Nevím jak se rozhodnout po škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.19 19:38
Nevim jak se rozhodnout po škole

Zdravím, vím, že tohle sem moc nepatří, tak doufám, že to nebude vadit. Jsem teď vcelku v těžké situaci(někdo by třeba za ní byl rád), ale nevím co dělat. Je mi tedy 16 let a jsem na střední na gymplu, ale horší je spíše, co potom. Jsou dvě možnosti. Já osobně se chci už přes rok stát lékařem a studovat medinu(biologie, chemie atd. zvládám každý ročník bez problémů na 1 a baví mě to) a prostě bych chtěl pomáhat lidem, ALE druhá možnost (nebudu říkat přesně detaily kvůli anonymitě). Otec vlastní vcelku velkou společnost(s několika desítky zaměstnanci a zahraničními záměry), a chtějí abych to převzal já. Jde o to, že všichni říkají, ze když on odejde a já nepřijdu, tak tam nebudou dále pracovat(jsou i jiné důvody, ale jednoduše dejme tomu, že prostě nebudou nadále pokračovat) a pujde to prostě do háje. Nebylo by to, že by mě to nebavilo, schůzky na které chodíme a všechno tohle je fajn a dělal bych to i třeba rád, ale radši bych se stal třeba chirurgem a zachraňoval lidi, a klidně i měl třeba menší plat. ALE nechci, aby to co budoval skončilo takhle.
Možná vám to přijde směšné, že řeším něco takového tak brzo, a ano mám na to ještě čas. Ale jak bych se měl rozhodnout? Díky za vstřícné rady.

Reakce:
tumpach
Kelišová 6640 příspěvků 30.06.19 19:44

Zdravím,
opravdu, to řešíš brzy. Nechala bych, až to budeš aktuálnější. I když tě chápu, není to lehká situace.
Každopádně jedno pravidlo, které platí je toto: Jdi na to přes srdce - co ti je bližší. NE TO CO OČEKÁVÁ RODINA A PŘÁTELÉ. To je cesta jen a jen do záhuby. :) :)
Takže asi tak :)

Medičkaa
Kecalka 345 příspěvků 30.06.19 19:51

Vést tátovu firmu jistě můžeš i s vystudovanou medicínou, šla bych na ní a rozhodnout se můžeš jistě i později (případně vystudovat nějakou další školu v oboru který budeš potřebovat) ne?

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23392 příspěvků 30.06.19 19:53
@Anonymní píše:
Zdravím, vím, že tohle sem moc nepatří, tak doufám, že to nebude vadit. Jsem teď vcelku v těžké situaci(někdo by třeba za ní byl rád), ale nevím co dělat. Je mi tedy 16 let a jsem na střední na gymplu, ale horší je spíše, co potom. Jsou dvě možnosti. Já osobně se chci už přes rok stát lékařem a studovat medinu(biologie, chemie atd. zvládám každý ročník bez problémů na 1 a baví mě to) a prostě bych chtěl pomáhat lidem, ALE druhá možnost (nebudu říkat přesně detaily kvůli anonymitě). Otec vlastní vcelku velkou společnost(s několika desítky zaměstnanci a zahraničními záměry), a chtějí abych to převzal já. Jde o to, že všichni říkají, ze když on odejde a já nepřijdu, tak tam nebudou dále pracovat(jsou i jiné důvody, ale jednoduše dejme tomu, že prostě nebudou nadále pokračovat) a pujde to prostě do háje. Nebylo by to, že by mě to nebavilo, schůzky na které chodíme a všechno tohle je fajn a dělal bych to i třeba rád, ale radši bych se stal třeba chirurgem a zachraňoval lidi, a klidně i měl třeba menší plat. ALE nechci, aby to co budoval skončilo takhle.
Možná vám to přijde směšné, že řeším něco takového tak brzo, a ano mám na to ještě čas. Ale jak bych se měl rozhodnout? Díky za vstřícné rady.

Sama dobře víš, že samotný gympl je nic moc. Pokud chceš na medicínu, tak jdi. Jednou by sis to vyčítala.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 30.06.19 19:59
@tumpach píše:
Zdravím,
opravdu, to řešíš brzy. Nechala bych, až to budeš aktuálnější. I když tě chápu, není to lehká situace.
Každopádně jedno pravidlo, které platí je toto: Jdi na to přes srdce - co ti je bližší. NE TO CO OČEKÁVÁ RODINA A PŘÁTELÉ. To je cesta jen a jen do záhuby. :) :)
Takže asi tak :)

Blbost. To povede k tomu, ze co rodina dlouhe roky budovala pujde do kopru. A ne kazdy ma zaludek na to hodit rodinu a jeji praci do kyblu a jet si jen za svym srdickem a jen pro svoje blaho. Drzel bych se rodinneho podnikani, bude v tom odmala a muze to posunout jeste dal a zase predat svym detem. Clovek k tomu ma uplne jiny vztah nez k obycejnemu zamestnani.

kacakaca
Závislačka 2769 příspěvků 30.06.19 20:00

Lekarem chces byt rok. Mluvil jsi s nekterym chirurgem o jeho praci? Ja kdyz doma rekla, ze chci na prava, mela jsem za tyden domluvene kaficko (od moudreho taty) s pravnikem, ktery mi odpovedel na vse - studia, prace, osobni zivot, finance. Taky jsem mela prevzit firmu, behem let se ekonomika zmenila, firma neuveritelne rozrostla a zmenilo se vlastnictvi. Vystudovala jsem, co jsem chtela JA, co mne hrozne bavi, zajima a dobre zivi. Vzdyt pises, ze to prakticky zvladas uz ted, tak jdi na medinu a budes mit dvoje dvere otevrene.

darekp
Závislačka 2688 příspěvků 30.06.19 20:54
@Cenarius píše:
Blbost. To povede k tomu, ze co rodina dlouhe roky budovala pujde do kopru. A ne kazdy ma zaludek na to hodit rodinu a jeji praci do kyblu a jet si jen za svym srdickem a jen pro svoje blaho. Drzel bych se rodinneho podnikani, bude v tom odmala a muze to posunout jeste dal a zase predat svym detem. Clovek k tomu ma uplne jiny vztah nez k obycejnemu zamestnani.

Me zase prijde blbost to, co jsi napsala ty ;) rodiba by prece nemela rozhodovat o tom, co bude v zivote delat.. jak jako hodit rodinu a jejich praci do kyblu?? Snad nemusi firma zkrachovat kvuli tomu, ze ji prevezme nikdo jiny :nevim:

Váš příspěvek
Reklama