Nevíte, proč se má ráno dávat dětem teplý čaj?

1740
20.1.21 13:58

Nevíte, proč se má ráno dávat dětem teplý čaj?

Nevíte prosím někdo, proč by se měl ráno dávat dětem teplý čaj (nebo kakao nebo něco jiného teplého k pití)? Je to jenom zvyk převzatý od starší generace nebo to má jiný důvod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1600
20.1.21 14:01

Tak urcite je to prijemnejsi na zaludek nez ledova voda, studeny mliko z lednicky nebo jogurt z ledničky. Na to nemusim byt ani zadnej fistron. Podle cinske nediciny to na velky vyznam, posiluje to slezinu. Naopak studeny oslabuje ledviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
678
20.1.21 14:06

Na nějakých stránkách zabývajících se stravouk tomu byl kdysi komentář. Důvod si úplně nepamatuju, tuším, že to mělo co dělat s metabolismem cukrů, ale bylo to tam rozepsané a ta prospěšnost tam byla zdůvodněná. Každopádně tam místo čaje doporučovali ovocnou šťávu, ředěnou na půl vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7880
20.1.21 14:10
@pet p píše:
Nevíte prosím někdo, proč by se měl ráno dávat dětem teplý čaj (nebo kakao nebo něco jiného teplého k pití)? Je to jenom zvyk převzatý od starší generace nebo to má jiný důvod?

Zahřeje se žaludek, rozběhne se metabolismus. Synovi ve školkovém věku hodně pomáhaly teplé ranní nápoje a teplé snídaně na odhlenění, kašle. Každé ráno dostal čaj a porci lívanců z ovesných vloček s medem a nebyl celou zimu nemocný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2239
20.1.21 14:12

Ano, je to dobre pro metabolismus a je to lepsi pro traveni..vlastne k jidlu by se celkove nemeli pit studene napoje, zhorsuje to traveni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
20.1.21 14:18

Nevím, my teplé nápoje v podstatě vůbec nepijeme. Já s manželem teda kafe, děti občas kakao, ale jinak jen vodu, sem tam sirup nebo džus. Teplý čaj si dame třeba v zimě po návratu ze sankovani nebo když jsme dostali nějaké pytlíky s dětskými obrázky. Pokud je tak nekdo zvykly a vyhovuje mu to, tak ok. Ale nemyslím si, že by to mělo nějaký zásadní vliv na zdraví, aby bylo nutné to dělat, i když by člověk jinak pil něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25219
20.1.21 14:22

Nevím, ale naši mi to nutili, bylo mi z toho špatně a doteď čaj po ránu nevypiju. Ani snídat nemůžu, až tak 3 hodiny po tom, co vstanu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2055
20.1.21 14:28
@laducha píše:
Nevím, ale naši mi to nutili, bylo mi z toho špatně a doteď čaj po ránu nevypiju. Ani snídat nemůžu, až tak 3 hodiny po tom, co vstanu.

Ježíš ale Ja to mám úplně naprosto stejně. A to mě nikdo ani nic nenutil. A dceři jsem se od malinka snažila nastavit snídaně a je ji 8 a doted nemůže jist tak 2h po probuzení taky :nevim: :D A stejně to má i moje mamka. Zajímavé :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
20.1.21 14:47

Mě osobně je po ránu na „restart“ studené do žaludku nepříjemné.
Nicméně moje děti pijí k snídani zásadně nejraději čstou vodu nebo maximálně mléko, případně vlažné až skoro studené kakao.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
20.1.21 14:48

@laducha

Přesně, každé ráno hrnek horkého čaje, ještě se z něj kouřilo, běda, kdybych chtěla něco jiného. Čaj mám ráda, ale teplý nepiji dodnes a horký už vůbec ne. Dnes ani nesnídám, po ránu mám pomalý start.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10609
20.1.21 14:49

Nevím, ale než se dostaneme k snídani, moje děti do sebe nalejí každý lahev studeného čaje z předešlého dne. Vstávají v pět a to snídat nechtějí. K snídani dostávají buď teplé mléko a nebo kefír z lednice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2239
20.1.21 14:57

Tak ono to piti nemusi byt horke, teple je lepsi, nemelo by byt proste studene..nam takhle nasi nutili granko, ja ho nenavidim dodnes, casem jsem si vydupala caj a tak to mam dodnes..rano teply caj nebo kafe, nebo oboji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
20.1.21 15:01

Mně je to příjemnější, dát si po ránu tak akorát teplý čaj, ale nevím, jestli to nutit dítěti, když chce pít jenom vodu (vlastně něco jiného chce opravdu málokdy). A to víte, prarodičům přijde divné, že ráno jenom vodu a ne teplý čaj. Z dětství si pamatuju k snídani teplé kakao.
@kacz Jak prosím děláš lívance z ovesných vloček?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5031
20.1.21 15:08

Protože to tak moje maminka řekla a já jsem líná, když ho dětem neuvařím, nepřeliju a nevyfoukám, aby si nespálili pusinky. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:zed:
(to je parafráze názoru mé matky)
Děti jinak preferují studené mléko nebo vodu.
Ale asi je teplé po ránu na žaludek lepší, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1760
20.1.21 15:44

Já sama piji teplý čaj skoro celý den, je mi to příjemné. Dětem čaj k snídani dělám, ale kdyby nechtěly, tak bych jim ho nenutila, hlavně, aby ráno něco vypily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat