Nevolnost v noci, připadám si jak hypochondr...

Anonymní
5.4.21 08:28

Nevolnost v noci, připadám si jak hypochondr

Vím, že tu nejsem v ordinaci praktika, ale tak zkusím, protože už mám z toho fakt nervy.

Koncem roku jsem prodělala covid, měsíc jsem se z toho hrabala. V té době mě v noci začaly budit silné nevolnosti a bolesti břicha. Pocit na zvracení a průjem. Z toho jsem chytala panické ataky, protože se léčím s psychikou. Opakuje se to dodnes. A fakt nevím čím to je. Dnes v noci zase. Oblívá mě pot, pak je mi zima, horko, klepu se, návaly nevolnosti. A z toho chytám úzkost.

Taky jsem celkové slabá, unavená, bolest mezi lopatkami, potíže s uchem ale na ORL vše ok a doporučená rehabilitace. Zítra jdu k praktické zjistit, jak dopadly krevní testy a domluvit se co dál. Od doktorky z ORL mi byla doporučena i magnetická rezonance a CT aby se vyloučilo, že to je v hlavě :roll: což teda je..asi :oops: ale co mě zajímá…

Může být tohle vše ze stresu? Zažil někdo něco podobného? Cítím se fakt jak hypochondr, ale vážně mi není dobře. :roll:

Prosím o anonym. Děkuju za odpovědi.

Příspěvek upraven 05.04.21 v 08:37

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8670
5.4.21 08:33

Tak silný a dlouhodobý stres tě může úplně položit. Ty jsi ve velkém stresu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 08:36
@Cenarius píše:
Tak silný a dlouhodobý stres tě může úplně položit. Ty jsi ve velkém stresu?

No, vlastně jo. Bohužel :?

• Citovat
  • Nahlásit
17353
5.4.21 08:38
@Anonymní píše:
No, vlastně jo. Bohužel :?

Sis odpověděla sama. V hlavě to bude, ale jinak než by ukázalo CT

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17073
5.4.21 08:42

Post-Covid, podivné následy, dlouhodobější léčba úzkostmi - nech se poslat do lázní na post-covid, ideálně do Lipové do Schrottových lázní - je tam výborný tým právě na úzkosti a jiné psychické problémy + k tomu budeš mít procedury na post-covid rekonvalescenci.

https://www.lazne-lipova.cz/…-pojistoven/

Jinak ta nevolnoc v noci - ještě to chce gastro-entero, může to být reflux.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 08:42

Podle mě máš nedostatečně léčenou úzkostnou poruchu. Úzkostný stav může způsobit zažívací obtíže a prakticky jakékoliv obtíže. Nevím, proč MR mozku? A CT čeho? Břicha|? Já myslím, že tady by mělo být provedeno sono břicha, gastroskopie, a pak eventuelně pokud bude třeba CT břicha…krev ti asi nabere PL.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 08:47
@Ou píše:
Post-Covid, podivné následy, dlouhodobější léčba úzkostmi - nech se poslat do lázní na post-covid, ideálně do Lipové do Schrottových lázní - je tam výborný tým právě na úzkosti a jiné psychické problémy + k tomu budeš mít procedury na post-covid rekonvalescenci.

https://www.lazne-lipova.cz/…-pojistoven/

Jinak ta nevolnoc v noci - ještě to chce gastro-entero, může to být reflux.

Zkusím se na to zeptat. Půjde to i v případě, že jsem sice vedena jako po prodělání covidu, ale na testy jsem se vyhrabala už po 3 týdnech a byla jsem negativní? Neměl mě kdo odvézt a hromadnou bych to nedala s horečkama. V domácnosti jsem byla celou dobu s covid pozitivním, který mě nakazil. Stejné příznaky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 08:52
@Anonymní píše:
Podle mě máš nedostatečně léčenou úzkostnou poruchu. Úzkostný stav může způsobit zažívací obtíže a prakticky jakékoliv obtíže. Nevím, proč MR mozku? A CT čeho? Břicha|? Já myslím, že tady by mělo být provedeno sono břicha, gastroskopie, a pak eventuelně pokud bude třeba CT břicha…krev ti asi nabere PL.

Rezonanci a CT kvůli uchu. Vadí mi hluk a i třeba hlasitější hovor. Je to tak nepříjemný, že si to ucho zakrývám. Ale na ušním vše ok a kvůli věcem, na které se mě doktorka doptávala, doporučila ty rehabky a CT, magnetickou. Že to bývá od páteře a mám zablokované trapézy. Dle ní. Prohmatávala mě.

Ty noční nevolnosti a únavu, slabost jsem řešila zatím jen s praktickou. Poslala mě na krev, moč a že se uvidí a domluvíme se co dál. O uchu ví taky, na ORL mě posílala ona.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:18

Mám výsledky testů. Hraniční cukr, cholesterol a vitamín D. Ze stresu. Mám napsané rehabilitace, ale co mi dělá starosti je ten žaludek. Doktorka říkala, že to je ke covidu. Ten byl před 4.měsíci. Ale mně je zle pomalu každou noc. Na zvracení, tlak v žaludku, bolest, návaly, zimnice, chvění. Holky je možný, že mi ten prevít covid nadělal nějakou neplechu s trávicím ústrojím? Já si teď ordinuji dietu jako při zánětu žaludku a pokud se to nezlepší, tak budu asi muset na gastro. :roll: :poblion:
Budu ráda, za každou zkušenost.
Prosím anonymně.

• Citovat
  • Nahlásit
3983
16.4.21 10:30
@Anonymní píše:
Mám výsledky testů. Hraniční cukr, cholesterol a vitamín D. Ze stresu. Mám napsané rehabilitace, ale co mi dělá starosti je ten žaludek. Doktorka říkala, že to je ke covidu. Ten byl před 4.měsíci. Ale mně je zle pomalu každou noc. Na zvracení, tlak v žaludku, bolest, návaly, zimnice, chvění. Holky je možný, že mi ten prevít covid nadělal nějakou neplechu s trávicím ústrojím? Já si teď ordinuji dietu jako při zánětu žaludku a pokud se to nezlepší, tak budu asi muset na gastro. :roll: :poblion:
Budu ráda, za každou zkušenost.
Prosím anonymně.

Ahoj, já měla pocity na zvracení, i jsem zvracela, několik měsíců. Byla jsem na gastroskopii a našli mi jen tzv. duodenogastrický reflux. Dostala jsem lék Kinito a za pár týdnů to přešlo. Ale prý hlavní roli v tom hrála psychika. Jestli to u tebe může souviset s Covide, to netuším. A můžu se zeptat, kolik jsi měla ten cukr? Já ho vždy měla ok, ale před měsícem mi vyšel 6,1 tak mám z toho taky nervy. Říkala ti Dr. k tomu cukru, že bys třeba měla držet nějak dietu? Víc pohyb?… Díky a přeji ti, ať je lépe, na to gastro bych ale asi zašla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:37
@Lollitka píše:
Ahoj, já měla pocity na zvracení, i jsem zvracela, několik měsíců. Byla jsem na gastroskopii a našli mi jen tzv. duodenogastrický reflux. Dostala jsem lék Kinito a za pár týdnů to přešlo. Ale prý hlavní roli v tom hrála psychika. Jestli to u tebe může souviset s Covide, to netuším. A můžu se zeptat, kolik jsi měla ten cukr? Já ho vždy měla ok, ale před měsícem mi vyšel 6,1 tak mám z toho taky nervy. Říkala ti Dr. k tomu cukru, že bys třeba měla držet nějak dietu? Víc pohyb?… Díky a přeji ti, ať je lépe, na to gastro bych ale asi zašla.

Hodnoty nevím. Ale říkala, že to není nic katastrofálního, ani na léky ani na dietu nebo tak. Já jsem právě hubeňoučká. Pohyb mám taky. Nejím nějak špatně, nezdravě, tučně. Ale z toho žaludku mám fakt nervy. Já mohla sníst vždycky všechno. Kdykoliv. A nikdy žádné potíže. :roll: možná si teď tělo vybírá daň.

• Citovat
  • Nahlásit
2
3.6.21 17:36

Zdravím, mám stejne stavy jako zakladatelka. Taky jsem prodělala civid, do toho jsem po porodu. Úzkosti trpím jiz z minulosti, ale tentokrát je to jiné, než jak je znám. Daleko horší. 2 měsíce po covidu jsem navíc začala pociťovat různé pachy, smrdí mi maso, zelenina atd… Zhoršil se mi zrak. Trpím nechutenstvím. Momentálně nedokážu říct, zdá se na tom podílí jen psychika nebo je to kombinace psychika a covid. :( :( :( Zakladatelkou klidně mi písní do zprav, kdybys měla zájem si o tom pokecat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat