Nevím si rady s širokým balením

37
30.11.20 14:00

Nevím si rady s širokým balením

Ahoj holky, dneska jsme byli na kontrole kyčlí a máme dávat široké balení. Podle doktora je vše v pořádku, ale široké balení máme dát. Víc mi k tomu vůbec neřekl, byl protivný a spěchal prý ke komplikovanemu porodu, tak ani neměl čas mi cokoliv vysvětlit. Proto bych se chtěla obrátit na vás, vůbec si nevím rady. Na rychlo jen řekl, že mám dát plenu na široko a plenku. Vůbec Teda nevím, proč ji mám dávat, když kyčle jsou prý v pořádku a ani nevím jak látkovou plenku skládat? :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20116
30.11.20 14:13

Nebyl to starsi doktor? Jaky ma nalez? Driv se široké balení davalo preventivně. Ja latkovala, tak sem udelala jenom trochu širší novosklad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
30.11.20 14:13

Pokud je vše v pořádku, je nesmysl dítě i sebe trápit širokým balením. Co máš ve zprávě? Ukaž ji dětské doktorce a zeptej se. Jinak místo skládání plinek jsou lepší abdukcni kalhotky. A i kdybys chtěla skládat, google ti vyhodí tisíc odkazů s návody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
30.11.20 14:18

@chaela @Kriss Tina jaký máme nález neřekl, ani mi nedal žádnou lékařskou zprávu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51917
30.11.20 14:24

Jo, široké balení se dřív dávalo jen tak, preventivně, dneska už se od toho upouští.
Mrkni na volné balení:
https://www.anavy.cz/…roke-baleni/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
30.11.20 14:51

Zdravím. U nás taky doktorka řekla, že kyčle jsou v pořádku, jen nejsou vyvinuté jaderka a že máme dávat široké balení. A taky bez zprávy a šup další :mrgreen: tak jsem dala třeba dvakrát denně k jednorázové plence na dvě hodinky (to bylo ve dvou až třech měsících) ještě mezi nohy složenou velkou látkovou plenku. A také hodně nosím v nosítku, tím má malý roztazene nohy a tedy prý to také pomáhá na kyčle. A já s malým v nosítku i vytřu nebo chodím na procházky do kopce a tím já hubnu a on má roztazene nohy. Taky mi radila doktorka ještě, že nezavinovat, aby si lehl a spal s nozkama od sebe. Radši to preventivně dělám než pak litovat, kdyby něco. Ale je to každého věc. :andel: Může je mít ok, ale nějak hraničně prý. Tak nevím, co to pořádně znamená. Ale radši jsem to teď dva měsíce dělala. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
30.11.20 15:34

@Danielarat
Ani ve zdravotním průkazu není zapsány výsledek? To je divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
30.11.20 15:40

@NinaU. Ne, opravdu nic. :nevim: v tom spěchu, jak nás tak rychle vyprovodil mi to ani vůbec nedošlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
30.11.20 16:23

Stará škola, moderní přístup je dneska široké balení nedávat, na nějaké horší nálezy až pak peřinku. Široké balení už se dnes k léčbě nepoužívá a jako prevence je zbytečné. Jestli tvůj doktor řekl, že jsou kyčle v pořádku, tak to asi chce pouze preventivně a to se považuje za zastaralý postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
30.11.20 16:24
@NinaU. píše:
@Danielarat
Ani ve zdravotním průkazu není zapsány výsledek? To je divné.

Od nás taky nechtěli zdravotní průkaz :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32818
30.11.20 18:18

Od kdy chodí ortoped k porodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
30.11.20 18:35