Nevlastní syn a vliv na mého syna a na vztah s mužem

107
28.12.19 10:46

Nevlastní syn a vliv na mého syna a na vztah s mužem

Zdravím a mám dotaz… Mám syna z prvního vztahu kterému je nyní 6 a můj partner má syna kterému je skoro 12 let. Spolu máme 13ti měsíční dceru. Problém je v nevlastním synovi, ktery je velmi problematický a stále se to zhoršuje. Například nedodržuje základní hygienické navyky. Má svá vybraná jidla i zábavu. V tomto věku nezná hodiny a ani neví který den v týdnu je a co druhý den bude. Jí velké množství sladkostí a má nadváhu. Dále koktá často sebou škube a má různé tiky. Ve škole má velké potíže jak s chováním tak s prospěchem. Rodinu jsem na to upozornila, ale nikdo s tím nic nedělá. Bojuji o změnu už 2 roky a nic. Poslední dobou má velký vliv na mého syna, ktery ho kopíruje a začíná se chovat podobně.. Syn kvůli němu krade jídlo a oba potom lžou. Strašně spolu zlobí a neposlechnou mě pokud je okřiknu. Mám všeho plné zuby. Muži jsem naznačila, že pokud se nepřestane chovat takhle a nepřestane lhát tak budu trvat na tom, že nás přestane navštěvovat a přespávat u nás. Máte jiné řešení?? Zažili jste podobnou situaci? Změnilo se to? Nebo naopak? Budu ráda za každou radu. Ze situace je mi smutno, protože jsem si přála abychom všichni vycházeli, ale začíná to byt krizové. :,( :,( :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.12.19 10:53

Naši to vyřešili tak, že šla ségra k vlastní mámě a byl klid. Ona zjistila, že to co jí u nás strašně vadilo nebylo nic proti tomu co po ní chtěla matka a pak k nám jezdila už celkem v pohodě, než se zase chytla blbé společnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
35
28.12.19 10:56

Pokud by s tím muž nic nezačal dělat, určitě bych návštěvy na nějakou dobu utla, i když by mě to mrzelo.. situaci vám nezávidím :( nechápu to.. přece je to jeho dítě, tak by se měl víc starat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
28.12.19 10:56

Jak to jako myslíš, že jako zakážeš vlastnímu manželovi, aby si jako bral své vlastní dítě k sobě do vlastního domova? To nemůžeš myslet vážně přeci. V tom případě si vychovej a usměrni svého syna, aby nekopíroval problematického sourozence. Nemáš absolutně právo zakazovat manželovi, aby si vzal své, byť problematické, dítě k sobě domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caboverde
28.12.19 10:58

Mám radu, nepořizovat si další děti se second-handovým chlapem, ideálně s takovým chlapem nejít ani do vztahu, ale vy si nemáte vzájemně co vyčítat, protože máte závazky z minulosti oba.

• Citovat
  • Nahlásit
107
28.12.19 10:59
@Vandickka
@Šáruší píše:
Jak to jako myslíš, že jako zakážeš vlastnímu manželovi, aby si jako bral své vlastní dítě k sobě do vlastního domova? To nemůžeš myslet vážně přeci. V tom případě si vychovej a usměrni svého syna, aby nekopíroval problematického sourozence. Nemáš absolutně právo zakazovat manželovi, aby si vzal své, byť problematické, dítě k sobě domů.

Moje řeč.. Nikdo nic nedělá.. Jen ja to řeším a mám nervy. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644
28.12.19 11:01
@Nike0333 píše:
Zdravím a mám dotaz… Mám syna z prvního vztahu kterému je nyní 6 a můj partner má syna kterému je skoro 12 let. Spolu máme 13ti měsíční dceru. Problém je v nevlastním synovi, ktery je velmi problematický a stále se to zhoršuje. Například nedodržuje základní hygienické navyky. Má svá vybraná jidla i zábavu. V tomto věku nezná hodiny a ani neví který den v týdnu je a co druhý den bude. Jí velké množství sladkostí a má nadváhu. Dále koktá často sebou škube a má různé tiky. Ve škole má velké potíže jak s chováním tak s prospěchem. Rodinu jsem na to upozornila, ale nikdo s tím nic nedělá. Bojuji o změnu už 2 roky a nic. Poslední dobou má velký vliv na mého syna, ktery ho kopíruje a začíná se chovat podobně.. Syn kvůli němu krade jídlo a oba potom lžou. Strašně spolu zlobí a neposlechnou mě pokud je okřiknu. Mám všeho plné zuby. Muži jsem naznačila, že pokud se nepřestane chovat takhle a nepřestane lhát tak budu trvat na tom, že nás přestane navštěvovat a přespávat u nás. Máte jiné řešení?? Zažili jste podobnou situaci? Změnilo se to? Nebo naopak? Budu ráda za každou radu. Ze situace je mi smutno, protože jsem si přála abychom všichni vycházeli, ale začíná to byt krizové. :,( :,( :think:

chlapovi bych ve vztahu a styku s jeho synem nebránila, na to nemáš právo a bylo by to dost hnusný. Ale zaměřila bych se na svého syna -) pokud by jsi ho nedokázala ukočírovat v přítomnosti druhého, tak bych jejich vzájemný kontakt omezila na minimum. Bohužel, ale pokud by lhal a neposlouchal mě, nedalo by se nic dělat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
28.12.19 11:01

Jo, až manžel řekne, že tvůj šestiletý je jak utržený a poňouká toho dvanáctiletého problémového opožděného, ještě s ním krade jídlo, takže asi bude potřeba omezit pobyt tvého dítěte u vás doma, tak uděláš co? Je to naprosto totožné. Divím se, že s tebou chlap okamžitě nevyběhl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644
28.12.19 11:02
@Nike0333 píše:
@VandickkaMoje řeč.. Nikdo nic nedělá.. Jen ja to řeším a mám nervy. :zed:

přesně. Kašli na to, je to jejich syn, jejich odpovědnost. Ikdyby jsi se rozkrájela, nezměniš to, nejsi jeho rodič. Tak se zbytečně nevysiluj a zaměř se na své dítka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
28.12.19 11:04

@Caboverde Rada k ničemu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
28.12.19 11:06
@Caboverde Rada k ničemu. :mavam:
@Keyllah píše:
přesně. Kašli na to, je to jejich syn, jejich odpovědnost. Ikdyby jsi se rozkrájela, nezměniš to, nejsi jeho rodič. Tak se zbytečně nevysiluj a zaměř se na své dítka.

Asi máte pravdu. A hlídání a příjezd pouze v přítomnosti muže a to ještě minimální. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
28.12.19 11:07

Budu kruta, ale me by teda odradil chlap, ktery se neumi postarat o syna, neumi ho vzit k logopedovi, k lekarum atp a nechat ho vychovavat meho syna z prvniho vztahu, plus si s nim udelat další dite.Ano,syn ma i matku, ktera na ale evidentne kasle stejne, jako tvuj chlap. Ktery jeste ke vsemu kasle i na tve nazory. A ano zazila jsem to, takovy laxni pristup a vychovu. U socialne slabsich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5279
28.12.19 11:09

Nevím jak často máte kluka doma, ale co to udělat tak, že když příjde jeho syn tvůj bude u svého táty? Vidíš vše špatné jen na tom starším, ale on tvůj taky nebude andílek, ale protože je tvůj tak ho omlouváš a vinu svádíš na druhého. Pokud jí hodně sladhéko tak to prostě nekupujte nebude se tím cpát nebude hyper a nebude to muset krást.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
28.12.19 11:10
@wildcherry
@wildcherry píše:
Budu kruta, ale me by teda odradil chlap, ktery se neumi postarat o syna, neumi ho vzit k logopedovi, k lekarum atp a nechat ho vychovavat meho syna z prvniho vztahu, plus si s nim udelat další dite.Ano,syn ma i matku, ktera na ale evidentne kasle stejne, jako tvuj chlap. Ktery jeste ke vsemu kasle i na tve nazory. A ano zazila jsem to, takovy laxni pristup a vychovu. U socialne slabsich.

Vsechno tohle si uvedomuji. Chlap tvrdí, ze je pozde ho měnit kdyz ta jeho ex na to kašle. Ona ma druhe dite ta jeho ex a ma krivou hlavicku. Lekari ji doporucili helmicku za cca 16 000 a ona rekla, ze se to srovna. Kasle na vsechno a ja potom trpím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
28.12.19 11:12
@Šáruší píše:
Jo, až manžel řekne, že tvůj šestiletý je jak utržený a poňouká toho dvanáctiletého problémového opožděného, ještě s ním krade jídlo, takže asi bude potřeba omezit pobyt tvého dítěte u vás doma, tak uděláš co? Je to naprosto totožné. Divím se, že s tebou chlap okamžitě nevyběhl.

Muj syn je nadaný fotbalista a inteligentni k veku. Dela sport ji zdrave a chovat se umí. Bohužel je muj 6 a starsi dite kopíruje. Ma sestra mladsi me take kopirovala to je normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat