Nevolnosti 6tt - už nemůžu :(

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
23
13.11.21 14:03

Nevolnosti 6tt - už nemůžu :(

Ahoj holky, jdu spíše asi pro psychickou podporu. S přítelem jsme se snažili o miminko uz dlouho, povedlo se dnes jsem v 6.tydnu (5+4tt) a uz par dnu me trapi hrozne nevolnosti, zkouším vše možné (Antimetil, zázvorové lízátka, žvýkačky, rennie, porad neco prikusovat, matovy caj, coca cola).. nic extra nepomáhá. Zvracela jsem naštěstí jen jednou a na prázdno spíš jsem se jen dávila. Ale je to něco hrozneho a nedokážu si představit, že to bude trvat ještě tak dlouho 😔 dokonce už mám i myšlenky o tom že to miminko snad nechci. Celé dny polehavam, energie na nule, zaludek pořád bolí nebo mi je dost zle. Co vám pomáhalo tohle obdobi překonat? Moc děkuji za každou radu, začínám být dost zoufalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1215
13.11.21 14:10

Bohuzel, budes to muset vydrzet. Nebudes to tak mit dlouho. Ja jsem v tehu nezvracela, ale taky jsem polehavala a byla jsem jak po kocovine. Trvalo to asi jen mesic, pak uz dobry. :palec: A nebrala jsem nic, vydrzela jsem. Pak zas ke konci tehu jsem poprve zazila paleni zahy, taky se to dalo preckat.

Preji pohodove tehu a ten prvni trimestr je takovy narocnejsi.

Příspěvek upraven 13.11.21 v 14:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20899
13.11.21 14:11

@Raduusg Vydrž. Naskočilo ti HCG a tělo na to reaguje takhle. Většinou to do 12tt odezní.

Mně pomáhal Birel, ale každá to máme jinak. Zkus odpočívat a vysledovat, jestli něco nepomůže. A jinak mně nejvíc pomáhalo to, že budu mít miminko. To byla ta největší motivace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
13.11.21 14:12

Byla jsem na tom stejne. Zkus jeste Emesin, jestli se jeste prodava. Me tebkrat fakt spasil :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1139
13.11.21 14:13

Psychicky Té uklidnim. Prý nevolnosti znamenaji, že se miminko zdárně hlásí o život. :mavam: A většinou přejdou, jakmile si na sebe s maminkou zvyknou. Pro Tebe je teď nejdůležitější dodržovat zdravou životosprávu, k čemuž, Té prcek úspěšně nuti! :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
13.11.21 14:14

@Raduusg mě hodně pomohl čaj z meduňky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
13.11.21 14:18

Brala jsem to tak, že některé ženy to tak prostě mají. A to mi bylo hodně zle, zvracela jsem 4 měsíce v kuse v kteroukoliv denní dobu. Je to k zbláznění, ale to dáš, jako každá jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
13.11.21 14:19

Děkuji moc za rady, ja si pripadam uz uplne zoufala, furt brečím, mam ty hormony pěkně rozhozené teda 😏 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
13.11.21 17:49

@Raduusg
Ahoj Raduuusg, jsem 7+2 a trpím taky jako nikdy :zed:
Dnes celý den ležím, díky bohu to dnes jde… ale nic mi nechutná, všechno mi smrdí a je mi neskutečně zle. Už takových 10dní. Doufám, že to brzy přejde. Občas mi pomáhá teplý vývar, suché pečivo a mandarinky. Ale ten vývar by prvně musel někdo uvařit a to bohužel nedám :poblion:
O předchozím těhu jsem přitom ani nevěděla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
13.11.21 18:08
@Raduusg píše:
Děkuji moc za rady, ja si pripadam uz uplne zoufala, furt brečím, mam ty hormony pěkně rozhozené teda 😏 😀

Ahoj, pomáhal mi trochu čekankovo- zázvorový sirup a slazený černý čaj, ale každému sedne něco jiného. Zkoušej jídla bez výrazné chuti (bramborovou kaši, málo kořeněný vývar, suché těstoviny). Na konci třetího měsíce mě tyhle nevolnosti přešly a začaly jiné.
Teď jsem v pátém a natahuje mě železo, které musím brát a když si vezmu vitamíny (chytré miminko), tak z nich cítím rybu a též je mi na zvracení. Změna vitamínů nepomáhá a jediné, co slyším od doktorky, že musím vydržet, takže tak. Hlavní je, že mimčo prospívá. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
13.11.21 19:35

@Raduusg Ahoj, moc dobře chápu jak se cítíš, asi tě úplně nepotěším ale včera jsem skončila 1 trimestr a nevolnosti se mě stále drží. Sice už nejsou tak silné jako na začátku ale stále ještě aspoň jednou denně zvracím. Mě nejvíc pomáhalo si jít prostě lehnout a zaspat to, žádné jiné rady na mě prostě neplatily. Stále mám problém vařit nebo vůbec otevřít ledničku a vidět všechno to jídlo :lol: kolikrát nemůžu ani do kuchyně, až tak mi prostě všechno vadí 8o za chvili je tady prosinec a já doufám že budu schopná udělat aspoň pěkné Vánoce a něco vůbec upéct. Ale každá ženská to má jinak, tobě můžou klidně přejít dřív tak se drž :kytka: musíme to vydržet, ta odměna za to stojí :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 20:54

Chce to asi se trochu psychicky naladit na miminko. Jsi teprve v 6tt a nevolnosti teprve začínají. Já zvracela vždycky do 5.mĕsíce, několikrát denně. Nepomáhalo nic, mezi 2.a 3. měsícem jsem nemohla ani nic pít, jak mi bylo zle. K tomu se mi vlivem hormonů příšerně rozjede exém a ten jsem tentokrát měla úplně na celých rukách, svědění urputné, bolest neskutečná. Chcti tím říct, mysli pozitivně, může to být ještě mnohem horší. :lol: To dáš :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
72
13.11.21 22:03

Jsem 15. týden a konečně už je lépe, někdy stačilo se jen hnout z postele a už jsem letěla. K tomu už dvouleté mrne doma, co si chce hrát. Ráno jsem vždy před vstávání z postele pochroupala pár piškotů a posléze si vypálil žaludek chlazenou kofolou :mrgreen:
Důležité je hlavně během dne neustále něco uzdibovat, nezustat hlady s lacnym žaludkem… Někomu pomáhají vychlazené nápoje a ovoce. Držím pěsti ať vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
15.11.21 08:51
@Raduusg píše:

Mně pomohlo přestat být hrdinka a jít na 14 dní na neschopenku. Když jsem nemusela 8h denně skrolovat počítačem, bylo mi méně nevolno, i když jsem pořád zvracela párkrát za den, včetně toho dávení nasucho.

Radím nebránit se zvracení, mně se po něm vždy udělalo cca na dvě hodiny líp. A hodně ležet, ale i se přiměřeně hýbat, já tehdy na střídačku ležela a chodila na procházky/dělala menší práci po domě a to pomáhalo hodně. Sice na procházce jsem denně zvracela, ale v lese kde nikdo není mi to nevadí, aspoň nemusím čistit záchod :D

Přešlo mě to cca ve 14 týdnu, teď už se mi jen výjimečně navalí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1072
16.11.21 01:55

nemoc Hyperemesis Gravidarum

@Raduusg Ahoj, že bys to musela vydržet není pravda!!! Nechci nijak kritizovat ostatní, co tu píšou komentáře, ale vydržet se to dá pouze do určité míry. Pokud bys zvracela často a nebyla schopná v sobě udržet jídlo a tekutiny, tak se s tím už musí něco dělat. Já zvracela sedmý až desátý týden několikrát denně, ztratila jsem několik kilo, byla jsem dehydratovaná a poškodila jsem si krk do té míry, že už jsem pak zvracela trochu i krev.

Holky, komu je tak moc špatně a kdo hodně zvracíte, najdete si “nemoc” zvanou Hyperemesis Gravidarum.

Léčí se to poměrně jednoduše, jsou na to různé prášky. Např. pomůžou pilulky s látkou pyridoxin (to je jen vitamín B) případně v kombinaci s látkou Doxylamin. Když to nestačí, tak se pak berou prášky zastavující zvracení. Jasně, v těhotenství není dobré brát prášky, ale když do sebe nedostanete jídlo a tekutiny, tak to škodí více.

Je dobré to podchytit včas, když člověk není ještě moc dehydratovaný. To totiž ty nevolnosti ještě zhoršuje. Pak pomůže po lžičkách / po douškách takový ten sportovní iontový/ energeticky nápoj. Má v sobě soli, minerály, atd. a vrátí tělo jakž takž do rovnováhy. V horších případech pomůže zajet si na pohotovost na kapačky (osobně mne překvapilo, jak rychle se mi udělalo po tom lépe).

Jinak pomůže si uvědomit, že to určitě přejde. Klasické nevolnosti cca po 12ti týdnech, v případě Hyperemesis Gravidarum se to trochu zlepšuje, ale výrazně lépe je člověku tak po 20 týdnu (záleží, jak vážný průběh člověk má, ale mně opravdu po 20 týdnu bylo lépe, dokonce jsem i měla chuť na jídlo a zvracela jsem pak už jen vyjímečně).

Jinak tipy, co mohou pomoci, když ty nevolnosti nejsou moc silné (to mi pomáhalo zpočátku čtvrtý až šestý týden a teď ve třetím trimestru, kdy jsem už vysadila prášky):

• akupresurní náramky
  • zázvor (v pilulkách, lizátkách, čaj)
  • nemít hlad (tj. jíst často)
  • vyhýbat se pachům (např. neotevírá lednici nebo se u toho v tu chvíli nenadechovat)
  • čerstvý vzduch

Když by vám někomu fakt bylo hodně špatně a chtěli jste znát více info, tak se klidně ptejte. Já to Hyperemesis Gravidarum bohužel mám a moc mi pomohlo probrat to s někým, kdo to zná :palec: Navíc jsem pak strávila mnoho času studováním té nemoci a co s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat