Nevolnost a pocit na zvracení ze stresu

Anonymní
5.1.20 10:24

Nevolnost a pocit na zvracení ze stresu

Dobrý den, chci se poradit. Ze stresu je mi opravdu špatně. Doma mi je fajn, ale jak pomyslím na to že mám jít do školy je mi hrozně blbě, začne se mi zvedat žaludek. Před Vánoci jsem měla dokonce problémy tam chodit, takže jsem byla doma. Teď ale po prázdninách tam mám jít a už teď mi je z toho špatně. Cítím úzkost, je mi špatně od žaludku a cítím se celkově špatně. Ve škole se ale tenhle stav ještě víc stupňuje. Každou chvíli mám pocit na zvracení a pořád na to myslím, abych si neudělala nějakou ostudu nebo tak něco. Toho se bojím asi nejvíc. Ze na me někdo bude koukat při tomto stavu nebo tak. Chtěla bych se toho zbavit ale nejde mi to. Prosím o nějaké rady, případně co mám pri takovém stavu ve škole dělat. Děkuji. (18 let)

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1478
5.1.20 10:29

Měla jsem to stejný. Vyhledej odbornou pomoc psycholog/psychiatr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 10:59

@JancaS84 A teď už jsi v pohodě? :) Jak jsi se s tím tedy vypořádala?

• Nahlásit
  • Citovat
1478
5.1.20 11:04

Jj už je to hodně dlouho. Měla jsem nějakou dobu slabší antidepresiva a chodila k psychiatrovi. Sem citlivější, ale naučila jsem se s tím pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 11:14

@JancaS84 Právě že jsem taky citlivější, už před pár lety jsem chodila k psychologovi ale nepřišlo mi, že by mi to nějak pomohlo. Spíš je to o tom si to uvědomit sama v sobě. Ale teď s tím mám opravdu problém.

• Nahlásit
  • Citovat
5.1.20 11:18

Vyzkoušej první psychologa, třeba to spolu vyřešíte terapií. Popřípadě on zhodnotí, jestli je potřeba psychiatr. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
5.1.20 13:29

Ahoj, taky znam takove stavy, naposledy v byvale praci diky „skvele“ nove kolegyni, to mi nepomohla ani medikace, ktera jinak zabirala. Z prace sem odesla a od ty doby sem jako novy clovek :) mam neuroboreliozu, velmi spatne zvladani stresu a tlaku ( vadil mi hodne casovy pres ) to sem dosla domu a cela se klepala. Zkusila bych v tvem pripade opravdu navstevu psychologa, nasli byste spolu pricinu toho, co se ti deje. Muze nasadit lehkou medikaci, ale trebas ani nebude potreba. Drzim moc palce, at je co nejdriv dobre :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.20 19:25

Ahoj, je mi 18 a mám úplně stejný problém… Kvůli tomuto problému jsem dokonce přerušila školu. Chodím k psycholožce ale přijde mi že to vždy pomůže jen na chvíli a pak je to zase to stejný dokola. Kdyby ti cokoliv pomohlo dej vědět co taky bych se toho už docela ráda zbavila. :( :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 21:12

@PipoUnicorn A nezkusila jsi se třeba nějakou dobu v té škole přes to přenést? A snažit se hodit do normálu. Já to totiž zkoušela, ale bylo mi prostě pořád na zvracení a nejspíš kvůli nervum to prostě nedávám. Ale zase na druhou stranu školu rozhodně opustit nechci…je to těžký :,(

• Nahlásit
  • Citovat
5.1.20 21:36
@Anonymní píše:
@PipoUnicorn A nezkusila jsi se třeba nějakou dobu v té škole přes to přenést? A snažit se hodit do normálu. Já to totiž zkoušela, ale bylo mi prostě pořád na zvracení a nejspíš kvůli nervum to prostě nedávám. Ale zase na druhou stranu školu rozhodně opustit nechci…je to těžký :,(

Zkoušela jsem to, ale pak jsem to už nezvládla psychicky… Taky jsem nechtěla školu opustit ale mám asi slabou vůli nebo já nevím. Pořád jsem chodila po různých vyšetřeních nebo jsem do té školy ani nezvládla dojet protože mi bylo špatně už po cestě tam.No takhle to šlo delší dobu takže jsem pak měla hodně zameškaných hodin, tak jsem se rozhodla že přeruším studium. Teď je to už rok a stejně jsem se toho problému pořád nezbavila. :? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 22:22

@PipoUnicorn A nemyslíš teď zpětně, že třeba možná mohlo být lepší tam zůstat? :thinking: Promiň, jestli ti vadí že se tak ptám.
A to jsi zvracela nebo ti bylo zkrátka nevolno s pocitem na zvracení?
Jestli by ti nevadilo, mohli bychom si na sebe dát třeba nějaký kontakt :) a psát si třeba na něčem jiném, třeba bychom si mohli nějak vzájemně pomoct

• Nahlásit
  • Citovat
891
5.1.20 22:35
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se poradit. Ze stresu je mi opravdu špatně. Doma mi je fajn, ale jak pomyslím na to že mám jít do školy je mi hrozně blbě, začne se mi zvedat žaludek. Před Vánoci jsem měla dokonce problémy tam chodit, takže jsem byla doma. Teď ale po prázdninách tam mám jít a už teď mi je z toho špatně. Cítím úzkost, je mi špatně od žaludku a cítím se celkově špatně. Ve škole se ale tenhle stav ještě víc stupňuje. Každou chvíli mám pocit na zvracení a pořád na to myslím, abych si neudělala nějakou ostudu nebo tak něco. Toho se bojím asi nejvíc. Ze na me někdo bude koukat při tomto stavu nebo tak. Chtěla bych se toho zbavit ale nejde mi to. Prosím o nějaké rady, případně co mám pri takovém stavu ve škole dělat. Děkuji. (18 let)

Měla jsem to podobné. Cca v 19 ti letech. Akorát mně i busilo srdce. Klepaly se mi ruce. Bylo mi na omdleni. Tenkrát řekli agorafobie.. Pomohl mi psychiatr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 22:38

@mayunka Ano také to tak mám, potim se hodně, nechutenství.
Myslíte si že byste to zvládla i bez antidepresiv?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.1.20 22:40

@mayunka Ano také to tak mám, potim se hodně, nechutenství.
Myslíte si že byste to zvládla i bez antidepresiv? @mayunka nebo bez pomoci psychiatra? Třeba si promluvit o tom s někým z rodiny nebo tak? Já to rodičům řekla, a je to spíš takové že mi řeknou tak na to nemysli. Ale to se opravdu lehko řekne

• Nahlásit
  • Citovat
5.1.20 22:52

Mám to teď před státnicemi a bojím se, že je tam pozvracím. Chtělo by to něco jednorázového, jen na ten den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama