Nevím, jestli má cenu pokračovat ve vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zephyre
Povídálka 42 příspěvků 08.11.18 17:06
Nevím, jestli má cenu pokračovat ve vztahu

Ahoj,

ráda bych věděla váš názor na můj problém:

S přítelem spolu chodíme rok a půl, on 34, já 28, on bydlí ve svém, já ve velmi slušném pronájmu, oba tlumočníci, oba velmi dobré příjmy. Vlastně peníze je asi tak to jediné, o co jsme se nikdy nepohádali. Já bych se svým přítelem už chtěla bydlet. On se mnou ne. Argumentuje to zvýšenou potřebou samoty. Jemu prostě stačí se vidět tak třikrát do týdne. Když se vidíme čtyřikrát, tak to už je fakt luxus a většinou si to i musím vydupat. Já netvrdím, že s ním musím mít aktivní program každý den. Klidně ať je v jiné místnosti a dělá si, co se mu zamane, ale víte jak to myslím, že ano.. prostě ten pocit, že je doma. S vámi.

Přistoupila jsem na kompromis, že se přestěhuje ke mně a k sobě domů bude odjíždět na dvě noci v týdnu, aby tedy mohl být úplně sám. Fungovalo to tak dva týdny a pak z toho vycouval, že mu to „prostě nesedí“.

Další věc - veškerý program se točí kolem něj. Kolem jeho práce, kolem jeho tréninků, kolem jeho pohodlí. S tím programem občas musíme hýbat hodně. Jen aby náhodou nemusel jet třeba dvacet minut ke mně metrem, jen aby nebyl moc unaveňoučkej. Krom toho, dost často skuhrá, jak ho bolí hlavička, má rýmičku, bolí zádíčka. Každý týden je něco, už to dost ignoruji.

Když navrhnu nějaký výlet, aktivitu nebo večeři někde v centru, tak musím poslouchat že to: je daleko, bude mu zima, bude chtít pak spát u sebe, nemá u mě věci atd atd atd, jistě si to umíte představit.

Zároveň bych chtěla říct, že on je doopravdy velmi inteligentní muž, leader ve své práci, zajištěný, schopný, empatický. Ale bohužel poslední dobou mi přijde dost sobecký. Řeknu proč.

O víkendu jsme se spolu opili, on se cáknul hodně a narazili jsme na téma děti a svatba. Samozřejmě, to už jsme spolu probírali mockrát a máme.. nebo měli jsme dost podobné představy. Svatba, pak dvě děti, domek za Prahou. Mluvili jsme o dětech a já mu z legrace řekla, že po porodu mi bude platit fitko, abych se dostala do formy a že od něj čekám, že mě adekvátně s dítětem zajistí. Logicky, ne? A nakonec z něj vylezlo, at nepočítám nikdy s tím, že bychom měli společný účet. A já jsem vyvalila oči. Ehm, když budeme svoji a já budu piplat naše společné dítě, tak opravdu budeme hrát na moje a tvoje? Řekl, že prý založí účet, kam mi bude posílat přesně vypočítanou částku tak, abychom nestrádali a víc nic.

Mně je úplně jedno, kolik má na účtu a fakt nemám potřebu si za jeho peníze případně něco kupovat. Ale zároveň ve chvíli, kdy nebudu tolik finančně schopná, tak se ho fakt nechci doprošovat o to, aby mi dal pětikilo na večer s kámoškou.

Bohužel, sama sebe se ptám, jestli má cenu s ním být. Dávat tomu vztahu ještě čas a energii. Pro upřesnění - ještě řekl, že dítě pro něj připadá v úvahu minimálně až za tři roky. S tím nemám zas takový problém. Jenže co když ty tři roky uběhnou, mně bude 31 a on řekne, že to dítě nechce a co když já ho budu chtít? Nutit ho nemůžu a hledat si nového partnera v tomhle věku taky není úplně easy, že?

Já v tenhle moment trochu nevím, jak dál. Miluju ho, ale vytáčí mě teď vším, co dělá. Už jen to, jak na společné „bydlení“ (pět nocí!!! v týdnu), řekl kategorické ne. Mám tedy já říct hlasité NE na náš vztah?

Zkuste mi nezaujatě říci, jak to vidíte. Díky :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 08.11.18 17:11

Ja to vidim strucne a jasne: najdi si jineho.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 17:15

Zeptám se - bydlel někdy s někým?
Můj partner je úplně stejný jako ten Tvůj. Nikdy nebyl jiný. A potkali jsme se dva, kterým to vyhovuje ;)
Ber nebo neber. Neočekávej, že se změní

Kriss Tina
Kelišová 5605 příspěvků 08.11.18 17:15

Nezaujatě bych s takovým nebyla. Očividně je dost sobecký, jak přidou děti bude trávit víc času mimo domov, mít svoje koníčky a ty se doma zblázníš :think: já jsem o něco mladší než ty, ale nedovedu si představit mít dlouhodobý vztah a bydlet odděleně, vždyť o tom to je, těšit až ten druhý přide z práce, trávit společně večery, nehledě že z finanční stránky se taky moc nevyplatí mít 2 byty, za peníze co bys ušetřila za svůj pronájem můžete jet aspoň 2× ročně na pěknou dovolenou. V tomhle věku se ještě pro ženskou bez závazků hledá nový vztah snadno, až budeš mít za pár let děti s takovým případem, bude na tebe kašlat, škudlit každou korunu, tak už si budeš někoho hledat hůř :nevim:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 08.11.18 17:17

Já už jsem u třetího odstavce chtěla napsat, že bych ho poslala k vodě a ono bylo ještě pokračování. Je to totální sobec, ty s ním chceš dítě? My s manželem taky společný účet nemáme, on prostě zaplatí poplatky a ze zbytku žijeme. Pak sáhnu teprve na svoje konto. Umíš si představit, že ti po porodu bude oporou? Že ti připraví jídlo, postará se o miminko, aby ty sis mohla odpočinout. Nebo uteče někam, aby mohl být sám a měl klídek… 8o

Včelička992
Závislačka 3400 příspěvků 08.11.18 17:18

Poslala bych ho dal. Precti si to po sobe znovu . Do budoucna bys byla sama s ditetem akorat…

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 08.11.18 17:18

Určitě ne. On si pojede jen po svém pohodlí, to není partner pro život.
Dost možná si i nechá ten svůj byt, kam se bude schovávat vždy, když toho na něj bude doma moc-rozuměno bude se po něm něco chtít.
Ty peníze nejsou při jeho názorech zas takové překvapení.

Marben
Ukecaná baba ;) 1988 příspěvků 08.11.18 17:18

Nebyla bych s nim. Podle toho jak píšeš bych řekla, že jsi inteligentní a schopná, máš na víc. Já bych s takovými vyhlídkami na nic nečekala a koukala po někom jiným

terien
Echt Kelišová 8115 příspěvků 08.11.18 17:21

Na randění proč ne, pro život ani náhodou. Celý život budeš cvrkat podle něj, on žádného kompromisu schopen nebude a vztah je plný kompromisů. Navíc jeho potřeba samoty mi spíš zavání nějakým paralelním vztahem :think:

Paola21
Závislačka 3542 příspěvků 08.11.18 17:24

Nevím, jestli má cenu pokračovat ve vztahu - nemá

ivculka
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 08.11.18 17:26

Sobec… život s ním je totální ztráta času :zed:

Kaileee
Kecalka 305 příspěvků 08.11.18 17:29

úplně s takovým blbcem ztrácíš čas… a už vůbec s ním neplánuj rodinu, opravdu chceš někoho takového jako tatínka pro své dítě?

Zephyre
Povídálka 42 příspěvků 08.11.18 17:29
@Anonymní píše:
Můj partner je úplně stejný jako ten Tvůj. Nikdy nebyl jiný. A potkali jsme se dva, kterým to vyhovuje ;)
Ber nebo neber. Neočekávej, že se změní

Ano, bydlel se všemi svymi ex. S tou poslední se ovšem dost spálil.

Persefona
Kecalka 113 příspěvků 3 inzeráty 08.11.18 17:30

Já to vidím tak, že pokud by se vám narodilo dítě, tak vztah s takto povahově nastaveným partnerem, pravděpodobně nepřežije.

Kaileee
Kecalka 305 příspěvků 08.11.18 17:31
@Anonymní píše:
Ber nebo neber. Neočekávej, že se změní

tohle ti fakt stačí?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >