Nevím jak s kojením, každý říká něco jiného

59
26.6.20 22:56

Nevím jak s kojením, každý říká něco jiného

Zdravím, už jsem vážně zoufalá. Jsem třetí den po porodu, včera mi miminko od 4:17 do 2 do rána (to fakt nekecám) ječelo hlady, fakt chytalo hysteraky, já samozřejmě taky totální psycho, za celý den spala asi tak 6 hodin, jinak jen brečela nebo byla na prsu. Teď k tomu kojení. Fakt se snažím, kojím vždycky hodinu, pak ji na hodinu uložím a zase začnu kojit (takhle to je podle sestřiček správně, kojení každé 2h). Takhle jsem to dělala celý den, no mimčo stejně chytalo hysteraky, neutišitelný, já v slzách zoufalá, nikdo mi neporadil, nikdo nepomohl, kojení mi byla ukázána jedná technika jednou a nechali mě v tom Machát (jsem prvorodička). Dneska už malinko lepší, přes den jsem vážila, mimčo si vytáhlo tak 30g vždycky a pak usnulo. Dopoledne jsem byla bohužel úplně ko a usnula jsem, kojila jsem asi jen 3× (fakt se omlouvám ale někdy spát musím nebo ne?), Odpoledne opět každou hodinu, ještě upozorňují že mám mimčo na prsou hodinu i když mi každý říká maximálně 45 minut, prsa střídám třeba i 4× za jedno kojení, nechávám víckrát odrihnout. K večeru už si začala tahat méně a méně, když mi u toho usne tak ji chvíli nechám, ona se za chvíli probudí a pokračujeme. No a jak mi začala tahat méně, samozřejmě už spala min a min a chytala hysteraky. Mne jí ne hrozně líto, že hladoví, dala jsem opět příkrm a bylo mi řečeno od sestry, že je potřeba přikládat po hodině i v noci. A kdy mám spát? Jak to děláte, ženský? Prosím vás poraďte, přijdu si jak nejhorší matka na světě že jsem dala dítěti příkrm, bohužel mi to přijde lepší než ji nechat trápit hlady. Mám špatnou techniku? Nedělá se mi dost mléka? Jak casto mám teda kojit, když kojím víceméně po hodině? Může s tím mít něco do činění i stres? Jsem fakt zoufalá, psychicky úplně vycucana. Budu ráda za všechny rady, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1301
26.6.20 23:04

@TatarQa hlavně to přežij. Doma bych doporučila spát s mimčem přisátým na prsu (kolikrát jsem vytuhla dřív než dítě), ale v porodnicích miminko v posteli nevidí rádi. A jinak spi přes den, klidně po hodině, pláč tě vzbudí. Odmítni návštěvy, já jsem skoro prospala, když přišel mimčo zkontrolovat ortoped (byl to chudák mladý kluk a potřeboval to podepsat, vypadal hrozně nešťastně). Doma pak to stejné, spi když spi dítě. Dbej na dostatek jídla a tekutin. A věř si, zvládneš to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
26.6.20 23:05

Ahoj, mám 3 měsíční mimčo. Já jsem kojila, kdykoliv mělo hlad. První 2 měsíce co hodinu max hodinu a půl, kojení trvalo klidně hodinu. Laktace se mi rozjela pořádně tak 4.-5. den po porodu. Cca mesic-dva trvalo, než si vše sedlo. Miminko se naučilo pořádně tahat, mě přestaly bolet bradavky, prodloužil se interval kojení na co 2 hodiny, zkrátila se doba kojení na 10-20 minut. Hlavně nestresuj, věř sobě a miminku, příkladej, kdy si řekne. A kdyby si měla stres, kup si domů dětskou váhu, třeba z bazaru, nám to hodně pomohlo, v porodnici mimčo moc nenabiralo a hodně mě tam vystresovali, tak jsem si 2× denně vážila doma a věděla, že nabírá a byla v klidu. Hlavně klid. Dokrm můžeš dát vždycky a bude klid. Ale dej šanci i kojení.

Edit: Úplně super věc je kojení v leže. Kolikrát u toho spím a mimčo pak vytuhne taky a odpočíváme. Vynech vše nepodstatné jako návštěvy, úklid, vaření. Buď s miminkem hodně v posteli, kontakt kůže na kůži. Nabízej prso.

Příspěvek upraven 26.06.20 v 23:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2077
26.6.20 23:06

Znam, zazila a bude to dobre. Skutecne bych ji nechala max 45 min a kojila jak rikaji. Spi kdyz spi dite. Kojeni v noci je dulezite prave pro najeti laktace. Koj treba v 11, pak ve 2 a pak uz spete. Zkusila bych i rucni odsavacku a po kojeni jeste chvili zkusit stimulovat prsa. Stres vliv ma. Neboj, na unavu neumres, spala jsem nekolik mesicu 2-3 hodiny denne, nekdy ani ne v kuse, mela jsem nedonosence. Je to masakr, ale das to. Hodne pij, odpocivej kdyz to jde. Zkus bily sum kdyz rve a pevne zavinuti. Doma at ti nekdo pomuze a chova nebo vozi mezi kojenim a ty spi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8324
26.6.20 23:09

Ježiš, v jaké jsi porodnici? Všechny porodnice, co znám, dodržují vojenský režim po třech hodinách a krmení musí být do 30 minut 8o Můžeš si zavolat laktační poradkyni? Proč myslíš, že brečí hlady? Není pravděpodobnější, že jsi úplně vynervená a přenášíš na dítě svůj stres? A miminko vůbec nespí nebo ho na kojení budíš?

Edit: Promiň tu záplavu otázek, vypadá to trochu nepatřičně. Gratuluju a hlavně klid, zvládneš to :kytka:

Příspěvek upraven 26.06.20 v 23:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.20 23:10

@TatarQa ano, stresem se ti nemusí spustit mléko a ano někdo opravdu v noci kojí každé 3 hodiny, ale ne tak dlouho, první dny bývá MM méně, ze začátku jen mlezivo…
Jako buď se dej do klidu a koj co nejvíce, nebo prostě na večer dej příkrm no, ideální to asi není, já to tak u 3.dělala, protože bych se jinak zhroutila :wink:, fungovat přes den pro 3 děti 8× denně 30 minut kojit, to fakt bylo nad mé síly, takže než jsem sla spát dala jsem um, to vydrželo dítě spat cca 4-5 hodin, v noci jsem pak dala prso a do rána zvládla další 2-3 hodiny…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.6.20 23:11

Já v porodnici prakticky nespala. Buď jsem se snažila kojit, nebo jsem odsavala. Čtvrtý den jsem měla úplně černo před očima, kdykoliv jsem ušla pár kroků. Hlava se mi motala jak nikdy, psychika v háji, dítě se nepřisávalo a když jsem brečela, že už nemůžu, tak mě doktor odbyl tím, že 95% ženských je schopných kojit stylem „co mě otravuješ“. Ze čtvrtého na pátý den jsem už hysterická poslala někam sestru, která mi tvrdila že spát nepotřebuji, že mám být celou noc vzhůru a odsávat, přikládat a krmit. Dítě se nepřisávalo ani doma, v šestinedělí jsem měla pořád méně mléka a nakonec jsem to vzdala fyzicky i psychicky zničená. Dneska bych je poslala někam všechny, přístup k zblití. Apolinář

• Nahlásit
  • Citovat
59
26.6.20 23:12

Přijdu si fakt hrozně, samozřejmě že chci kojit a nechci to vzdát, ale po tom včerejším révu celodenním jsem jak hromádka neštěstí, všechno mě rozbrečí, nejsou ani návštěvy takže sem nemůže ani přítel, přijdu si na všechno hrozně sama, jsem jak hysterka, nevím jak si pomoct, je mi mimca hrozně líto. Jinak dopoledne jsem vytuhla a spala, mimčo spalo se mnou :( takže to jsem docela po***a no, štve mě to, tím hodně toho kojení ztratila.. jsem z toho fakt mimo, všichni říkají něco jiného tady v porodnici, jinak nedokážu si nějak představit že bych měla spát vždycky jen hodinu a kojit, kdy mám vzít čas na to udělat něco doma?? Přijde mi že pomalu selhavam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4178
26.6.20 23:13
  1. Kojit max. 20 minut. Pak mimino uz nepije. Za me rada nad zlato, neverila jsem, tak jsem v porodnici zvazila, kolik dite vazi po 20 minutach a pak po te hodine a rozdil nula nula nic.
  1. Klidne dokrmovat. U druheho to taky neslo uz od porodnice, tak jsem vzdy po kojeni dokrmila a po 3 mesicich jsem pak uz zase plne kojila, kdyz se laktace trochu rozjela.
  1. V noci dite k sobe do postele.

ZAKLAD je spokojena matka a spokojene dite. Vsechno ostatni je „nice to have“. Za trochu dokrmu po kojeni se fakt hlava netrha.

K tomuhle vsemu jsem si samozrejme musela dojit casem a poctem deti ;-) Jako prvorodicka jsem z toho take mela hlavu v pejru a z dokrmu, co malemu dali v porodnici, jsem se hroutila.

PS - prvni tri mesice mel druhorozeny dokrm po kojeni, od 3. mesice do 6. jsem pak kojila plne a pak jsem mela problem ho v roce a pul odstavit ;-) Neboj.

Příspěvek upraven 26.06.20 v 23:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
26.6.20 23:14
@Ba-stet píše:
Ježiš, v jaké jsi porodnici? Všechny porodnice, co znám, dodržují vojenský režim po třech hodinách a krmení musí být do 30 minut 8o Můžeš si zavolat laktační poradkyni? Proč myslíš, že brečí hlady? Není pravděpodobnější, že jsi úplně vynervená a přenášíš na dítě svůj stres? A miminko vůbec nespí nebo ho na kojení budíš?

Edit: Promiň tu záplavu otázek, vypadá to trochu nepatřičně. Gratuluju a hlavně klid, zvládneš to :kytka:

Příspěvek upraven 26.06.20 v 23:11

Pardubice, když brečí hlady mimčo tak se to dá poznat si myslím, má to jasné znaky, navíc vždycky po jídle se uklidní a je možné že stres přenášíme ale já nevím už jak si pomoct, já jsem úplně vyčerpaná. Na kojení budím, musím to dělat přesně tak jak jsem psala. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21770
26.6.20 23:16

Kliiid, maminko :hug: jestli treti den taha 30, tak vam to jde výborně!!! Kdyz budes v klidu, hodne odpocivat, tak se ty prsa krasne nalejou a miminko se napije :hug: at te nikdo neotravuje, snaz se odpočívat. Ja teda prvni dny přikládala po 2 hodinach, asi na pul hodiny max, naopak v obou porodnicich rikali tak na 10-15 minut, at u toho mimina nepochrupavaj. Ale vsechno brat s rezervou, taky si pamatuju, jak starsi s tezsi zloutenkou nechtel pít. Hodinu bych ji ale netrapila, vsak ona si pak da :nevim: verim, ze kdyz vydrzis přikládat, tak i kdyz dostane prikrm, tak se krasne rozkojis, urcite doma v klidu. A kdyz ne, tak se taky svet nezbori. Moc ti drzim palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
@Anonymní píše:
@TatarQa ano, stresem se ti nemusí spustit mléko a ano někdo opravdu v noci kojí každé 3 hodiny, ale ne tak dlouho, první dny bývá MM méně, ze začátku jen mlezivo…
Jako buď se dej do klidu a koj co nejvíce, nebo prostě na večer dej příkrm no, ideální to asi není, já to tak u 3.dělala, protože bych se jinak zhroutila :wink:, fungovat přes den pro 3 děti 8× denně 30 minut kojit, to fakt bylo nad mé síly, takže než jsem sla spát dala jsem um, to vydrželo dítě spat cca 4-5 hodin, v noci jsem pak dala prso a do rána zvládla další 2-3 hodiny…

Dobré, ale mně bylo řečeno kojit každou hodinu víceméně a mléko se mi spustilo, ale nevím přes den ji to asi stačilo a večer ho zase bylo méně, jestli to je možné, já fakt nevím, kojím co nejvíc můžu, ale než aby mi tu rvala hlady i když kojím hodinu co hodinu tak ji dám příkrm no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8324

@TatarQa Klid! Je to velká změna, velký nápor. Jestli jsi neprospala půl dne a dítě spalo s Tebou, tak to bude OK, neboj se. Teď mysli jen na sebe a ne na to, co doma. Tvůj úkol je miminko, úklid Ti neuteče. Na šestinedělí se s miminem naložte do postele a muž ať Ti nosí jídlo a pití, Ty NIC nedělej, jen hodně jez, pij a spi, kdykoliv zabere dítě. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
26.6.20 23:18
@Anonymní píše:
Já v porodnici prakticky nespala. Buď jsem se snažila kojit, nebo jsem odsavala. Čtvrtý den jsem měla úplně černo před očima, kdykoliv jsem ušla pár kroků. Hlava se mi motala jak nikdy, psychika v háji, dítě se nepřisávalo a když jsem brečela, že už nemůžu, tak mě doktor odbyl tím, že 95% ženských je schopných kojit stylem „co mě otravuješ“. Ze čtvrtého na pátý den jsem už hysterická poslala někam sestru, která mi tvrdila že spát nepotřebuji, že mám být celou noc vzhůru a odsávat, přikládat a krmit. Dítě se nepřisávalo ani doma, v šestinedělí jsem měla pořád méně mléka a nakonec jsem to vzdala fyzicky i psychicky zničená. Dneska bych je poslala někam všechny, přístup k zblití. Apolinář

Přesně t něčeho podobného mám strach taky, mne stačil včera celodenní hysterak a jsem úplně ko, mám strach kdy se zase vzbudí a bude plakat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
26.6.20 23:19
@Limi123 píše:
  1. Kojit max. 20 minut. Pak mimino uz nepije. Za me rada nad zlato, neverila jsem, tak jsem v porodnici zvazila, kolik dite vazi po 20 minutach a pak po te hodine a rozdil nula nula nic.
  1. Klidne dokrmovat. U druheho to taky neslo uz od porodnice, tak jsem vzdy po kojeni dokrmila a po 3 mesicich jsem pak uz zase plne kojila, kdyz se laktace trochu rozjela.
  1. V noci dite k sobe do postele.

ZAKLAD je spokojena matka a spokojene dite. Vsechno ostatni je „nice to have“. Za trochu dokrmu po kojeni se fakt hlava netrha.

K tomuhle vsemu jsem si samozrejme musela dojit casem a poctem deti ;-) Jako prvorodicka jsem z toho take mela hlavu v pejru a z dokrmu, co malemu dali v porodnici, jsem se hroutila.

Když kojím těch 40 minut tak jen jj dám do postýlky tak pláče, tak přiložím a saje znova.. proto to tak trvá.. a mne osobně příkrm nevadí, ale vadí mi pohledy těch sester, jak kdybych byla nevím co

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama