Nevolnosti se stupňují, kdy to skončí?

135
29.5.20 12:56

Nevolnosti se stupňují, kdy to skončí?

Ráno už se budím vynervovana. Vím, ze zase sotva vstanu z postele, budu mít tu nejtěžší kocovinu svého života. Která nepolevi ani na chvilicku, proste od rána do večera, vnoci se to lehce uklidní, ale jen slabě :,( takhle to už mám skoro 3 týdny, kdy jsem byla jen na vodě a piskotach, nutim se do jídla, ze kterého mi je jenom špatně, vše mi smrdí a jsem naprosto vyřazena z běžného života, jen ležet a čekat, každý říká vydrzet :nevim: Nejhorší je neustálý tlak v žaludku, prekyseleni, pachuť v puse, klepu se, mám zimnice, Neustále mi je na omdleni, stavy úzkosti a strachu, ze to snad nikdy neskončí :,( jsem v 9.tydnu a už slaba jako moucha…nikdo mi neřekne, jak to bude dlouho trvat, obavám se, ze psychika mi to zhoršuje, ale co mám dělat, když jediná poloha, ve které mi je trochu obstojně, je v posteli???
Všechny rady jsem vyzkoušela, nepomáhá v podstatě nic, jen víra, ze to začne ustupovat a já si budu aspoň trochu užívat ten dle někoho nejkrásnější stav ženy :zed: bohužel to nesdílím ani v nejmenším a to si miminko s přítelem tak strašně přejeme :srdce:
Muže mi někdo empaticky poradit, zda na tom byl podobne a začalo se to zlepšovat?

Příspěvek upraven 29.05.20 v 13:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

356
29.5.20 12:59

Chudinko… :roll: takhke mi bylo v prvním těhotenství. Trvalo to od začátku 6. tt do konce 12.tt a přestalo to ze dne na den. Večer mi bylo ještě silene a ráno jak mávnutím kouzelného proutku…treba budeš stejný pripad :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
29.5.20 13:04

@Půáček
Ani nevis, jak mi každá taková rada pomáhá :srdce: sice nezvracim, ale je to prašť jako uhoď :,( miluju přírodu a i ty 3 minuty v autě do lesa jsou pro mě utrpení a i v lese mi je porad špatně :roll: sotva chodím a jedine, co snad na maličkou chvíli pomůže je, ze si popláču :,(
Vážně Ti moc dekuju za odpověď a podporu :hug: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
29.5.20 13:08

Já asi nebudu optimista. Byla jsem na tom dost podobně - jen ty zimnice jsem asi neměla (nebo sem je vytěsnila). Zlepšovat se to začalo v polovině 4. měsíce. A do konce 5. se to ustálilo. Říct - „Je mi dobře!“ jsem si dovolila až někdy v polovině 6. měsíce.
Teď jsem v 7. a doufám, že ty stavy už se nevrátí.
Hodně sil, nic netrvá věčně. Uklidňovala jsem se tím, že po porodu už bude líp. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
29.5.20 13:11

@KeckaJ
Určitě, myslím, ze už u Tebe bude jenom dobře :hug:
Ať se mimisek má moc dobře a jsi spokojena maminka :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
29.5.20 13:23

@ashanthe drž se, jinou radu nemám :( mně bylo takhle s každodenním (do 14tt celodenním) zvracením až do 22tt. Zhruba od 16tt pak už byly dny, kdy byla jen ta kocovina bez zvracení, od 20tt to bylo 1:3..ten jeden den mi bylo celkem dobře. Pozitivní je, že to přejde :hug: Zkus co nejvíc odpočívat, pokud můžeš ležet, tak lež, a neohlížej se na nic a nikoho :kytka: a poslouchej své chutě, co by ti tak aktuálně mohlo udělat dobře. Ať je to cokoliv, na zdravou stravu se vybodni :) jo a vlastně mně docela pomáhalo změnit prostředí, když už jsem byla schopná vydržet v autě. Takže klidně víkend na chatě v přírodě, nic nedělat, jen nohy nahoru. Bude líp!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3033
29.5.20 13:27

Tak ja ti nepomuzu. Mam to taky tak od 9tt, jsem v 13 tt a furt strasny. :roll: Preju at je ti brzo lip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
29.5.20 13:27

Já zvracela celých devět měsíců za cele těhotenství jsem přibrala jen dvě kila a kdybych nemusela kvůli staršímu tak z postele nevylezu… Cesta autem byla nemyslitelná a ven jsem chodila jen na chvíli s pytlíkama v kapsách kdyby náhodou :lol: hrozné období ale výsledek za to stál :) čtrnáct dní po porodu se to konečně začalo zlepšovat a dnes se tomu doma už jen smějeme :) doufám že to u tebe přejde dřív a pak už bude jen dobře :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2086
29.5.20 13:29

@ashanthe něco podobného jsem měla taky. Byla jsem ráda, že můžu jen ležet a nehýbat se. Teď jsem 19tt. Nevolnosti se zlepšily. Celkově je mi mnohem líp, cítím se vitálnější, ale pořád zvracím. Některé dny ( třeba 2-3 dny) vůbec, někdy zvracím 2× denně a někdy třeba 6×. Zpočátku bylo pomalu jedno, co jsem snědla, bylo mi špatně po všem, ale postupně jsem vystopovala, co mi většinou vadí. Méčné výrobky, čokoláda, tuňák, vůně kávy ( já ji nepiji, ale manžel měl zákaz :mrgreen: ), salámy, omáčky, těstoviny, rýže. Není mi špatně po jakékoliv zelenině a ovoci a vůžu kyselé ( zavináče, kyselý okurkový nebo rajčatový salát) a pálivé jídlo.
Přeji, ať tě to brzo přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
29.5.20 13:31

@racooon
Máme velkou zahradu a miluju sluníčko, ale nevím, jak v těch stavech budu teplo snášet, bříško bych si samozrejme zakryla…dekuju moc za rady, jak jsi to řešila s tím, ze jsi byla určitě slaba, když jsi hodně zvracela a nemohla jist? :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
29.5.20 13:37

@jary1
Sem tam mě chytne velká chuť na něco kyselého, predevcirem kyselé zelí, to byla jako studena sprcha pro rozpálenou zahu :D ale jsou to maličké pozitivní záblesky chuti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
29.5.20 13:38

@Enli
To je přede mnou ještě dlouhá cesta :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 13:38

Mně bylo špatně asi od 7tt až do 13tt. S úlevou, že je mi konečně líp jsem šla po svých k lékaři na ultrazvuk, kde mi oznámili, že miminko zemřelo. Měsíc a půl z těch tří měsíců jsem taky jen prakticky ležela a bylo to hrozný. A všechno naprosto k ničemu s tou bolestnou ztrátou na konci. Někdy je život těžkej a tobě držím palce, ať to přečkáte oba ve zdraví :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
2086
29.5.20 13:40

@ashanthe pokud by jsi do sebe nic nemohla dostat a cítila jsi se fakt slabá, tak zavolej k lékaři. Vím, že se dávají nějaké infuze, které ti pomohou. Já třeba i přesto, že jsem zvracela, tak jsem do sebe nějaké jídlo dostala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2086
29.5.20 13:41
@Anonymní píše:
Mně bylo špatně asi od 7tt až do 13tt. S úlevou, že je mi konečně líp jsem šla po svých k lékaři na ultrazvuk, kde mi oznámili, že miminko zemřelo. Měsíc a půl z těch tří měsíců jsem taky jen prakticky ležela a bylo to hrozný. A všechno naprosto k ničemu s tou bolestnou ztrátou na konci. Někdy je život těžkej a tobě držím palce, ať to přečkáte oba ve zdraví :srdce:

To je mi moc líto :,( :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama