Nevím, jak se rozhodnout s odkladem

7.4.17 09:19

nevím, jak se rozhodnout s odkladem

Ahoj, ve středu má starší syn zápis do školy a já nejsem pořád rozhodnutá, jestli dát odklad nebo ne. Je narozený v červenci, takže by byl čerstvý šestileťák. Chodíme na logo, kde pilujeme písmeno er. Nutno říct, že ř už zvládnul. Byli jsme na vyšetření PPP a tam mi moc nepomohli. Paní našla jen drobné chybky, jako je nesprávný úchop (toho jsem si moc nevšimla, že by měl), lofopedickou stránku a také drobnou nepozornost. Jinak je znát, že bude chtrý, vědomosti už teď má. Ve školce mi řekli taky že je to půl na půl. Mám strach, že když ho nechám ve školce o rok dýl, že se bude nudit a prošvihnu ten správný nástup do školy. Na druhou stranu mám strach, že s tou jeho nepozorností se to nezlepší, když dostane odklad. Je od přírody dost živé dítě. Měla jste některá podobný problém, jak jste ho vyřešili a co prospělo/neprospělo. Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

20807
7.4.17 09:21

Mamka to vyřešila tak, že mě v čerstvých šesti letech (opravdu čerstvých) poslala do školy a nikdy jsem neměla žádný problém. Naopak jsem toho využila, když jsem potřebovala přerušovat kvůli zdravotním problémům vysokou, do 26 let bylo času dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9422
7.4.17 09:22

Ahoj, pro dětí s ADHD téměř vždy odklad. A s nepozorností se to téměř jistě zlepší, rok je v tomto smyslu dlouhá doba. Navíc je červencovej…co řešíš.

Příspěvek upraven 07.04.17 v 09:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
7.4.17 09:23

@ewik pepik mně bylo 6 na konci srpna (26) a frčela jsem hned do školy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 09:24

Já osobně (bez vlivu ostatních) bych ho do školy dala, myslím, že další rok už je zbytečný a bude zabírat místo těm, co by chtěli do školky nastoupit. Na druhu stranu tlak okolí je velký - tchýně tvrdí, že bude jako nejmladší v nevýhodě, že se budu moc muset otáčet, aby to zvládl. Spíš pro mě, že to bude záhul. Tak co já vím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17699
7.4.17 09:25

@ewik pepik nase dcera je az rijnova a jde do skoly uz letos, nebude mit jeste ani sest kdyz nastoupi. Er teda taky neumi :mrgreen: Na logopedii nejezdime, snad se to nauci. Ja bych odklad rozhodne nedavala pokud je jinak chytry ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1202
7.4.17 09:26

My jsme dali dceru v září do školy když 24.8. měla šest. učitelky ve školce ji chválily, neviděly v tom problém. Ale problém měla. První třída byla pro ni hodně náročná. Myslím, že kdyby šla o rok později, zvládla by to lépe. Teď je v páté třídě a říkala mi, že ji hrozně vadí, že je ve třídě nejmladší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 09:26

@tasa on teda nemá diagnostikovanou ADHD, ale já myslím, že tam něco bude. Myslíš, že za rok bude klidnější? nemám zkušenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
7.4.17 09:27

@ewik pepik Pokud si ty myslíš, že je připravený, tak ho tam dej. Jinak já byla ve třídě nejmladší a nikdy jsem to nepocítila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2078
7.4.17 09:29

Byla jsem na tom stejně, rozhodla jsem se s manželem pro odklad. Školka dceru doporučila s tímm, že tam určité drobnosti jsou ale myslí si, že by jí škola pomohla. V PPP mi řekli, že je šikovná, bystrá, spoustu věcí ví ale je nepozorná, jakmile jí něco nebaví hned odvádí řeč jinam a řekne x argumentů proč už to dělat nebude. Paní z PPP se přiklonila spíše k odkladu ale jistota na ní také nebyla vidět. Zaplatila jsem jí soukromě testy zralosti atd. u speciálního pedagoga. Opět vesměs to stejné, že velmi klame „tělem“ tj. výřečná, skvělá slovní zásoba, velmi sociální, skvělá grafomotorika + v něčem byla nad úrovní první třídy. Opět ale nepozorná, neklidná, neudrží v paměti co se jí krátkodobě říká, vyloženě o ní řekla, že je hraniční a doporučila odklad. Já sama byla na vážkách, fakt že např. v AJ mluví ve větách je sice super ale ta pozornost atd. je důležitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
7.4.17 09:32

@ewik pepik nevím, pro mě ani pro naše to záhul nebyl :nevim: a byla jsem nejmladší od ZŠ až na gympl, nikde to nevýhoda nebyla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
7.4.17 09:33

Určitě ano, bratr měl tehdy taky odklad, bylo to pro něj fakt náročné, třeba se začal procházet po třídě, neposedel, A to je v červnu. Po odkladu to byl obrovský rozdíl. Určitě to bude pro dítě snadnější, u kluků se to i doporučuje, jinak bratr má ještě nepozornost a nesoustredi se na nic, takže odklad mu fakt pomohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 09:35

@Aishenka právě ta pozornost mi zase říká, že mám ještě rok počkat. já fakt nevím.

Už jsem byla rozhodnutá, že ho pošlu, pak zase že nepošlu a teď nevím. V pondělí máme jít ještě k doktorovi a já řeším to samé dokola. Dát či nedát? Sakra práce. Co bude lepší? Vím já?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
7.4.17 09:37

Mám čerstvou zkušenost. Dcera je srpnová, do skoly jsem ji dala, jsme malé město a mezi dětmi měla kamarády se kterými do skoly chtěla, nehledě na to že je celý rok připravovali a uváděli jako predskolaky ve školce. Navštívili jsme více ppp a názory se lišili. A teď k tomu jak to dopadlo. Dcera je učenlivá a chytrá, úchop jsme sice trénovali už před začátkem školního roku, ale stejně to dělá po svem…ta pozornost je problém tedy spíš nevyzrálost, ale i tady v plné třídě děti nám vyšli vstříc a nahodili speciální učební plán. V pololetí měla dcera same jedničky, teď na konci roku očekáváme jednu dvojku ž čj…kdyz píše nekontroluje a tak ji občas uteče čárka či háček. A co se mě týče…je to náročné, kolikrát nevím jaký přístup v případě horší známky zvolit, nicméně stojí za to vidět ty pokroky ačkoli za rychlého pochodu. Pokud máte možnost přípravné třídy asi bych se rozhodla pro tuto možnost, pokud ta možnost není, lze navštěvovat kurzy grafomotoriky a na netu je spoustu her a úkolů pro koncentraci. Čas ještě máte a teď jsou pokroky vidět š každým týdnem.

Příspěvek upraven 07.04.17 v 09:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
7.4.17 09:37

Pokud bych mela jakekoliv pochybnosti, odklad bych dala. Byla jsem také ve třídě jako jedno z nejmladších děti (jak pozornost tak výslovnost u mě byla OK), ale i tak byl rozdil mezi mnou a spoluzaky sakra znát. Ten rozdil se v podstate setrel az nekdy v osmičce. Kdybych ten odklad tenkrát mela, bylo by to jak pro mě tak i pro mamku vyrazne jednodušší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama