Nevím, jestli ho miluji - pokračovat ve vztahu?

Anonymní
26.3.20 14:37

Nevím, jestli ho miluji - pokračovat ve vztahu?

Ahoj, nepochválíte mně. Jak jsem stará, tak jsem blbá. Je mi 30 (necelých), mám necelé dva roky přítele, se kterým žiju a vlastně všechno klape…až na moje srdce. Sedíme si skoro ve všem, je tolerantní, žádnej chlap mě asi nikdy neměl tak rád jako tenhle. Jenže jsem si uvědomila, že ho asi nemiluji, že ho mám pouze ráda. Prostě mu nepropadám, nejsem z něj vyplesklá, sex je dobrý, ale nemám ho potřebu mít nějak často a kolikrát myslím na jiné a nedokázala bych třeba dát ruku do ohně za to, že ho nikdy nepodvedu :( jenže už je mi 30, zase ale nejsem tip, na který by čekal chlap na každém patniku…A jiný důvod k rozchodu nemám, vážím si ho, je mi s ním dobře, mám ho ráda, ale prostě necítím lásku…ani nevím, jak by mi bez něj bylo, ale zas to není tak, že bych to nějak chtěla…
Chudák on, tohle si vůbec nezaslouží :/

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11944
26.3.20 14:48

Mno - tak především láska není hormonální bouře při zamilování. Láska je to, co zůstane poté, co hormony odezní (a ty v dlouhodobém vztahu odezní dříve či později vždyycky).

To co ti zůstane, pokud ti zůstane láska je především péče o toho druhého a společné příjemné funtování, to že se vzájemně podporujete a společně někam jdete a to vám pomůže řešit krize co na vás čekají tak, abyste společně čelili problémům, ne abyste se jeden nad druhým snažili vyhrát a prosadit svoje.

Pokud tohle máš s tím, s kým jsi a jenom jsi rozčačovaná, že už nefetuješ oxytocin prvotního zamilování, tak je na čase dospět.

POkud ve výsledku jste jen kamarádi s výhodami a nikam to nevede, tak to není dobrý moment, kdy si chcete pořizovat hypotéku a/nebo dítě.

Mimochodem - jak moc rozumíš jeho potřebám a jak moc jste shcopni svoje vzájemné potřeby komunikovat? POkud ty jsi frustrovaná, tak on bude taky, ale z jiných důvodů - víš z čeho? Nebo ti to je prostě šumák a jen ti vadí, že se nevznášíš na obláčku horminálního opojení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 14:50

Víš, že si věcí vážíme hlavně až když je ztratíme?
Obávám se ale, že jestli se jednou do někoho zamiluješ, tak svého přítele přeci jen opustíš. A nebo nad tím tak nepřemýšlej, hlavně že si rozumíte a máte se rádi.
Zkus investovat energii a vymýšlejte, kam letos pojedete, plánujte budoucnost a ono si to zase třeba sedne do té vášně a poblázněnosti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 14:58

Ahoj zakladatelko,
ono se někdy říká, že sňatky (partnerství) z rozumu mají větší trvanlivost. A skutečně tomu tak často bývá. Umíš si racionálně zdůvodnit, proč s ním jsi, jemu to zřejmě také vyhovuje, jak to je, chováte se k sobě hezky… Hodně vztahů by vám mohlo závidět.
A někdy i takové vztahy vedou k tomu, že se do sebe oba zamilují. Láska, jakkoliv je citová, tak vede skrze nějaké uvědomění, např. způsobené prožitkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
26.3.20 15:25

@Premek_Orac Úplně souhlasím. Já „šla do vztahu z rozumu“ a ničeho nelituji.

Vztah z rozumu vc. deti- nakonec je můj partner moje největší opora a teď už dokážu říct, že ho opravdu miluji (přišlo to časem, cca po 2,5 letech), ikdyz tam nebylo to zamilovaní jak lidi mívaji a tím, že to bylo z rozumu, tak to bylo fakt takový jiný, víc otevřenější, řekla bych, těžko se to vysvětluje.

Zkus to vzít z té stránky, že v tomto vztahu máš prostě výhodu. A pokud máš hodného chlapa, co tě má rád, tak dřív nebo později ta láska přijde. Taky je možný, že zamilovaná jsi, jen to bereš jak samozřejmost a kdyby odešel, tak si to teprve uvedomis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 17:15
@Anonymní píše:
Ahoj, nepochválíte mně. Jak jsem stará, tak jsem blbá. Je mi 30 (necelých), mám necelé dva roky přítele, se kterým žiju a vlastně všechno klape…až na moje srdce. Sedíme si skoro ve všem, je tolerantní, žádnej chlap mě asi nikdy neměl tak rád jako tenhle. Jenže jsem si uvědomila, že ho asi nemiluji, že ho mám pouze ráda. Prostě mu nepropadám, nejsem z něj vyplesklá, sex je dobrý, ale nemám ho potřebu mít nějak často a kolikrát myslím na jiné a nedokázala bych třeba dát ruku do ohně za to, že ho nikdy nepodvedu :( jenže už je mi 30, zase ale nejsem tip, na který by čekal chlap na každém patniku…A jiný důvod k rozchodu nemám, vážím si ho, je mi s ním dobře, mám ho ráda, ale prostě necítím lásku…ani nevím, jak by mi bez něj bylo, ale zas to není tak, že bych to nějak chtěla…
Chudák on, tohle si vůbec nezaslouží :/

Tak přesně v tomhle přesvědčení jsem se vdala. Že vlastně nejsem nijak extra zamilovaná, ale on mě miluje nadevše, je nejhodnější koho bych si mohla přát a že teda vlastně není důvod to kazit a nechat ho být. Říkala jsem si co vlastně bych víc mohla chtít než to, ze mám chlapa, pro kterého jsem princezna a vše na světě. Necelý rok a půl po svatbě jsem odcházela za někým jiným ( s kým jsem dodnes - už je to 6 let ). Takže za mě zkusit se s tím něco dělat zda to nejde nějak změnit, zlepšit a pokud se přesvědčim ze ne, tak neztrácet čas.

• Nahlásit
  • Citovat
4379
26.3.20 17:44

Zakladatelko tohle je podle me normalni v kazdem dlouhodobem vztahu, pokud jak pises nemate zadne dalsi trable. Nebo dokonce nemas uz nekoho vyhlidnuteho. Otazka ovsem je co pro tebe presne znamena milovat druheho. Jestli to je, ze potrebujes furt citit exploze vasne a simrani motylu v brise, pak pocitej, ze te neceka nic jineho nez opakovani a vecne hledani stale noveho chlapa, tak cca do tech 2 letech spolecneho bydleni, kdy ty exploze pominou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 02:50

@alena1995 Taky se teď vrhám asi do něčeho takového jako je vztah z rozumu a zajímalo by mě, jak je to potom s přitažlivostí a intimitou - to taky přišlo? Jinak nepochybuju o tom, že spolu dokážeme v životě fungovat, i když to musí prověřit čas :) ale mám strach, aby to byl plnohodnotný vztah.. aby byla taky nějaká sranda, ale zas ne tolik jak v předchozím vztahu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 08:04

Ten stav, co teď máš, je podle mě celkem „brzo“, jestli spolu nejste ani dva roky, ale odvíjí se to od toho, co všechno jste v těch 2 letech stihli. Každopádně platí, že každý vztah, i ten, kdy na začátku je velká zamilovanost atp., za čas ochladne a bude v podstatě takový, jaký popisuješ. Pokud máš vztah skutečně dobrý prakticky po všech stránkách a chlap se snaží a je tvárnej, tak je podle mě škoda to jen tak zahazovat, protože vztah a láska jako taková je prostě o práci na vztahu. Může to být třeba i nuda, že se u vás vlastně nic moc neděje, žádné drama a vzrůšo, co by prověřilo vaší lásku…zkus si s ním třeba o tom nějak nenápadně promluvit, třeba budeš překvapená, že on to má stejně jako ty, a buď budeš vyplašená, že bys ho mohla ztratit, když tě vlastně taky nemiluje, jen mu ten vztah vyhovuje, anebo si uvědomíte, že to možná vážně nemá smysl táhnout, když to takhle máte oba a blokovat se tak navzájem pro někoho, s kým byste mohli být šťastnější. Ono pak je ale i otázkou, zda-li bys byla šťastnější někde jinde, sice s láskou jako trám (což je relativně těžké najít podle mě), ale ten nový chlap by to stejné k tobě nemusel cítit, tzn. ty budeš ta, co má víc ráda, což je vždy nevýhodná pozice…teď máš naopak zjevně tu lepší pozici…a poklud máš chlapa, který s tebou chce i rodinu, těší se na ní a je připraven se o děti starat, resp. to chce…tak i kvůli tomu bych se 2× rozmyslela, jestli to zahodit, protože většina chlapů je spíše opak a pak jde kvůli dětem i ten nejlepší vztah do kytek, když budeš třeba v postavení, že budeš spíše chlapa „tlačit“ do dětí, že se má o ně víc starat (na úkor svého volného času:D). V takovém vztahu se budeš skutečně trápit oproti vztahu, kde jen „nemiluješ“, ale jinak vše funguje. Myslím, že člověk by měl být i fér vůči tomu druhému v citech a říct mu, jak to má (nebo jak si myslí, že to teď má). Mně třeba kdyby chlap řekl, že mě nemiluje, má mě jen rád a vyhovuje mu vztah se mnou, ale že si kvůli tomu úplně nevěří, že mi bude věrný, tak bych ho pustila k vodě, protože s takovým člověkem bych ve vztahu fakt nechtěla být. Třeba to tvůj přítel má stejně a rozhodne to za tebe, jestli ten vztah bude pokračovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama