Jaké značky tamponů používat

8.6.17 17:18

Nevím jaké značky tamponů používat

Ahoj chtěla bych se zeptat jaké značky tamponů jsou dobré pro začátečníka(používala jsem tampony jen jednu ms) a přímo i označení(např. o.b. mini,…)
A také jestli můžu s tampony do vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

173
8.6.17 17:45

Já používala od první menstruace normální O. B. :)
Do vody se s tamponem smí, ale gynekolog mi doporučil kvůli infekcím měnit tampon pokaždé když z ni vylezu :) (myšleno na veřejných koupalištích, v moři,…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14915
8.6.17 17:57

Tampony používám hodně a vyzkoušela jsem jich mraky. Mě nejvíc vyhovují O. B. a jiné si už nekupuji. Do vody s nima můžeš, ale je to na prd, musíš hned vyndat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915
8.6.17 18:02
@Princezna_Rina píše:
Ahoj chtěla bych se zeptat jaké značky tamponů jsou dobré pro začátečníka(používala jsem tampony jen jednu ms) a přímo i označení(např. o.b. mini,…)
A také jestli můžu s tampony do vody.

Me nevadi zadna znacka, ale pro zacatecnika jsou nej asi ty o. b. a samozrejme mini. Do vody jo, ale po koupani vzdy vymenit tampon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14305
8.6.17 18:07

Ja ze zacatku pouzivala tampax (byli s aplikatorem, tak se snaz zavadeli), pak ty ob mini, ted kupuju nejcasteji ria, maj ted nove takovy specialni, ze jsou normal (takze poberou vic tekutiny nez mini), ale jsou hodne uzke, takze se dobre zavadi :) do vody s nima samozrejme muzes, akorat po vykoupani si ho hned vymen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
8.6.17 18:20

Začínalajsem s tampony s aplikátory-je to jednodušší než se to člověk naučí. Vyzkoušela jsme postupně několik značek (ria, ob, tampax, kotex, neznačkové typu kaufland apod) Na začátku Ms a na konci můžou být mini, pak třeba super plus, super, na konci zase mini. Velikost a typ tamponu záleží na síle krvácení, tu má každá z nás trochu jinou. Do vody tampony nenosim, ale určitě bych měnila co pobyt ve vodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
8.6.17 18:24

Používám jen tampony, od začátku normal, mini se mi blbě zavádí, jsou moc úzké. Snesu i o. b., ale nejraději mám naturella. Do vody je nosím běžně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
8.6.17 20:11

Celý život spokojená s o. b. Velikost si holt musíš vytipovat, mně nevadí ani tak šířka, jako spíš délka :))

Ad koupání, už jsem to tu jednou psala, pokud jsou dámy, kterým při koupání v rybníce nateče voda do pochvy, neměly by jen měnit tampony, ale dezinfikovat si pochvu rovnou po každém koupání, kdy vlezou do rybníka :poblion:
S tampony se koupu celé roky, koupaliště, rybníky, tampon v životě z vody nenavlhnul, tudíž nechápu, proč bych ho měla měnit.
Mně osobně by se spíš příčilo měnit si tampony pořádně neumytýma rukama v hromadné umývárce bez mýdla a se studenou vodou :poblion: Pokud si někdo myslí, že tohle je hygieničtější než nechat suchý tampon v pochvě, tož… ať si podle toho jedná.
Je ovšem pravda, že já na gynekologické potíže netrpím (taky hodně dbám o intimní hygienu), takže pokud jsi stejný typ, opravdu bych to nehrotila. A hlavně se řídila svými pocity a svým selským rozumem. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14305
8.6.17 20:22

@LAlezane kazdy to tak nema, me staci si chvili zaplavat a tampon je nasakly (a muzu pouzit jakoukoliv znacku, jakoukoliv velikost…) ale zas v dobe ms nevyhledavam zadne verejne bazeny, koupaliste, rybniky, maximalne si zaplavu v prehrade par metru od chaty, nebo v bazenu na zahrade (a pak si jdu tampon normalne prendat na wc, kde mam i mydlo a tekouci vodu), nicmene souhlasim s tim, ze menit si tampon nekde venku (nedej boze treba nekde v lese, krovi) neni zrovna hygienicke. Kazdopande i v te verejne umyvarce to de, existuje prece dezinfekce na ruce co se pouzije pred i po zavadeni :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
9.6.17 20:55

Tampony mam vyzkousene Naturella nebo Ria, Kotex a O. B. mi moc nesedely. Oznaceni Mini, Normal nebo Super znaci intenzitu krvaceni, ne primo velikost tamponu. Takze trebas prvni a posledni den ms si das Mini a behem ms dle intenzity ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama