Nevolnosti - nejen ranní

Dia
34
15.6.04 11:10

Nevolnosti - nejen ranní

Ahoj těhulky,

chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s tím, že cca 9 týdnů od začátku probíhá těhotenství tak, že o něm téměř nevíte a až ve 3 měsíci začnou nevolnosti, ale spíše celodenní? Je to normální? Mám z toho nepříjemný pocit, nic jiného mi není, prostě jen ta nevolnost. Nechci hned letět k doktorce…
Díky za rady…

Denisssa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2339
15.6.04 13:12

Ahoj,
ze své zkušenosti říkám, že je to normální. Při prvním těhotenství mi celodenní nevolnosti začaly v 8.týdnu. Měsíc to bylo opravdu hodně nepříjemné, ve 4. měsíci to postupně úplně přešlo. Zkus si dávat pozor na to co jíš a piješ, někomu vadí jen určité potraviny. Mě se vždycky nejhůř udělalo po kafi, které mi ale moc chutnalo. Trvalo mi než jsem na to přišla :? Dobré je jíst málo a často, teď při druhém těhu jsem měla stále u sebe krabičku piškotů a když mi začal „plavat žaludek“ tak jsem jich tak 5 snědla a bylo líp. Taky prý pomáhá studené - ideální čas zmrzlin :D Uvidíš, že to nebude trvat moc dlouho, navíc jsi ženská a ta vydrží víc než člověk :wink:
Katka 25tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
15.6.04 18:12

Ahoj,
podle mých zkušeností je nevolnost (ať už se zvracením nebo bez) naprosto nevysledovatelná a neovlivnitelná. Mně začala taky asi 7. nebo 8. týden, pak okolo 11. týdne přestala, už jsem jásala, že začíná krásné užívání si těhotentsví, ale teď najednou (jsem v 15. týdnu), se zase vrátila a zase nepomáhá nic - nezabírají žádné jídelní režimy, ani piškoty, ani zmrzlina, cola už vůbec ne!!! Prostě je mi špatně a musím do práce. Vlastně jediné, co je zaručené, je postel a spánek. To mi uleví pokaždé, natáhnout se. Ale to se přes den bohužel nedá :? Takže - vydržet to. Přejde to :wink:
Držím palce
Tutu + mimi 15tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
15.6.04 20:50

Ahoj, mě také nevolnost začala cca od 7 tt a celodenní nevolnosti vydržely až do 6. měsíce. Tím tě nechci strašit, je to opravdu hodně individuální. Nepomáhalo vůbec nic a zhubla jsem 6 kg, které už jsem nenabrala. No, malá má teď štíhlou maminu, i když těch pár úmorných měsíců bych radši vyměnila za pár kilo navíc :) Jinak mě doktor uklidňoval, že aspoň vím, že miminko se vyvíjí v pořádku a to za to stojí, uvidíš. Takže hodně štěstí a zdravé miminko. Lucinda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
15.6.04 21:06

Ahojky Dio,
já jsem si říkala, že nemám žádné nevolnosti, ale objevili se až kolem 7tt. Termín ranní, to u mě fakt nehrozí. Ale celodenní to znám až moc dobře a nepomůže nic. Někdy je lépe, někdy hůře. Ale trvá mi to celý den, někdy dokonce začnou až po poledni.
Takže dle mě je to naprosto normální. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
15.6.04 21:14

Ahojky,
vim naprosto presne, o cem tu pisete. Me zacaly nevolnosti taky kolem 8.tydne a trvaly asi mesic a pul. Cely den mi bylo spatne. Casto jsem klecela nad kyblem nebo zachodem a doslova se modlila, at to prejde. Zvracela jsem ale jen asi dvakrat, i kdyz hodnekrat bylo na male :wink: . Kazdopadne to asi k tehotenstvi patri a musi si to prozit vetsina z nas. A hlavne budme rady, ze to jsou jedine problemy, ktere nas v tehotenstvi potkaly. Muzou se stat horsi veci. Tohle se da vydrzet.
Pa pa a drzte se :)
Lucka a Nikolka (14 tydnu)
http://nikolasek.wz.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
16.6.04 11:00

Ahojky

Já jsem měla první těhu úplně bez nevolností, jen jsem ve třetím měsíci začala krvácet, ale po týdnu se to uklidnilo a všechno bylo OK.
Při druhém těhu jsem se od 8 týdne málem vyzvracela z podoby. Ale spíš jen ráno. Stoupla jsem si k umývadlu a pila jsem studenou vodu, kterou jsem hned zvracela zpátky. Bylo to lepší, než se dávit naprázdno a zvracet jen žaludeční šťávy. Jídlo jsem teda sníst žádné nemohla. Ale to mám dodnes. Ráno prostě nesnídám. Jen piju čaj.
Teď plánuju třetího mimíska, tak doufám, že to nebude ještě horší a nebudu mít nevolnosti celodenní.
Zdravím a držím palečky.
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dia
34
16.6.04 11:09

Ahojky,

moc všem děkuji za povzbuzující odpovědi, musím říct, že dnes se cítím o 100 % líp, ale podle Vašich odpovědí, vím, že nevolnosti můžu čekat znova každým dnem. Je fakt, že pokud zůstane u nevolností, tak se to dá přežít, spíš jsem z toho byla vykulená, protože všechny tetičky a babičky mi dávaly zaručené rady, že buď je špatně od začátku nebo už vůbec… Takže ještě jednou díky!

Denisssa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
16.6.04 19:33

Ahoj Dio, a to počkej až ti začne růst bříško a mimísek si bude dělat prostůrek :lol:
To taky stojí za to :wink: Ale takový krásný bolesti - nejsem masochista, ale v těch si svým zplsobem libuju. Vždy říkám manžovi: Dnes mi bylo krásně špatně a celý den. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
1.5.14 08:42

Ahoj mamky jsem v 6 tt a mam nevolnosti celkem casto u prvniho ditka to neznam pomuze zazvorovy caj? Nekde jsem cetla ze zazvor pomaha?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
1.5.14 08:50

@EllaKouskova Ahoj, to ti závidím, ze premyslis, aspon co by ti pomohlo, ja jsem 5tt a pak za sebou kolapsy, včera mi sandály kapacky a jsem na tom fakt zle, nez držím ani vodu v sobe :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8569
1.5.14 08:56

@EllaKouskova ale se zázvorem to nepřehánět protože: Mezi léčivky, které mohou vyvolat potrat, patří například pelyněk, celer, petržel, šalvěj, skořice, tymián, majoránka, zázvor nebo aloe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
1.5.14 09:05

A jeden caj denne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
1.5.14 09:06
@Světluš.R píše:
@EllaKouskova Ahoj, to ti závidím, ze premyslis, aspon co by ti pomohlo, ja jsem 5tt a pak za sebou kolapsy, včera mi sandály kapacky a jsem na tom fakt zle, nez držím ani vodu v sobe :poblion:

Tak to drzim palecky at jsi brzy fit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8569
1.5.14 09:11

@EllaKouskova zkus jak na tebe bude fungovat a jen to prostě nepřeháněj s tou sílou… já třeba miluji vařená jablka se skořicí… tak jsem si dala a nic se nestalo… jde o to přistupovat k tomu se zdravým rozumem… Nic se prostě nemá přehánět :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama