Nevolnosti a zvracení...čím dál horší.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Joliet
Povídálka 13 příspěvků 11.10.08 20:04
Nevolnosti a zvracení...čím dál horší.

Ahojky holky,

od 7tt jsem začala mít nevolnosti a ty se postupně začali zhoršovat. Nejdříve to bylo každý večer tak na 2-3 hodinky, poté to začínalo trvat déle a občas přišlo na řadu i zvracení. Teď jsem skoro v 10tt a užívám si to… Blbě je mi od včerejšího večera s malými přestávkami až doposud, za den tak 4-5× zvracím. Manžel do mě cpe banány, čaj, zázvorová lízátka, piškoty, rohlík… jenže já nemám chuť na nic a stejně to pak jde po čase ven. :-(
Pokud to takhle půjde dál, tak budu muset k dr. minimálně pro neschopnost. Jen nevím jestli k obvodnímu, nebo gyn? Jaké máte zkušenosti? Dokáže mi dr pomoci, třeba nějakými čípky?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 11.10.08 20:12

ahoj mě začalo být špatně cca 7tt a do 14tt.Prozvracela jsem snad celý den a to od rána do noci, zvracela jsem z čisté vody prostě ze všeho.Pak mi dělalo dobře černý čaj s citronem a cukrem to bylo jediné.Zhubla jsem 8kg nic nepomáhalo, dr.mi dal Cerucal nebo tak nějak no nepomohlo.Do poradny jsem jezdila s pytlíkem v ruce jinak seděla nad mísou nebo ležela jak lazar.
Neschopenku mi vystavil gynekolog.
Držím palečky ono to přejde neboj :wink: :wink: :wink: někomu dříve někomu trochu později.
Pohodový průběh těhotenstvím :wink: :wink: :wink:

N&A77
Povídálka 31 příspěvků 11.10.08 20:26

To ja mela to samy v prvnim tehotenstvi a nic nepomohlo. Mohla jsem pozrit jen housku s maslem. Trvalo to ty prvni 3 mesice a pak se to uklidnilo na obcasne nevolnosti. Ale byl to teda desivy zazitek. To budes mit asi holku ne? :D Druhy tehotenstvi byla naprosta pohoda a byl to kluk. :lol:

Taz
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 11.10.08 20:44

Tak já trávila s hlavou v záchodě od 6. do 16. tt…Ale od 14. tt se to začalo rapidně zlepšovat… :) Neboj, ono to přejde… jediný, co mi pomáhalo, byla coca-cola… nejlépe chlazená a odbublinkovaná… Dr ti kdyžtak dá něco proti zvracení, ale já se léků bála… ikdyž se těhotným na nevolnosti běžně dávají a děti se rodí zdravé… Ale já to tvrdohlavě odmítala… :)

liška
Echt Kelišová 7559 příspěvků 11.10.08 21:11

Ahoj,já zvracela do 16 týdne… :roll: a mám holku :wink:
nepomáhalo nic,nejhorší byla voda a čaj,manžel mi kupoval všechny možné pití,džusy různých příchutí,jasně,že koupil 5 litrů jablečného,který jsem s chutí pila a druhý den mi stačil jen pohled na krabici a :poblion: ,nakonec jak už někdo psal coca cola,ale origoš.
A ty pachy… :roll:
Neboj,přejde to!

Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.10.08 21:17

ahoj,
neschopenku ti da gyndr.
jinak me prvni tehu bylo blbe ty prvni tri mesice…(do 14tt),kazdy den jsem zvracela,vzdy kolem11 dopoledne:-) pak mi bylo blbe jeste vecer. cely den nastesti ne.zhubla jsem tri kila. u druheho mi bylo blbe asi az do 7. mesice,ale vzdy tak porad jak kdyby na zvraceni,ale poblindila jsem se jen tak jednou za mesic:-)ale trvalo to dyl:-/
porad doufej, ze to co nejdriv prejde a ze hlavne na konci bude uzasny miminko:-)

Joliet
Povídálka 13 příspěvků 11.10.08 22:01

Moc vám všem díky za názory. Je moc fajn, vědět, že je to normální průběh a nejsem nic vyjímečného. Představa, že budu „trpět“ každý den ještě nějakou dobu mě moc nepřidá. Ale budu se s tím muset poprat :-) Manžel mi říká, že mám být ráda a má pravdu, ale… :-) … Je skvělé, že si máme možnost takle vyměnit zkušenosti.

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 11.10.08 23:08

Držím palce,at tě to co nejdřív přejde. já si tím taky prošla do cca 15týdne. Gyn.Dr.mě vystavil neschopenku hned na začátku těhu,ani si dost dobře neumím představit chodit do práce. Protože já teda taky zvracela od rána do večera.Partner se do mě snažil nacpat aspon něco,ale horší než zvracení,byla absolutní nechut k jakémukoliv jídlu,natož třeba vaření..Zhubla jsem 5kg,ted jsem v 21.týdnu a ještě nejsem ani na původní váze.ale miminko je zdravý jako řípa,to je hlavní!
Doktor mi říkal,že jsem typický případ,kdy dítě prazituje na matce.Ono si veme všechno a je v pohodě,a matka je úplně vycuclá :lol:
Ad jídlo: první trimestr jsem prožila na coca-cole a rohlíkách a piškotech. Prvotní předsevzetí o zdravé výživě vzaly brzo za své.. :lol:

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19199 příspěvků 12.10.08 01:31

Ahoj
Při druhém těhu mi nebylo špatně,jen jsem cca 6× denně zvracela.To byla holka. :wink:

Při třetím těhu mi bylo špatně od rána do večera.Prozvracela jsem skoro celé dny.I v noci mě to často vzbudila a já musela letět. :roll: Nebyla jsem schopná nic sníst.Jedině š'távu z třešňového kompotu.Později i nějaký kompot. :wink: Moc mi pomohla cola.Po ní mi bylo líp. A ginger (zázvorové tablety) :wink: Nakonec i to přešlo. :wink:
A je to kluk. :D

Ale kámoška mě uklidňovala,že když je mamině špatně,tak to znamená,že se miminku daří dobře. :wink:

Neboj,jednou to přejde. :wink:

Adriane
Kecalka 440 příspěvků 12.10.08 13:07

Ahoj, já tě moc nepotěším,
já prozvracela celé těhotenství, 24 hod. denně, celých 9 měsíců, ještě v den porodu. Nemohla jsem jíst téměř nic, zvracela jsem už při pohledu na reklamní léták s potravinami :lol:
Ale neboj, každý to tak nemá, třeba ti to brzy ustane
Jo a čípky ani čaje ani lízátka nic nepomohlo, oni ty čípky nejsou ani moc zdravé, tak jsem je moc nechtěla

Malina7
Závislačka 2671 příspěvků 12.10.08 20:01

Ahojky,
to zvracení jsem si prožila taktéž. Pak jsem mapovala, co mi tak pomáhá. Hodně mi pomohl meloun a jahody, prostě strava, která zavodní tělo, jelikož mi bylo zle i po vodě.
Zkus to vydržet a hlavně to řekni dr. Jinak neschopenku žádej u gynekologa. Je fakt, že je lepší být v klidu.
Zkus si také po každém jídle lehnout. To také pomáhá.

ježek
Povídálka 40 příspěvků 17.10.08 17:05

ahojky, tak já při prvním těhu zvracela denně do 4.měsíce ,při cestě z a do práce jsem se modlila aby nebyla dopravní zácpa,jelikož jsem musela během cesty i 3× vystoupit a zvracet,fakt síla a přežívala jsem jen na jogurtech a mandarinkách,vše ostatní šlo ven.Teď jsem těhu podruhé - 11 týden a je to to samé,nevycházím ven bez igelitového sáčku a pro změnu jsem schopná přežívat jen na kompotech.Tak snad to přežijem ve zdraví my i prckové no co jiného nám taky zbývá,tak hodně sil maminy…Jo a zázvorové tablety,lízátka atd.nezabíraly.

Joliet
Povídálka 13 příspěvků 24.10.08 13:02

Ahojky,

tak to musím zaťukat, že se to snad trochu uklidnilo. Každý den si večer trochu ublinknu, ale už jsem si na to zvykla. Ze začátku to bylo daleko horší… No snad to nezakřiknu. Díky všem za názor.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.08 08:29

Ahojky,
tak snad nás tohle období brzy přejde. Mě je hrozně už týden :-( k tomu máme doma 16 měsíční mrně, takže nic moc.....
Asi žádná rada není platná, že jo? :-)

Monali
Kecalka 361 příspěvků 14.11.08 08:47

ahojky..neschopenku ti napíše na gyndě..Ale pozor at neskončíš v nemocnici. Kamarádka takhle zvracela každý den a neudržela v sobě nic..až se doslova prozvracela do nemocnice na kapaky..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >