Pomoc rodině, která je v nouzi

Anonymní
24.10.19 09:44

Nevím, jak se zachovat v takové situaci

Ahoj, potřebuji názor někoho nestranného. Včera se mi po dlouhé době ozvala spolužačka ze střední. Nikdy se neměla po materiální stránce moc dobře. Práci moc nedá, nebo alespoň tak to na mě vždycky působilo. Vždy si našla chlapa, co byl v podstatě taky neschopný zajistit i sám sebe. Jinak je to milá holka, společenská a nekonfliktní. No ale nezodpovědná je až na půdu. Jí a jejímu nynějšímu příteli přišlo jako skvělý nápad, mít dítě. Teď už jsou holčičce 3 roky. Za tu dobu se samozřejmě několikrát stěhovali. Neměli na nájem, tak šli o dům dál. Z jejich pohledu to nikdy není jejich vinna. V práci nezaplatili, nevyšlo nové zaměstnání apod. No, tak mi napsala, že je odpojili od elektřiny a musí se do pár dní vystěhovat. Nemají ani na jídlo pro malou, nic.. Ptali se mě jestli by se nenašla práce a ubytování v našem městě, že by se přestěhovali. Že chtějí začít znovu a lépe. Já jsem hodná až hloupá, tudíž bych jim bez rozmyslu pomohla. Přítel je ale z nás dvou ten, co v takových situacích uvažuje a tak se snaží mi to vymluvit. Řekl mi, že lidi co jsou až na tolik líní, že si nezařídí ani vyživování od státu a nebo spolupráci s charitou, nikdy nebudou fungovat. Tuší, že z měsíce u nás by se stala daleko delší doba. Já jeho argumentům rozumím a souhlasím, ale pořád mám před očima tu malou holčičku. Co kdyby se srovnali a ona mohla žít tak jak si zaslouží? Aby jste mě pochopili na plno, taky jsem zažila období kdy jsem byla 2 měsíce na ulici a nikdo mi nepomohl, vypracovala jsem se sama z úplnýho dna a bylo to hodně náročné a nedovedu si představit řešit to s dítětem. Bez pomocné ruky to asi jen tak nepůjde. No a teď mám já dilema. Přítel se mi jemně snaží naznačovat, že máme taky dítě a že nám nikdo nepomáhá. On vážně dře, aby jsme se měli nadstandartně a já pracuji taky i když jsem na mateřské, tak ať uvažuju pro jednou hlavou. Já z jedné strany chci respektovat co mi říká chlap a srovnat si to stejně jak to má on, ale z druhé strany mi pro tu kudrnarou holčičku puká srdce. Vůbec nevím co mám dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13568
24.10.19 09:47

Nějak nechápu, tak ubytování i práce ve vašem městě určitě bude, ale co s tím máš společného ty? To jako chtěj bydlet u vás nebo jim to bydlení máš ty hledat? Nebo po tobě chtějí peníze do začátku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
24.10.19 09:53

A oni chtějí ze začátku bydlet a živit se u vás doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26872
24.10.19 09:53

Tak za prvé - už jen to, že se ti ozvala po dlouhé době. Prostě jen něco potřebuje.

Starala bych se o své vlastní problémy. Osobně jsem na pomoc druhým vždy po zásluze doplatila. Už jsem vyléčená. Kor ubytování. Přinese to s sebou akorát problémy v soužití. Spotřeba vody, elektriky - to ti nikdo z nich nezaplatí. Zničené věci, nábytek. Omezení soukromí. Ne, to bych nedala. Pro hodně dobrou kamarádku ano, ale pro takovou co se ozve po dlouhé době a jen když něco potřebuje?

A přítel má pravdu v tom, že to skutečně nebude jen na jeden měsíc. To se můžeš spolehnout. Bude sto výmluv proč se jim nedaří najít nové bydlení a ty je tam budeš muset trpět hoooodně dlouho. Přeci je nevyhodíš na ulici.

Bála bych se, že se mi i budou ztrácet věci. Nebudeme si nic nalhávat. :roll:

Zkrátka - osobně jsem proti. Ale v závěru je to stejně na tobě.

Držím palec :kytka:

Příspěvek upraven 24.10.19 v 09:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.10.19 09:54

Omlouvám se za špatné vysvětlení, nemají vůbec nic. Práce by se našla, s tím by ani přítelovi nevadilo pomoct, ale ze začátku by museli být u nás, protože nemají ani halíř. Zahrnovalo by to tudíž stravu pro další 3 lidi, hygienu, praní, ztrátu soukromí a v mém případě nejspíš i hlídání malé, než by vydělali na školku. Bojí se hlavně toho, že se jim nebude chtít pracovat a zůstanou nám na krku.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10335

No jako neber ji k sobě do domu a k sobě do firmy (to má partner pravdu, to by nedopadlo dobře), ale pokud víš o nějakém bydlení či práci, tak ji nabídni - ideálně to ale spoj s tím, že se budou účastnit nějakého aktivizačního programu - bude to nabízet nějaká organizace, která pomáhá rodinám v nouzi.

Příspěvek upraven 24.10.19 v 09:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2871

Jako ze by sli bydlet na mesic k vam, jo? Kamaradka nekamaradka, ani nahodou! To si pis, ze by to nebylo na chvili.. Nemas vubec rozum. Kdybych ji chtela delat charitu, tak bych ji pomohla nejake bydleni najit, pomohla bych ji materialne. Poslala nejaky obleceni, co uz moje deti neunosi, mozna bych obcas koupila par potravin na prilepsenou, ale musi se starat sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1004
24.10.19 09:55

A ty si je chceš vzít k vám domu? To bych fakt nedělala. Budete je živit a už se jich nezbavíte. Pomohla bych jen tak, že bych se zeptala ve firmě kde pracuji nebo partner jestli tam není volné místo. Byty k pronájmu jdou dohledat na internetu. Případně bych jim darovala nějaké věci pro malou. Holčičky je mi líto, ta nemůže za to že má neschopné rodiče. Mám pochopení pro matky co zůstanou s dětma sami, ale pro zdravýho chlapa co nedokáže zajistit základní potřeby pro rodinu fakt ne. I kdyby měl jít někam kopat kanály.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
24.10.19 09:56

Nastehuj si je a zbavis se tak akorát svého přítele

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
24.10.19 09:57

Pokud čirou náhodou někdo u vás provozuje azylový dům pro rodiny, tak to je asi přesně to co potřebují.

Jinak teda ideálně by měl fungovat systém sociálního bydlení, tedy možnost bydlet s tím, že musí spolupracovat s terénními sociálními pracovníky. Jenže to není a ještě dloho nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
24.10.19 09:58

A oni jinak nemají žádné příbuzné, co by jim pomohli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
577
24.10.19 09:59

Nie, absolútne nie! Zadeláš si na obrovské problémy doma, nerob to. Môžeš jej niečo doporučiť, bývanie a prácu, ale preboha si ich nesťahuj k sebe! Priateľ má pravdu a ty si opravdu naivná keď o tom co i len rozmýšľaš. Toto je recept na katastrofu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7937
24.10.19 09:59

Jako k vám domů, no tak to ani náhodou. Nebo zařídit zaměstnání lidem, c o si ho nedokážou udržet někde u známých. To tedy taky ne.
Já chápu, že máš určitou zkušenost a že si říkáš, že s emůže stát každému, ale z mého pohledu toto jsou naprosto ztracení lidé. A to dítě, no nejvíc bys pomohla, kdyby je nahlásila na sociálku a to dítě jim odebrali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 10:01

Nešla bych do toho. Holka za to sice nemůže, že má rodiče idioty, ale takhle by Vám na krku zůstali hoodně dlouho. Vždyť přece když jste mohli pomoct na jeden měsíc, proč byste nemohli pomoci ještě další měsíc nebo dva? Když si je nastěhujete do domu, tak už se jich nezbavíte! Jak byste to potom řešili, když nic na bydlení nenajdou? Je jednodušší odmítnout pomoct s bydlením než je dostat z domu. Ve finále Vám začnou vyčítat, že k Vám přišli bez ničeho a vy je teď vyhazujete znovu na ulici, protože si nestihli nic sehnat. Bla bla, kecy, takoví lidi se neponaučí. Snad až padnou na úplný dno, tak se jim rozsvítí, že je potřeba OPRAVDU něco dělat. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13568
24.10.19 10:02
@Anonymní píše:
Omlouvám se za špatné vysvětlení, nemají vůbec nic. Práce by se našla, s tím by ani přítelovi nevadilo pomoct, ale ze začátku by museli být u nás, protože nemají ani halíř. Zahrnovalo by to tudíž stravu pro další 3 lidi, hygienu, praní, ztrátu soukromí a v mém případě nejspíš i hlídání malé, než by vydělali na školku. Bojí se hlavně toho, že se jim nebude chtít pracovat a zůstanou nám na krku.

No tak na to bych se jim vyprdla, praci pomoct najít klidně, ale někoho živit, zvlášť když je to „kámoška“ co se ozvala po letech jenom když něco potřebuje… Mysli na svoji rodinu, když nemáš to srdce jim nepomoct teď, když sou daleko, jak je pak budeš vyhazovat z domu, až budeš mít tu malou denně na očích? (a že je vyhazovat budeš, protože s komplet servisem a zadarmo se jim nikam chtít nebude). Dojede na to tvoje rodina, tvůj vztah… Já bych v tomhle případě nepomohla, aspoň ne tak jak si oni představují. Takovou službu bych udělala někomu blízkému z rodiny, možná nejlepší kamarádce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama