lepé bez něj než s ním, to je silná káva - podle toho nemá váš vztah budoucnost, i kdyby to byl jinak borec největší.

Proč vůbec přítelujete, proč jste se nevzali? Alespoň bys měla při rozvodu nárok na půl toho, co si někde škudlí.

M-77
Stálice 95 příspěvků 10.04.19 01:58

Kolik je vam obema let? Od pondeli do patku a co vikend? Nastavte si to hned-bud spolecny ucet (i kdyz..) nebo oddeleny s tim,kolik ma mesicne posilat (bydleni,jidlo,domaci potreby). Vyresit hned. Resit po narozeni ditete je pozde. Jak budete na materske/rodicovske budou Vase osobni prijmy jine a jak byste to cele tahla sama?

Ginella
Kecalka 272 příspěvků 10.04.19 05:31

Jak jste spolu dlouho? Proč jste společné bydlení nezkusili před tím, než jste se začali snažit o miminko? Proč u tebe přítel není i o víkendu? Jinak já bych si s ním sedla a promluvila. Ukázala mu kolik, co stojí a řekla mu, že to nebudeš platit sama. Vy jste si o penězích nepromluvili před společným bydlením a miminkem? :think:

Jura1234
Povídálka 47 příspěvků 10.04.19 05:38

A ty nepracuješ nebo co? Až dítě bude, jistě ti nějaké peníze dávat bude, zatím ale nevidím důvod.

jannina1
Závislačka 4573 příspěvků 10.04.19 05:43
@Jura1234 píše:
A ty nepracuješ nebo co? Až dítě bude, jistě ti nějaké peníze dávat bude, zatím ale nevidím důvod.

Nevidis duvod?Takze zakladatelka ho ma zivit a tahnout domacnost a energie sama?Nejsi taky vyzirka?

Hroznej puberťák
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 05:55

Mně taky přijde divný nechat si nejdřív upíchnout mimíska a teprve potom zkoušet nějaké spolubydlení, a potažmo se divit, jak ten druhý (ne)funguje, ale na otočení tohoto postupu už je poněkud pozdě…

Epl
Stálice 70 příspěvků 10.04.19 06:03

Každý týždeň nech urobí nákup alebo choďte spolu a každý druhý mesiac nech plati energie… Normálne mu daj šeky pod nos a dohliadni na to aby ich uhradil, ak nemáš inkaso. Býva tam? Jedáva tam? Tak musí platiť aj spolubývajúci/a by musela aj bez miminka ;)

Cenarius
Kecalka 339 příspěvků 10.04.19 06:33

Tak kdyz do ni nechce dat ani korunu, tak mu je asi uplne u zadku a nebo ty penize proste nema, jelikoz mizi jinde. (Alimenty nebo automaty, sazky a dalsi jsou dluhy, exekuce a dalsi narocny konicky)

truelly
Závislačka 3201 příspěvků 10.04.19 06:44

Nechápu…ještě spolu ani nebydlíte, nemáte vykomunikované platby, co a jak kdo bude platit, když ty budeš na mateřské, pokud máš nárok?…A uděláte si miminko 8o :roll: Tohle se má všechno domlouvat před početím. To bys už tehdy zjistila, že s tomto kusem není něco v pořádku.
Ses zbláznila? Dítě má přijít do rodiny, stabilního prostředí se zajištěním příjmem a péčí :zed: a ty až v těhotenství zjistujes, že to vlastně táhneš sama?

Monchichik
Echt Kelišová 8293 příspěvků 10.04.19 07:14

Tak nemám pocit, že je moc důležitějších věcí než to, že ti nedává peníze. Já bych ho teda neživila ani by u mě nebydlel, pokud by mi nedal peníze. Prostě to spočítej, jaké jsou náklady, kolik má přispívat a bez toho bych ho nepustila do bytu…

růžový achát
Echt Kelišová 8212 příspěvků 10.04.19 07:18

To je mi líto, je to pěknej kolenovrt, koukej ho napsat alespoň do RL ať máš alíky a svého NE- Přítele vypakuj.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama