Nevím z čeho počítat neschopenku a mateřskou

Anonymní
19.3.17 10:06

nevím z čeho počítat neschopenku a mateřskou

Prosím o zachování anonymity, chodí sem zaměstnavatel.

V pondělí jsem podala výpověď ze zaměstnání dohodou, jelikož od zítřka nastupuju do nové práce. Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná. Nemám v plánu jít na neschopenku, když nebudu muset, ale kdyby k tomu přece jen došlo, z čeho se bude vypočítávat neschopenka a z čeho pak mateřská? Jde o to, že v bývalé práci jsem měla 25 tisíc v čistém, pak sjem šla na rodičák, který mi po dvou letech skončil a já se vrátila do práce, pak jsem dala výpoveď a nastoupím do jiné práce, kde bude příjem 30 000 v čistém. Průměruje se to? Nebo z čeho mám vycházet? moc vám děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11496
19.3.17 11:22

Myslím, že je to průměr za posledních 12 měsíců z platu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69512
19.3.17 11:25

Ne, je to pouze z nové práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.17 11:26

@iiiv a když jsem byla do února na rodicaku? Je to průměr rodicaku a nove plus staré práce, nebo jen průměr z těch prací

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.3.17 11:28

@j.a.n.i1 tomu právě nerozumím. Kdybych nastoupila do nové práce dva dny před mateřskou, dejme tomu, tak by se tato vylocitavala z těch dvou dnů?

• Nahlásit
  • Citovat
69512
19.3.17 11:30
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 tomu právě nerozumím. Kdybych nastoupila do nové práce dva dny před mateřskou, dejme tomu, tak by se tato vylocitavala z těch dvou dnů?

Ano počítala by se z pravděpodobného platu v té nové práci, prakticky by nejspíš OSSZ řešila, zda se nejedná o obcházení zákona, pokud bys měla ten plat vyšší, protože nastupovat 2 dny před tím, než budeš minimálně 14 týdnů k nišemu je minimálně zvláštní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5335
19.3.17 11:31

Vypoved dohodou neexistuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.17 11:32

@j.a.n.i1 jasně to mě zajímalo jen proto abych věděla z čeho vycházejí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.3.17 11:34

@Jogrr no my jsme se domluvili se zaměstnavatelem že nemusím čekat 3 měsíce ve vypovedni lhůtě a můžu odejít ze dne na den, ačkoli jsem byla na pozici 5let

• Nahlásit
  • Citovat
69512
19.3.17 11:35
@Jogrr píše:
Vypoved dohodou neexistuje.

Ano, neexistuje, nicméně pokud ji podepsal i zaměstnaavatel, tak je to prostě dohoda o ukončení pracovního poměru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama