Nevolnost u dětí při cestovaní autem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zzzuzzzannna
Povídálka 40 příspěvků 11.12.17 22:00
nevolnost u deti pri cestovani autem

Ahoj maminky,
chtela jsem zeptat, zda nemate nejake zkusenosti s nevolnosti u malyho ditete pri jizde autem a pripadne, jak to resite? Dcerce 22 mesicu se dela v aute soufl a to ani nemusime jet dlouho, staci par kopecku a uz blinka :( jezdime s ni tedy jen, kdyz je to opravdu potreba a holt jsou situace, kdy je to nutne.Jste na tom nekdo podobne a co vam pomaha? Diky moc! :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Alyss1
Závislačka 2862 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 22:05

Prodavaji se na to specialni lizatka. Travel pop treba.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 11.12.17 22:05

Dcera 2,5 roku, autem jezdime vyjmecne, spatne je ji taky po chvilce. 5 km jeste zvladne, pak zacne hlasit ze je ji zle. Pomaha ji casto otevirat za jizdy okno. Ted v zime je to fajn. V lete ji tolik spatne nebyvalo kdyz frcela klimoska :palec:

vokishka
Extra třída :D 12874 příspěvků 11.12.17 22:14

Ja jsem takove dite byla. Zvracela jsem i s kinedrylem. V dospelosti zvladam uz docela dobre autobus, ale auta jsou porad problem.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 11.12.17 22:20

Mám doma taky, dcerku co blinka po pár kilometrech, čerstvý vzduch nesmí být navlečená, když jedem dal ja 10 km tak kynedryl, zaleží na rychlsti a tipu auta, v našem ještě jakž takž zvlada ty kratké cesty u tchana v autě ani 2km je tam jiný zápach co ji vadí, ale to má po mě já to mám stejně, já když neřidím, tak je mi zle. I já si beru kynedril když jedu dál jak 30km a neřidím

enyf
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 11.12.17 22:21

Jako dítěti mi pomáhalo následující:

1. před jízdou nejíst
  2. dívat se do jednoho pevného bodu nahoru
  3. cucat bonbony
  4. a hlavně kinedril, ale nevím, jak malé děti ho mohou
tini
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 5 inzerátů 11.12.17 22:27

Davali jsme Cocculine, na delsi cestu 1/4kinedrylu. Mala si sama brala latkovou plenu a drzela si ji celou cestu pres pusu a nos, asi nesnesla uz ani pach auta. Naucot koukat dopredu do dalky.Ne bocnim okenkem, nekoukat na pohadky, na sourozence apod. Nejet nacpana, ani hladova. Davala jsem kukuricne krupky.Ja bych se u takhle male bonbonu bala, ze ji zaskoci za jizdy.

zzzuzzzannna
Povídálka 40 příspěvků 11.12.17 22:42

Diky za tipy a rady, vyzkousim..:) S tim typem auta to bude urcite taky souviset, spatne se ji totizdela od doby, co jsme si poridili nove. A taky na terenu zalezi. Cestu do Prahy zvladla vpohode, ale jakmile se cesta klikati a jedeme pres kopecky, staci chvile a blinka.Pro me je tak kazda cesta stres, no a pro ni asi dvojnasob.

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 11.12.17 22:49

Kamaradka dava 1,5 rocni ctvrtku kynedrilu.

warita
Echt Kelišová 8428 příspěvků 11.12.17 22:50

Ja byla takove dite, kazda jizda utrpeni. Za mych detskych let auta jeste k tomu silene smrdela gumou a benzinem, des a hruza, jak to zhorsovalo ty nevolnosti. Nezapomenutelna byla jizda do chorvatska, kdy se jelo podel pobrezi serpentynkama z tunelu do tunelu a cesta se krasne vlnila, jak kopirovala pobrezi. Hehehehe, hlasila jsem tak dlouho, ze budu blinkat a rodice na to nereagovali, az jsem se opravdu po… a protoze jsme nemeli sebou zadnou cistou vodu, jenom instantni limonadu v termosce, tak mama cistila poblite misto limonadou a v aute to krasne vonelo po blitkach a synteticke maline.

Ale co pomahalo na nevolnosti? Srolovat okno, cerstvy vzduch mi hodne pomahal. Dale koukat z okna, zadne cteni pohadek ci jina aktivita. Dale pomahalo i dont odvadeni pozornosti. Napriklad jsme ja a bracha pocitali auta urcite barvy nebo hrali na „kdo driv udidi“… a v neposledni rade pravidelne prestavky, kdy se clovek mohl projit a vyvetrat se.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 11.12.17 22:55

@zzzuzzzannna
Je pár zásad, které je nutné s malým dítětem dodržovat, jinak zvrací. 1. Nic sladkého! Ani piškoty, ani jabko, ani kaše, ani přesnídávkové cucáníčko cca hodinu až dvě před jízdou. 2. Nejezdit na lačno, nebo jen s tekutinami v žaludku! Suchý rohlík, vařené brambory, trocha banánu (je sladký, ale nevytváří kyseliny) pokud možno půl hodiny před jízdou. 3. Dítě se musí mít na co koukat - hračky na držátka apod. 4. Pro starší děti vynechat šumivé nápoje. 5. Nic těžce stravitelného. 6. Při delší cestě přestávky na provětrání a jídlo cca půl hodiny.
Pokud tohle dodržíš, mělo by se blinkání v autě omezit. My cestujeme pořád a daleko a stále se nám občas stane, že něco opomeneme a syn se poblinká ( neuhlídáme a vypije moc vody, někdo mu dá před cestou koláček, místo ven kouká do tabletu, nechce se nám dělat dlouhá přestávka, apod.). Ještě můžeš poprosit o pomoc lékařku - existují i léky vhodné pro batolata. ;)

Netopirek
Echt Kelišová 7918 příspěvků 12.12.17 00:07

Mně se dělá v autě blbě i když sedím za volantem :zed:
Zjistila jsem, že hůř mi dělá topení i klimatizace. Ten vzduch je jiný na chuť :poblion:
Lepší je když je v autě spíš zima než tepleji. Kinedryl mi už nezabírá, ale mám dobrou zkušenost s homeopatiky - cocculino myslím. Pomáhá mi i studené sladké pití s bublinkami-ucucávat. Bonbóny a lízátka. Nejezdit na lačno, ale ani hned po jídle. A nejlepší je usnout.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32858 příspěvků 12.12.17 03:25

Jakou máte autosedačku? Klukovi v určitém věku začala vadit protisměrná. Jekmile jsme pořídili posměrnou, tak se to zlepšilo.

cecetka
Kelišová 7447 příspěvků 12.12.17 05:25

Homeo u naseho syna nezabiralo. Jedine Kinedryl. Jenze po nem byva protivny, takze se nehodi, kdyz jedeme na navstevu. Pomohlo posazeni dopredu.
Od detstvi mam s tim i ja problem. Ale jako dospela to zvladam lepe nez syn. Jen si vzadu sedam doprostred, abych videla na cestu a oklamala mozek.
Kinetoza je hnusna :?

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 12.12.17 06:16

@lucenka To se nedivim, mne je v protismeru blbe napr. v busu MHD dodnes… @cecetka …a v aute vzadu a vubec kdyz neridim taky. Jako dite bych bez kinedrylu nedojela, vyzivna byla vzdycky cesta na Sumavu a do Brd, vubec na hory autobusem, vlak mi nevadi. Serpentiny na Spicacky sedlo a okoli Lokte a Becova, kde se to taky slusne krouti, mi nedelaji dobre doted, a je jedno, jakym jedu autem. A o sedlech a prusmykach v Alpach, kde je jedna zatacka za druhou nemluve. Ve Slovinsku pod sedlem Vrsic vzdy vystupuju a min. zhluboka dycham, pokud rovnou nezvracim. V tehu to bylo jeste horsi, to bych takovou dálku nedala. Taky si nemuzu v aute cist, ani koukat do mobilu nebo do mapy, takze jsem navigator upe na baterky - jesteze mame GPS:-) Syn to po mne nastesti nezdedil a i delsi cesty autem zvlada v pohode - coz se o mamince rict neda :mrgreen: Jsem zvedava, co to druhé, pristi rok chceme opet na jih, to bude male necely rok. Do Chorvatska, Itálie apod. mi to stacilo párkrát busem, tam uz teda autem nejezdime. Jeste me napadaji zazvorova lizatka pro tehotny, ty by urcite deti taky mohly, v tehle forme to spis pozrou nez prasek a jeste je to zabavi. Nebo jsem mela jako tehotna cucaci placate bonbony ve tvaru aut, jmenovalo se to „Auticka“ - z lékárny. To by se detem mohlo libit, neni to tak chemicky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >