Nevolnost žaludku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Blecha7
Nováček 6 příspěvků 24.02.19 06:38
Nevolnost žaludku

Ahoj, od začátku ledna trpím na nevolnosti žaludku, pocit plnosti, říhání, /nazloutla stolice/… U doktora jsem byla, odeslal mě na sono břicha, které bylo bez nálezu v pořádku, pak na gastroskopii, kde mi bylo řečeno, že je vše v pořádku, pouze mi nedovira klapka na jícnu…No krevní testy mi doktor nedělal.. Má otázka zní.. Chtěla bych aby mi je udělal, on řekl že je zbytečné, že mi je dělal… No ano dělal… Ale ještě v čase, kdy mi nic nebylo.. Můžu zažádat o krevní test?? Nebo si ho mám nechat udělat sama s tím, že si to zaplatím… No v tomhle případě nevím na co se zaměřit a jake konkrétní krevní testy si nechat udělat, děkuji za Vaše poznatky a zkušenosti.

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14000 příspěvků 24.02.19 07:34

A to ste nedostala treba Helicid nebo neco takoveho? Muze se vracet jidlo,prave kvuli te nedovirajici zaklopce.

Blecha7
Nováček 6 příspěvků 24.02.19 07:49

Ano dostala Lanzul…

nini77
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 24.02.19 08:21

Lanzul je myslím v pořádku, taky jsem ho měla. Budou tě na gastru sledovat? Máš tam ještě jít? Jestli ano,.myslím, že postup je správný. Vypadá to na reflux. Musíš upravit stravu, nejíst a nepít to, co ti to dráždí.

Blecha7
Nováček 6 příspěvků 24.02.19 08:36

Nini77.. Ne nemam tam chodit na žádnou kontrolu, pouze při zhoršení mám jít za obvodakem a pak znovu gastro… No mě je už skoro dobře… Pouze mě trápí to říhání a stolice a občasné píchání pod prsy… Proto se ptám na ty krevní testy, zda o ně požádat, popřípadě jaké?? Jinak veškeré vyšetření sono celého břicha a gastroskopii… To mám už za sebou a vše v pořádku..

nini77
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 24.02.19 08:56

Tak nedovira ti jícen, to nález je. Já bych to nepodceňovala. Já měla reflux, nevěděla jsem o tom a mám poškozenou sliznici (Barretuv jícen). Ty stavy, které se vrací skrz tu záklopku poškozují tu sliznici. Ty leky jsou ok, ale myslím, že by tě měli sledovat…

mroe
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 24.02.19 09:12
@Blecha7 píše:
Nini77.. Ne nemam tam chodit na žádnou kontrolu, pouze při zhoršení mám jít za obvodakem a pak znovu gastro… No mě je už skoro dobře… Pouze mě trápí to říhání a stolice a občasné píchání pod prsy… Proto se ptám na ty krevní testy, zda o ně požádat, popřípadě jaké?? Jinak veškeré vyšetření sono celého břicha a gastroskopii… To mám už za sebou a vše v pořádku..

Diagnozu mas, k cemu konkretne potrebujes ty testy? Co myslis, ze by se tak melo zjistit?

Blecha7
Nováček 6 příspěvků 24.02.19 11:20

Mroe… Nevím… Tak stále se necítím o. k., kdybych to věděla… Ne ptám se tady na zkušenosti lidi, kteří si prošli něčím podobnym

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8264 příspěvků 24.02.19 11:36

A co nejaka uprava stravy?? Vyloucili nejake ty hodne spatne moznosti, tak si myslim, ze ted je rade nejaka ta „dieta“…

Blecha7
Nováček 6 příspěvků 24.02.19 12:00

Lenko ano samozřejmě uprava stravy je součástí zprávy z gastra… Vynechání různých potravin…

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8264 příspěvků 24.02.19 12:21

Pokud porad nic, tak bych si ty testy vyzadala. Zamerit se asi na jaterni testy, enzymy pankreasu a prihodila bych celiakii. :think:

Blecha7
Nováček 6 příspěvků 24.02.19 12:32

Leni děkuji :palec:

Váš příspěvek
Reklama