Potřebuji psychologa?

Anonymní
28.5.21 12:20

Nevím, jestli potřebuju psychologa

Ahoj,
jsem pět měsíců po porodu. Mám úžasného syna, který pláče minimálně a od dvou měsíců spí celou noc. Je teda na UM a je opravdu zlatý. S manželem jsme spolu 11 let a můžu říct, že mimo běžných menších problémů máme manželství šťastné. O syna se taky stará perfektně.. Když potřebuji, vezme ho ven nebo si s ním hraje,, každý den ho koupe.. Občas úklidí, uvaří..Dává mi najevo, že mě miluje, staráme se o sebe navzájem.. A teď k problému.. Cítím se hrozně nevděčná, když vlastně nejsem spokojená.. Jde o to, že i přesto, že řešíme minimum starostí, tak já jsem neustále v takovém divném stavu.. Často v noci brečím, je mi úzko, cítím se neschopná a jsem často bez energie. Do toho se mi pořád dokola vrací záněty (děloha, žaludek) a během pěti měsíců jsem měla 6× antibiotika (na začátku kvůli prsům). A kvůli tomuChtěla bych s tím neco udělat, ale když jsem se svěřila manželovi, tak mi řekl, že to zvládneme sami, že syn potřebuje silnou mámu.. To ano, ale jak mám být silná přes tyhle stavy, které přicházejí neovladatelné a z ničeho nic? Jsou dny, kdy jsme úplně v pohodě a užívám si života s rodinou a jsme vděčná.. Ale pak najednou to přijde znovu.. Jak byste se zachovali v mé situaci? Co podle vás způsobuje ty stavy? Je to případ na psychologa? Což by byl pro mě trochu problém, peníze sice máme ale úplně rozhazovat taky nemůžeme :,( a prostě 800 za hodinu konzultace několikrát měsíčně je pro nás prostě dost.. A nevím, jestli je tohle zrovna důvod sahat do železné rezervy, kde máme dost našetřeno..
Prosím o anonym, je to pro mě dost citlivé tema…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17399
28.5.21 12:25

Jo zní to jako nějaká depresivní porucha. A klidně to mohl spustit porod a být to podmíněne dost biologicky

schválně si udělej orientační dotazník…

Nesnažte se to zvládnout sami, jako u všech závažnějších nemocí to vede jen k tomu, že se situace zhoršuje.

potřebuješ zajít za psychiatrem, kvůli diagnostice, to musí dělat lekař a podle výsledku se rozhodnout dál, ale peči psychologa pak bude hradit pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22252
28.5.21 12:32

Šla bych k praktickému lékaři a promluvila o svých problémech. Ten ti někoho doporučí a léky na zklidnění nebo antidepresiva také může napsat. A jsou i psychologové na pojišťovnu. Nenech to zajít do ještě horší fáze. Máš rozházené hormony a ty mohou způsobit tvoje divné stavy. A manžel by si to měl srovnat v hlavě. Zlomenou nohu taky nebude léčit doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8038
28.5.21 12:41

Vis cas na odbornika je ve chvili, kdy Ti potize zacnou snizovat kvalitu zivota…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
28.5.21 12:47

Jdi k praktickemu lekari, ten ti dá zadanku k psychiatroj. A chlapa bych cestou k lékaři kopla do zadku. Těžko můžeš bejt silná, když máš úzkosti a deprese. :zed: Měl by tě podpořit, ne zazdít tím ať se schopis sama, holt to nekdy samo nejde, a musí se tomu pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
28.5.21 12:50

Určitě vyhledej, než to bude horší a horší, mluvím z vlastní zkušenosti. Najdi dobrého psychologa a od věci nebude ani psychiatr, s obvodním bych to úplně neřešila…

Příspěvek upraven 30.05.21 v 19:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22252
28.5.21 12:53

@Zuzanec Jestli myslíš obvoďáka, tak tam by zakladatelka měla jít nejdřív. Popisuje i různé fyzické problémy a to s psychikou taky souvisí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
28.5.21 13:19
@Zuzanec píše:
Určitě vyhledej, než to bude horší a horší, mluvím z vlastní zkušenosti. Najdi dobrého psychologa a od věci nebude ani psychiatr, s obchodním bych to úplně neřešila…

Jestli to chce hradit pojišťovnou, měla by jít nejdřív k obvodnímu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5159
28.5.21 13:36

Myslím, že bys celkový stav neměla podceňovat ani ty a už vůbec tvůj manžel :(
záněty berou někde „ložisko“, stále se vracejí a různé - něco v těle je špatně a psychosomatika je mocná… zkoušela jsi i nějaké alternativy?? myslím byliny apod.
určitě bych to nejdřív řešila s obvoďákem a k psychiatrovi ti napíše žádanku zdarma kvůli depresivním stavům, řeš to, držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
28.5.21 14:12

Já jsem 6 měsíců po porodu a k psychologovi jsem začala chodit pred porodem. Ono jak je toho na cloveka moc, tak si prostě neporučí a deprese a úzkosti se objeví. A clovek muze mit spokojene manzelstvi, hodne deti, zadne financni a jins problemy a stejně mu rozhozená psychika bere energii k normálnímu fungování.
Já tedy psycholožku doporučuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17399
28.5.21 15:20

Na vyšetření od psychiatra není třeba žádanka. A ani k psychologovi na první setkání neppotřebujete žádanku, musí se doplnit.

Na diagnostiku psychických obtíží a vyloučení jiných příčin je lepší psychiatr, než praktik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
28.5.21 16:18

Zakladatelko, hodne dobrých žen šlo z ‚ideálního‘ života přímo do rakve. Ty velmi dobre cítíš, ze se s Tebou deje neco nepekneho. Muze to souviset s porodem, s laktacnimi hormony, anebo s necim uplne jinym…

Vsadim se, ze uz tušíš, odkud presne vítr vane. Proto mas rovnou v hlave psychologa.

Manzel te odrazuje, ze musis byt silna. Proč? Je vykonnostne orientovan? Perfekcionista? Nevytesnujete problemy/hadky/pnuti/nespokojenost?

Jak muzes byt stastna a spokojena, kdyz jsi zdravotne uplne na hromade? 8o 8o 8o

Proste, to, co se Ti deje, vubec neni normalni..jdi za psychiatrem, za laskavym knezem, nebo za jinym moudrym clovekem. Moc Ti drzim palce, at se Ti ulevi. Obavam se ale, ze budes muset prekonat daleko vic, nez jen fyzicke neduhy :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
28.5.21 19:48

Takže ty máš hodného může, skvělého syna, dost peněz a žádné starosti a to tě trápí? :mrgreen: a můžeme si to vyměnit?

Na psychiatra to není. Zkus nějaké knížky o osobním rozvoji. Co je štěstí a já si dovolit ho prožít. Taky o tom, jak musíš přestat chtít být dokonalá. Takové to, že máš pocit že ať uděláš cokoli, je to málo. :roll: Nakladatelský dům Grada má úžasné knížky. Rozhodně se mrkni.

To, jestli jsi šťastná nebo ne, je jen tvůj úhel pohledu. Ne fakt zakládající se na nějakých tabulkách.

Taky omezit sacharidy a bílou mouku. To pomůže i psychice i tvému zdravotnímu stavu. Mmch vsadím se, že zdravotní problémy se ti vrací kvůli psychice :think:

A meditace. Čištění čaker.

:hug:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
30.5.21 19:43
@MamculeVerca píše:
Takže ty máš hodného může, skvělého syna, dost peněz a žádné starosti a to tě trápí? :mrgreen: a můžeme si to vyměnit?

Na psychiatra to není. Zkus nějaké knížky o osobním rozvoji. Co je štěstí a já si dovolit ho prožít. Taky o tom, jak musíš přestat chtít být dokonalá. Takové to, že máš pocit že ať uděláš cokoli, je to málo. :roll: Nakladatelský dům Grada má úžasné knížky. Rozhodně se mrkni.

To, jestli jsi šťastná nebo ne, je jen tvůj úhel pohledu. Ne fakt zakládající se na nějakých tabulkách.

Taky omezit sacharidy a bílou mouku. To pomůže i psychice i tvému zdravotnímu stavu. Mmch vsadím se, že zdravotní problémy se ti vrací kvůli psychice :think:

A meditace. Čištění čaker.

:hug:
Čištění čaker, meditace a motivační četba je super doplněk, mnohdy ale antidepresivum prostě nenahradí. A pak může jít do tuhého. A deprese mají i lidé, kteří mají dle okolí „ideální“ podmínky.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 21:18

Psycholog /psychiatr přes pojišťovnu

Ahoj holky,
Vlastně ani nevím, jestli nepřeháním, jestli mi něco je, nebo ne?
Teď jsem měla klidnější období, ale stresová situace, která teď nastala ve vztahu (rozchod a následné dohadování se s přítelem, kdy on ke mě už nic necítí a já pořád ano a chci za tento vztah bojovat) mi spustila jakési stavy úzkosti, dalo by se říct. Jsou dny, kdy jsem v pohodě a funguju normálně a jsou dny, kdy jsem naprosto bezmocná, mám záchvaty pláče a celkově jsem taková plačtivá. Obecně nemám moc ráda problémy a tak se snažím všemu nepříjemnému vyhnout, a když už tomu musím čelit, tak je mi až fyzicky špatně, bolí mě na prsou…přítel svolil, že tomu dáme ještě jednu šanci, ale dal mi jisté ultimátum, které vím, že nebudu schopná kvůli psychice zvládnout. On mi ale nevěří, že této situaci opravdu nechci čelit. Nechci to tu moc rozepisovat, ale před cca 2 lety jsem v této situaci byla, měla psychické problémy, přemýšlela jsem i nad sebevraždou. Nechci toto už absolvovat, ale jak říkám, přítel to bohužel nechápe a jakmile nevyhovím (je to jedna z podmínek návratu k němu), tak mě opustí. Jsem z toho dost mimo. :,( je mi jasné, že to není ve vztahu ideální, ale vím že to bude vyžadovat. Ráda bych nějak vyřešila tyto moje „stavy úzkosti“, jestli to opravdu úzkost je. Nikdy jsem u psychologa nebo psychiatra nebyla a jsem studentka, takže si nemohu moc dovolit vyskakovat a chtěla bych zajít k nějakému přes pojišťovnu. Myslíte, že bych měla? Že je to opravdu úzkost, nebo něco jiného? A jak postupovat? Mám zavolat obvodní, ať mi napíše k žadanku a já si na netu někoho najdu a objednám se? A k psychologovi nebo psychiatrovi? Protože je většina dní naprosto normálních a já samozřejmě zapomenu jak jsem se v ty špatné dny cítila, přijdu si teď jako šílenec. Ani nevím co bych obvodní řekla, jak ji to popsat. Prostě se cítím bídně a nevím jak z toho ven :( poradíte prosím jak postupovat? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat