Nevolno při menzes, ovu po porodu

1125
15.11.18 10:28

Nevolno při menzes, ovu po porodu

Obracím se na Vás o rady. Mám 5 měsíců po třetím porodu a musím říct, že mi hormony dávají zabrat jak při menzes, tak při ovu, tu mám zrovna teď. Točí se mi hlava, je mi divně od žaludku, vykyvy nálad. Antikoncepci mám doma, ale zatím ji neberu, nechce se mi zase do hormonů. Pořád si říkám, že se to snad srovná, že tělo potřebuje ještě čas. Jaké máte prosím zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

6286
15.11.18 10:35

@Zvědavost moje zkušenost je,že se to ani za 5 let po porodu nezměnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.18 10:44

Měla jsem k tomu všemu ještě silne křeče tři týdny z měsíce a velmi intenzivní a dlouhé krvácení. Po dvou letech od porodu jsem to vzdala, nasadila Ha a je mi konečně dobre

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10345
15.11.18 10:59

Mne presne na tohle pomohl kontryhelovy caj! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.18 11:04
@karkarka píše:
@Zvědavost moje zkušenost je,že se to ani za 5 let po porodu nezměnilo.

Moje zkušenost, že ani za 10 let po porodu. Přesně to samé, nevolnost, nálady, motání hlavy, ale i dost velké bolesti jak při MS tak při ovu. Antikoncepce na mně měla zas různé nežádoucí účinky, že po letech pokusů a i na doporučení cévaře už neberu a smiřuju se s tím, že budu trpět do přechodu. Jediné co jakž takž pomohlo tak TČM tradiční čínská medicína, mělo to ale efekt jen během léčby a necelý rok po té, teď už jsem zas na tom stejně, takže se chystám na další léčbu. Gyndr. nabídla mimo HA jako řešení už jen odstranění dělohy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1125
15.11.18 11:24

@Ketris Já jej piji také s řebříčkem, ale začala jsem po MS špinit díky tomu. Kdy jste jej pila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1531
23.6.19 15:12

Oživuji diskuzi a věřím v pomoc :lol:
Ahoj, procetla jsem diskuzi a moc radost z toho nemam.
Mam 5mesicu po 3ti porodu, kazdou MS (byly uz 3), celkem protrpim. Hlavne prvni 2dny jsou fakt ocistet. Silne krvaceni a stavy na omdleni, motani hlavy, nevolnost od zaludku…
S vama fakt na gynde nic neudelali? Fakt na to pomuze jen HA a nebo odstraneni delohy? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12863
23.6.19 15:35

@1mila2 Mně řekli že mám jíst vitamín C a že na silné krvácení by měl fungovat i Detralex, Mobivenal aj ve vyšších dávkách. Jinak pomohla hormonální jóga.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2296
23.6.19 16:20

Mě bylo řečeno, že buď HA nebo si mám zvyknout. HA jsem odmítla a zvyknout si taky.
Zkoušela jsem užívat ascorutin, nepomohl vůbec. Ani jiné „léky na cévy“ neměli na menstruaci vliv.
Užívám dlouhodobě pupalku, srovnala mi cyklus.
Pomáhá mi začít dva dny před začátkem menstruace užívat vit. C ve velkých dávkách a užívat do 4. dne menstruace (prostě v dny, kdy je krvácení silné). Pak je síla krvácení snesitelnější.
Užívám taky železo + kyselinu listovou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1531
23.6.19 18:24

@P4ja cečko beru od porodu, antikoncepci jsem nechtela, protoze mam udelanou sterilizaci :think: ach jo.
@Murka zkusim ten kontryhelovy caj, cyklus mam uz docela srovnany, ikdyz je fakt, ze pred poslednima detma jsem mela cyklus treba jen 24dni. Ted jsem nastesti na 33 :lol: chvilku pockam s pomoci bylin a pak se vydam k doktorovi, treba se to trosku srovna jeste samo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1531
23.6.19 18:25

@Murka sila krvaceni by mi tolik nevadila, ale to vsechno okolo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12863
23.6.19 18:25

@1mila2 Zkus tu hormonální jogu.