Nevím z čeho by se mi pak počítala mateřská

Anonymni
5.7.09 20:41

Nevím z čeho by se mi pak počítala mateřská

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na mateřskou dovolenou. Již jsem byla tento rok těhotná, ale bohužel jsme o miminko přišli. Teď se nám to podařilo a jsem tak v prvním či druhém měsíci. Pracuji jako učitelka na základní škole a tak jsem si myslela, že bych se domluvila s mým gynekologem a zůstala již od září doma na nemocenské. Ale trápí mě, že nevím z čeho by se mi pak počítala mateřská, zda z posledních třech měsíců, které jsem odpracovala nebo z té nemocenské nebo z něčeho úplně jiného?:-) Pokud by to bylo z nemocenské, tak bych ještě nastoupila, ale jinak bych zůstala asi doma, za ty nervy mi to nestojí. Pokud mám průměrný plat 15tis Kč měsíčně hrubého, kolik je přibližně mateřská? Prosím, mohli byste mi nějak poradit, abych se podle toho rozhodla? Nebo byste byli tak hodní a poslali mi na nějakého odborníka kontakt?
Předem Vám moc moc děkuji za kladné vyřízení a ochotu. Přeji hezký den..:-D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13729
5.7.09 20:52

Materska se ti bude vypocitavat z prumerneho platu tusim ze za posledni rok, nemocenska se pro vypocet nebere. A vyse materske je ted 70% denniho vymerovaciho zakladu. Kdyz si tedy spocitas jaky vydelek prumerne ti vychazi na den, tak budes z toho dostavat 70%.
Doufam, ze sem to napsala aspon trochu srozumitelne :) Pokud budes mit prumerny plat tech 15 tisic tak materska ti vychazi cca 10 tisic.
Takze kdyz pujdes na nemocenskou tak by to nemelo mit vliv, ja byla taky hned od druheho mesice doma na nemocenske :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
5.7.09 22:06

Souhlas s Jolynkou.Nemocenska se do toho nepocita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama