Nevolnost břicha od žlučníku

47
15.9.20 21:48

Nevolnost bricha od žlučníku

Dobrý den, chtěla bych se tímto optat zda jste někdo neměl podobné stavy. Jedná se o mou maminku. Před necelým měsícem se ji ozval žlučník a to rovnou tak že měla zaseknute kameny ve zlucovodech. Po 4 dnech, kdy se jim v nemocnici nedařilo kameny rozehnat infuzí byla poslána na ERCP, kde ji zlucovody zpruchodnily. Za 6 týdnů má jít na vyndani žlučníku. Maminka odzloutla, jaterní testy se lepší. V tomto směru je to lepší, ale od doby co se vrátila z nemocnice tak nemůže jíst ani pít. Ať se napije, nebo vezme něco k jídlu, hned má nevolnosti a obcas i zvrací. Nebolí ji na pravé straně, jak to u žluč. záchvatů bývá běžné, ale popisuje že ji bolí spíše žaludek. Chci se prosím zeptat jestli to někdo neměl podobné? Já nemám zkušenosti s těmito záchvaty a maminka také ne, tohle ji postihlo poprvé v životě, takže ani moc nevíme jakým způsobem trápí žlučník. Předem moc děkuji za vaše rady, nazory, zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53
15.9.20 23:36

No, v první řadě by to měla řešit s doktorem.
Já měla problémy jak se žlučníkem, tak se zánětem žaludku. Třeba pomůže pár rad. Nikdy nepiju příliš studené pití, hlavně žádné bublinky (i po hltu fanty mě to okamžitě chytá), piji hlavně čaje a vodu, pravidelně jíst po malinkých dávkách, třeba i 12× denně. Velice mi pomohlo, že každé ráno snídám bílý jogurt (opět ne hned když ho vytáhnu z lednice, ale při pokojové teplotě), když jím první jídlo jakékoli jiné, tak mě to chytne. Já už tak nějak poznám, že by to za pár hodin na mě přišlo, kdybych si nevzala helicid (ale to v jejím případě určitě řešit s doktorem). Asi nemusím připomínat žádné kořeněné, žádné kynuté pečivo (i čerstvý rohlík dělá paseku), žádné mastné, jen vařené, žádný alkohol ani cigára… Jo, a někd ymi pomohlo si před jídlem dát lžičku Glukopuru, ono to rychleji rozjede žaludeční šťávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
16.9.20 06:57

@Zuzi55 moc děkuji za zprávu. Mamka dnes opět jede k lékaři, takže doufám že ji zjistí příčinu těchto obtíží. Tento příspěvek jsem spíš psala proto abych věděla co případně očekávat. Jsem už z toho tak vynervovana, že teď začínám mít potíže se žaludkem i já. Mohu se prosím zeptat jestli se zánět žaludku projevoval podobným způsobem jako u mé maminky? Tedy nechutenstvim, potíží cokoliv sníst, nebo dokonce i pít? Jinak mamka helicid užívá už týden a nepomohl ji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
16.9.20 13:09

@Barca.sir já chuť na jídlo mám pořád, ale nemůžu. Obyčejně když mě to chytlo, tak cca po 5 hodinách jsem šla zvracet a zároveň sr**ka. A v tu chvíli bych teda asi nepozřela ani vodu. Při tomto záchvatu jsem si volala jednou záchranku, řekli mi máte nospu nebo helicid? Mám. Dejte si to a vydržte. Protože u nás dostanete to samé 8o, když je přímo záchvat prej s tím neudělají nic :nevim:. Proto vždycky trpím celou noc v absolutních křečích, kdy spím i v koupelně na zemi a sanitu nevolám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
782
17.9.20 13:20

Najděte si na netu léčitele Jardu Zajíčka, má na to moc dobrý recept, stačí mu zavolat a on ochotně vysvětlí co a jak dělat, na mail neodpovídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama