Nevolnost u 10ti letého syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Albuša
Nováček 9 příspěvků 02.05.19 15:32
Nevolnost u 10ti letého syna

Synovi je 10 let, je to normální zdravé dítě, ale poslední dobou si sem tam stěžuje na nevolnost, teplotu nemá, nezvrací, jen jakože je mu na zvracení a bolí ho hlava, bývá teď také častěji unavený. V dubnu bral dvoje antibiotika hned za sebou, nejdřív na anginu a pak zánět dutin. Může mít třeba oslabený organismus? Nemáte s tím někdo zkušenost? V pondělí dojdem k naší dětské doktorce a budu chtít aby mu vzala krev (pro jistotu). Je možné taky aby mel v tomhle věku nízký tlak? Dnes jsem mu ho změřila a měl 77/64. Je fakt že teď dost vyrostl ????

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 7386 příspěvků 02.05.19 15:40

Domácí přístroje na měření tlaku jsou spíše generátory náhodných čísel, zejména pokud mají manžetu na dospělou ruku.

A podle internetu ti syna nikdo nezdiagnostikuje. Může mu být cokoliv - od simulace po rakovinu.

Takže to skutečně řeš s lékařkou a v rámci vyšetření.

marťáánek
Stálice 54 příspěvků 02.05.19 16:01

Určitě nechat zkontrolovat jaterní testy a krevní obraz u syna se tak projevovala mononukleóza, někdy jsou podobné příznaky a zamění se právě s angínou.

Uživatel je onlinesmoule.koule
Kecalka 483 příspěvků 02.05.19 16:06

A proč až v pondělí? Pokud mám o dítě strach, zajela bych hned třeba na pohotovost, zvlášť, když si stěžuje, že ho bolí hlava a je mu nevolno.
A souhlasím s @marťáánek . Taky jsem se snad celých 18let léčila pořád s angínou. Po přechodu k jinému lékaři mi bylo řečeno, že to byly mononukleozy - dostala jsem jiné práška a od té doby nic max rýma nebo kašel.

Hanka1
Extra třída :D 14897 příspěvků 02.05.19 16:09

Nemuze mit nabeh na migrénu? Vetsinou to zpusobuji hormonalni zmeny…tzn. dite, které na bolesti hlavy nikdy netrpělo s nastupem puberty muze zacit…plus stres apod. a problem je na svete
nechala bych nabrat krev uz kvůli zelezu, a není mozne, ze by mel hned z jara kliste?

Monchichik
Echt Kelišová 8293 příspěvků 02.05.19 16:14

@smoule.koule A co s ním budou dělat na pohotovosti? Vyšetření mu udělá jeho doktorka, případně ho pošle někam dál. Navíc si stěžuje delší dobu, už mohla u doktora dávno být, od toho pohotovost fakt není.

Albuša
Nováček 9 příspěvků 02.05.19 16:19

@smoule.koule no protože zítra má naše doktorka dovolenou a myslím, že pohotovost je pro akutní stavy, a to momentálně synuv není. Ale rozhodně v pondělí jdeme, ta mononukleoza, to mě nenapadlo :(

Uživatel je onlineJahru
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 02.05.19 16:20
@smoule.koule píše:
A proč až v pondělí? Pokud mám o dítě strach, zajela bych hned třeba na pohotovost, zvlášť, když si stěžuje, že ho bolí hlava a je mu nevolno.
A souhlasím s @marťáánek . Taky jsem se snad celých 18let léčila pořád s angínou. Po přechodu k jinému lékaři mi bylo řečeno, že to byly mononukleozy - dostala jsem jiné práška a od té doby nic max rýma nebo kašel.

Na pohotovosti mu v tomhle případě žádné velké vyšetření neudělají, ale pošlou je domů. Pohotovost je pro akutní stavy.

Albuša
Nováček 9 příspěvků 02.05.19 16:21

@Hanka1 klíště neměl, určitě necháme vzít krev a uvidíme

Kecalka 483 příspěvků 02.05.19 16:21

@Monchichik Tak samozřejmě, měla s ním zajít hned, o tom žádná. Ale pokud bych si měla vybrat - čekat do pondělí k lékařce nebo zajet teď na pohotovost, vyberu si pohotovost. Změří mu aspoň pořádně tlak, udělají nějaký základ vyšetření. Takhle to mám já, prostě bych nečekala. Je ale pravda, že bych taky jela hned, co by si začlo dítě stěžovat na bolest hlavy a nevolnost.

Kecalka 483 příspěvků 02.05.19 16:23

@Jahru myslím,že bolest hlavy a nevolnost je akutní dostatečně. Nevím, asi to vnímám teda jinak.

Kecalka 483 příspěvků 02.05.19 16:24

@Albuša dělej jak myslíš. Vnímám to jinak.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 02.05.19 16:26
@smoule.koule píše:
@Jahru myslím,že bolest hlavy a nevolnost je akutní dostatečně. Nevím, asi to vnímám teda jinak.

Souhlasím. Taky bych šla k doktorce mnohem dřív. Ale dnes je moderní se nejdříve zeptat na internetu :roll:

Monchichik
Echt Kelišová 8293 příspěvků 02.05.19 16:29

@smoule.koule Tak jestli je mu jen nevolno a bolí ho hlava, tak nevím, co by s ním na pohotovosti dělali. Tam mu žádné vyšetření neudělají, poslali by je stejně domů s tím, ať si dojdou ke svojí doktorce. Žádné základní vyšetření by nedělali.

Kecalka 483 příspěvků 02.05.19 16:34

@Monchichik Tak mě třeba bolela hlava a měla jsem nevolnosti, když jsem měla otřes mozku. A to pěkně bolelo dobrý týden. A řešili jsme to na pohotovosti, protože jsem se praštila v době, kdy lékařka už nebyla.
Samozřejmě, že to může být blbina typu citlivost na tlak, ale taky ne. A bolest hlavy a nevolnost, je pro mě osobně důvod jet k lékaři. Obzvlášť, když obojí trvá delší dobu. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama