Nevolnost - "něco na žaludku" - jak si pomoci?

3240
23.4.16 17:07

Nevolnost - "něco na žaludku" - jak si pomoci?

Ahoj, uvítám jakékoliv tipy. V podstatě už 14 dní mám žaludek jako na vodě, začalo to dietní chybou (to jsem i zvracela) a dodnes to není úplně dobré. Dneska od rána je mi zase o něco hůř, mám pocit „něčeho na žaludku“, nepříjemně se mi brká, je mi těžko a semtam i na zvracení - jenže to nechci, nesnáším to. :-( Od oběda jsem nic nejedla, piju teď heřmánkový čaj, vycucala jsem Rennie (nic lepšího mě nenapadlo, i když mě žáha nepálí). Máte někdo nějaký tip, co pro sebe můžu ještě udělat? Jak to „něco na žaludku“ strávit? (Snídala jsem ráno chleba se sýrem a čerstvou zeleninu, asi mi leží v žaludku paprika, nevím…) Jsem už fakt zoufalá. Díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1832
23.4.16 17:13

Já bych zkusila vychlazenou colu nebo pivo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bamba
23.4.16 17:15

Mátový čaj, dietu a v pondělí k lékaři

• Citovat
  • Nahlásit
23.4.16 17:16
@Maddlen píše:
Ahoj, uvítám jakékoliv tipy. V podstatě už 14 dní mám žaludek jako na vodě, začalo to dietní chybou (to jsem i zvracela) a dodnes to není úplně dobré. Dneska od rána je mi zase o něco hůř, mám pocit „něčeho na žaludku“, nepříjemně se mi brká, je mi těžko a semtam i na zvracení - jenže to nechci, nesnáším to. :-( Od oběda jsem nic nejedla, piju teď heřmánkový čaj, vycucala jsem Rennie (nic lepšího mě nenapadlo, i když mě žáha nepálí). Máte někdo nějaký tip, co pro sebe můžu ještě udělat? Jak to „něco na žaludku“ strávit? (Snídala jsem ráno chleba se sýrem a čerstvou zeleninu, asi mi leží v žaludku paprika, nevím…) Jsem už fakt zoufalá. Díky za rady.

nejlepší je mátový čaj, po doušcích, možná by to chtělo hzajít k mudr, může to být nějaký bacil-střevní chřipka,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8058
23.4.16 17:30

K lékaři…mám kamarádku, začalo to jako ty, přecházela, střídali se období klidu a už je to rok, co ještě není dobrá. Spousta vyšetření, nejhorší se nepotvrdilo, ale dle lékařů má celkově zánět žaludku, žlučníku, zkrátka v břiše.
14dní s těmito pocity je dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
23.4.16 17:31

@Maddlen vyprdni se na diety a koukej normálně 5 - 6 x denně normálně jíst…
heřmánkový čaj není zrovna vhodný, když už, jak píšou holky, tak mátový, vyprdni se na chemii, vem si kousek suchého rohlíku a slabý černý čaj, můžeš také trošku droždí, když máš, budeš krkat, ale vstrebáš B vitamín, stejné, jako sklenička piva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
23.4.16 17:32

Heřmánkový čaj nepij - ten „obrací“ žaludek. Zřejmě ti tam " leží" paprika, je do žaludku těžká. Já bych pila studený slabší černý čaj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.16 17:32
@mirecekblbecek píše:
nejlepší je mátový čaj, po doušcích, možná by to chtělo hzajít k mudr, může to být nějaký bacil-střevní chřipka,…

mohou to být žaludeční vředy-bývá špatně od žaludku-léčí je vincentka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
23.4.16 17:48

@Anturie Však já žádnou dietu nedržím, jím normálně (tedy když je mi dobře…)
@pannda Tos mě moc nepotěšila… ale každopádně děkuju, nehodlám si zahrávat, celkem jsi mě vystrašila. :-)
Tak se asi návštěvě dr. nevyhnu, to je jasné. Mi se totiž dělá špatně i při požití jediného doušku alkoholu (včera odpoledne jsme si s mužem dali medovinu) a často - skoro denně - mě pálí žáha (i když zrovna teď ne), asi mi něco fakt je. :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bamba
23.4.16 17:57
@Maddlen píše:
@Anturie Však já žádnou dietu nedržím, jím normálně (tedy když je mi dobře…)
@pannda Tos mě moc nepotěšila… ale každopádně děkuju, nehodlám si zahrávat, celkem jsi mě vystrašila. :-)
Tak se asi návštěvě dr. nevyhnu, to je jasné. Mi se totiž dělá špatně i při požití jediného doušku alkoholu (včera odpoledne jsme si s mužem dali medovinu) a často - skoro denně - mě pálí žáha (i když zrovna teď ne), asi mi něco fakt je. :-(

Může to být nějaký stafilokok, nebo nevím přesně jak se ten prevít jmenuje. Dá se to lehce přeléčit.

• Citovat
  • Nahlásit
3240
23.4.16 18:03

Já mám třeba to pálení žáhy a nevolnost po alkoholu už dlouhodobě, ale řešila jsem to tím, že jsem se vyhýbala tomu, co mi to způsobuje, ale těch posledních 14 dní mi dělají potíže i úplně normální, podle mě stravitelná, jídla. Ale nehubnu, což je (snad) dobře? Aby to nebylo něco mnohem horšího… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
23.4.16 18:06

@Maddlen psala jsi, že to začalo dietní chybou, nicméně dnes jsi nic nejadla :,( ;
jíš, když ti je dobře a to asi často nebude, tak asi normálně nejíš :nevim: ;
Návštěva Mudr. v pondělí je na místě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bamba
23.4.16 18:06
@Maddlen píše:
Já mám třeba to pálení žáhy a nevolnost po alkoholu už dlouhodobě, ale řešila jsem to tím, že jsem se vyhýbala tomu, co mi to způsobuje, ale těch posledních 14 dní mi dělají potíže i úplně normální, podle mě stravitelná, jídla. Ale nehubnu, což je (snad) dobře? Aby to nebylo něco mnohem horšího… :roll:

Nechci tě strašit, taky jsem si říkala, že nehubnu, dokonce jsem 25kg nabrala a i tak mám nevyléčitelnou nemoc.

• Citovat
  • Nahlásit
3240
23.4.16 18:17

@Anturie Dietní chyba je, když sním něco, co mi nesedne. Ne, že držím dietu a z toho je mi zle. Dnes jsem nejedla, protože je mi od rána špatně, těch uplynulých 14 dní mi sice trochu špatně bylo, ale ne tolik, abych nemohla jíst vůbec a jedla jsem 5× denně jako jindy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
23.4.16 18:19

@bamba To mě mrzí. Nebudu si zahrávat, půjdu k dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat