Nevím jak se spřátelit s jeho kamarády

Anonymní
21.6.21 10:03

Nevím jak se spřátelit s jeho kamarády

Pěkný den všem ;) o víkendu jsem zažila situaci, která mě vedla k zamyšlení. Přítelova sestra přijela po dlouhé době do rodné obce, tak pořádala takové setkání. Pro přiblížení situace- jelikož jsou z malé vesnice, je dost jejích kamarádů i přítelových.
Bylo tam ale i pár lidí, které on znal jen od vidění. A já některé viděla třeba potřetí. Oni se teda znali všichni.
No každopádně, mě ten večer byl hodně nepříjemný, protože ti lidé se bavili o svých záležitostech, pochopila jsem, že se znají i z nějaké práce, prostě neměla jsem tušení o čem nebo o kom je řeč. Ti které znal i on, měli zapředena nějaká témata a nikdo se na nás ani nepodíval skoro. S ním semtam něco prohodili.
Nebylo to poprvé, co prostě někam přijdu mezi jeho kamarády a nikdo z nich na mě nemluví. Občas něco pronesu, ale oni to jen nechají zaznít a mluví dál, běžně bez reakce. Chápu, že je nemusím nějak zajímat, ale já osobně to mám tak, že pokud jsem v „tlupě“ a přijde nový jedinec, trochu na něj myslím a dávám mu možnost se začlenit.
Zkrátka nevím, jak si v takových situacích počít. Nejsem tak sebevědomá, abych jim skočila do řeči a odvrátila téma někam, kde mohu něco přidat. Často mi přijde, že vlastně nechápu, proč jsme tam vůbec chodili. Řekla bych, že mám dost témat o kterých se můžu s lidmi bavit, ale nikdy na to nedojde.
U předchozího partnera to problém nebyl, ti jeho kamarádi se mnou mluvili, byli asi i trochu jiní.
Vážně nevím, jak tohle řešit, přijde mi, že bez trochy spolupráce z druhé strany to prostě nejde…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9839
21.6.21 10:22

Já toto dost občas zažívám na nějakých vesnicích. Proto ty jejich zábavy vůbec nemám ráda, přijde tam půlka vsi a baví se o společných známých.
Jak to vyřešit? Já fakt nevím, mě osobně to přišlo tak nudné, že jsem neměla potřebu se zapojovat a naštěstí s manželem žijeme úplně jiným stylem a nemáme potřebu se takových akcí účastnit, většinou jsem se tam ocitla omylem a tak nějak mi ze slušnosti nezbývalo, než tam jít a přetrpět to, ale vzhledme k tomu, že se jsem se tam omylem ocitla kvůli tomu samému člověku, tak jsem s tím člověkem prostě omezila styky a už mi účast v tomto prostředí nehrozí. Přijde mi to jako ztráta času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13771
21.6.21 10:29

Tak tam příště nechoď. Běž se bavit se svými přáteli. Tyto lidi k životu nepotřebuješ.

Příspěvek upraven 21.06.21 v 10:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1353
21.6.21 10:29

„rozděl a panuj“ jak zní staré přísloví. Vytvořit akce, na které si pozvete jen omezený počet těch lidí, buď jeden pár, nebo dva max. Pak se s vámi „budou muset“ bavit a najdete společná témata, budete mít kde navázat při hromadných akcích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5204
21.6.21 10:37
@Anonymní píše:
Pěkný den všem ;) o víkendu jsem zažila situaci, která mě vedla k zamyšlení. Přítelova sestra přijela po dlouhé době do rodné obce, tak pořádala takové setkání. Pro přiblížení situace- jelikož jsou z malé vesnice, je dost jejích kamarádů i přítelových.
Bylo tam ale i pár lidí, které on znal jen od vidění. A já některé viděla třeba potřetí. Oni se teda znali všichni.
No každopádně, mě ten večer byl hodně nepříjemný, protože ti lidé se bavili o svých záležitostech, pochopila jsem, že se znají i z nějaké práce, prostě neměla jsem tušení o čem nebo o kom je řeč. Ti které znal i on, měli zapředena nějaká témata a nikdo se na nás ani nepodíval skoro. S ním semtam něco prohodili.
Nebylo to poprvé, co prostě někam přijdu mezi jeho kamarády a nikdo z nich na mě nemluví. Občas něco pronesu, ale oni to jen nechají zaznít a mluví dál, běžně bez reakce. Chápu, že je nemusím nějak zajímat, ale já osobně to mám tak, že pokud jsem v „tlupě“ a přijde nový jedinec, trochu na něj myslím a dávám mu možnost se začlenit.
Zkrátka nevím, jak si v takových situacích počít. Nejsem tak sebevědomá, abych jim skočila do řeči a odvrátila téma někam, kde mohu něco přidat. Často mi přijde, že vlastně nechápu, proč jsme tam vůbec chodili. Řekla bych, že mám dost témat o kterých se můžu s lidmi bavit, ale nikdy na to nedojde.
U předchozího partnera to problém nebyl, ti jeho kamarádi se mnou mluvili, byli asi i trochu jiní.
Vážně nevím, jak tohle řešit, přijde mi, že bez trochy spolupráce z druhé strany to prostě nejde…

Diky nechci, grupa lidi z mistni visky, ktere vidim poprve, podruhe, tenhle zazitek si dam rada ujit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 10:46

@Sany80s Jo, já mám ten pocit taky, že to tak chodí spíš na vesnici, nechci teda nikoho nějak snižovat kvůli tomu, že je z vesnice, jen ta jejich komunita se liší od třeba mých kamarádek, co z vesnic nejsme.

Potíž je taky trochu v tom, že já mám pocit, že přítele to mrzí. Z těch jeho kamarádů má partnera/partnerku odjinud asi tak jeden nebo dva, to už jsou roky manželé, tak by možná chtěl, abych to zvládla jako ony.

• Citovat
  • Nahlásit
1469
21.6.21 10:52

Nikde neni daný, že musíš mít ráda jeho kamarády a oni zase tebe,… pokud to bylo setkání po letech, tak je jasný, že budou v první řadě vzpomínat a až pak se bavit o aktuálních věcech, navíc tohle bylo o tom, že se po delší době ukázala jeho sestra a chtěla všechny vidět, ne o tobě :nevim:
Já třeba v podobných situacích před tim setkáním přítele dostanu trochu do obrazu, aby se pak aspoň trochu chytal o čem se mluví,… jinak netlač nijak na pilu a chovej se normálně, čim víc se budeš snažit, tim hůř to pro tebe dopadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 11:09

@Nickjmeno No, setkání po letech to nebylo, přijela tam poprvé někdy od února. Ale běžně jezdí každý měsíc.
Já jsem každopádně neměla v úmyslu se stát hvězdou večera :mrgreen: ale ono nejde tady o tento konkrétní večer, takhle probíhaly předchozí akce.

Třeba v narozeniny jeho kamaráda, on nás pozval, že mě chce poznat a za celý večer na mě promluvil pouze ve dveřích „ahoj“. Nikdo se mě na nic neptal, nebylo žádné téma k připojení se, prostě tam seděli a bavili se o lidech které jsem nikdy neviděla.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17420
21.6.21 11:15

Domluv se s partnerem, že někoho z jeho kamarádů s partnerem/kou pozvete na výlet, grilovánáí, do hospody na pivo. Po jedné, maximálně dvou dvojicích.

Když se budete bavit v menší skupince, tak se seznámíte, budete pak o sobě vědět a bude pro tebe jednodušší se bavit s těmi, se kterými se už znáš.

Jinak obecně na to jak při velké nesmělosti fungovat s lidmi fakt funguje Dale Carnegie - jen teda aby to fungovalo, tak tě ty lidi musí zajímat, nesmíš to jen předstírat.
https://uloz.to/…-na-lidi-pdf!ZGIxAQR2AmSwLmuzZQAyBQDlAmuwBUuhG1AsoI9PEKb0JQEvLD==

No a když to natrénuješ, tak to pak po nějaké době půjde samo,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
21.6.21 11:40
@Anonymní píše:
@Nickjmeno No, setkání po letech to nebylo, přijela tam poprvé někdy od února. Ale běžně jezdí každý měsíc.
Já jsem každopádně neměla v úmyslu se stát hvězdou večera :mrgreen: ale ono nejde tady o tento konkrétní večer, takhle probíhaly předchozí akce.Třeba v narozeniny jeho kamaráda, on nás pozval, že mě chce poznat a za celý večer na mě promluvil pouze ve dveřích „ahoj“. Nikdo se mě na nic neptal, nebylo žádné téma k připojení se, prostě tam seděli a bavili se o lidech které jsem nikdy neviděla.

Tak zrovna narozeninova party mi neprijde nejlepsi misto na seznameni oslavence s nekym novym, to je jasne ze tam se bude tocit kolem svych kamaradu. Proc te s nima pritel neseznami postupne, jak uz tu padlo, proc takto hromadne na akcich?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12878
21.6.21 11:46

Ja to nejak nechapu, tohle je normalni, v tlupe lidi to holt nemuze byt moc osobni.
Pokud se chces zapojit, bavte se ve skupinkach po dvou po trech, tema muze prece nahodit i tvuj pritel, nebo ty sama se muzes zeptat na neco, co te zaujme. Nemusis se bavit furt se vsema.
Jeste par takovych akci a bude to lepsi.
A jeho kamose poznavej po jednom, pak uz tam budes mit zname konkretni lidi, ke kterym se muzes pridat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 11:52

@hani28
To je určitě dobrý nápad a logicky by to bylo lepší..já vlastně nevím, on se málokdy sejde jen s někým. Je jich vážně hodně a přijde mi, že ta hromadná setkávání jsou taky o tom, že se takhle stihnout vidět všichni, než aby si speciálně museli udělat čas ještě zvlášť.

No a taky když se na to tak dívám, se mi zdá, že přítel nemá s větší částí z nich tak blízké přátelství, je to prostě jiný typ vztahu, takhle v té partě, než mám třeba já, když běžně jdu s některou z kamarádek někam sama.

• Citovat
  • Nahlásit
27126
21.6.21 12:22

Hele já jsem z vesnice :lol:

Mi zase jako přijde naopak, že měšťácký lidi jsou víc zaměření do sebe. U nás na vsi bereme každého a hned. Nikdo nekouká blbě a návštěvy či nové partnery našich přátel bereme hned mezi sebe, naopak, vyzvídáme, podrobujeme je výslechu a děláme si srandičky typu:" Tak ven s tím, jakou sexuální polohu preferuješ?.. No nekoukej tak blbě, to je vstupní otázka, musíš odpovědět, to tu musí každej novej." :mrgreen:
Nebo to zkoušejí kamarádi toho kamaráda :„Ty hele, jak moc je to mezi váma vážný? Já, že bych to na tebe kdyžtak rád zkusil.“

Nikdo to samozřejmě nemyslí vážně, děláme si srandu a uvolní to atmošku… burani no :lol: Ale ještě jsem se nesetkala s tím, že by mezi námi bylo někomu nepříjemně, většinou se pořád smějeme. Což je hlavně asi tím, že člen naší tlupy si za partnerku nevybere nějakou uťáplou puťku… my jsme parta veselá.

Ale k tobě - já teda když vidím, že se někdo nedokáže začlenit tak ho čapnu a věnuju se mu, seznámím ho s ostatními. Prostě se toho chopím a pomůžu mu. Jsou takoví lidé, to je jasný…

Na tvém místě, pokud bys o partnerovo kamarády stála - zkus se spřátelit s jednou holkou a ta tě už pak časem seznámí s ostatními. Nech si třeba poradit od muže se kterou…

Takhle mi manželův kamarád podstrčil svou novou přítelkyni, která je prostě nesmělá, přistěhovala se sem k nám a nikoho tu neměla. Hned jsem se s ní skámošila a teď je nepostradalenou součástí našeho babince (parta 6 bab) a pořád spolu něco podnikáme.

Hodně štěstí… :kytka:

Všichni jsme jenom lidi, všichni máme svý trable a máme mnoho společného. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1469
21.6.21 12:30
@Anonymní píše:
Já jsem každopádně neměla v úmyslu se stát hvězdou večera :mrgreen: ale ono nejde tady o tento konkrétní večer, takhle probíhaly předchozí akce.Třeba v narozeniny jeho kamaráda, on nás pozval, že mě chce poznat a za celý večer na mě promluvil pouze ve dveřích „ahoj“. Nikdo se mě na nic neptal, nebylo žádné téma k připojení se, prostě tam seděli a bavili se o lidech které jsem nikdy neviděla.

To je ale v první řadě chyba tvýho přítele, jak už tu bylo několikrát zmíněno - má tě zapojit postupně, pozvat dva tři páry na grilování za účelem seznámení, ne že budete spoléhat na to, že na kamarádovo narozeninách dostaneš dostatek pozornosti aby ses tam cítila dobře,…a když už to tak neudělá, tak se nebát zapojit do rozhovoru sama, ne v chumlu, ale třeba když si jdeš pro pití a někdo tam stojí, neznamená to být hned hvězdou večera, když tě zvou, tak tě nějakým způsobem berou, o když nejste nejlepší kamarádi, já bych snášela hůř, když by řekli: „přiď budu mít narozeniny ale tu svoji nech doma“ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
21.6.21 22:15

Já myslím, ze ve společnosti, kde je hodně lidi by se ten, kdo přivede někoho nového (tedy tvůj přítel) nebo hostitel (sestra), měl starat, aby se dotyčný host bavil. Tedy, zavést hovor na společne tema s někým, kdo má s tebou podobne zájmy, postupně te lidem představit, případne ti vysvětlit kontext o čem je zrovna řec. Možná přítel neví, ze se to tak děla, ale pomoci by ti měl on a ne byt z toho smutný, ze hned nemáš společne tema s celou skupinou, co se zná odjakživa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat