Nevolnosti těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Meily
Kecalka 195 příspěvků 29.08.18 08:51
Nevolnosti těhotenství

Ahojky,
Jsem v 6TT těhotenství a začali mi hrozne nevolnosti. Sice nezvracim, ale mám na krajicku a mám problém něco sníst.
Též se cítím taková slaba, jak po chřipce.
Je to normální? Vím že se hodně mluví o ranních nevolnosti, ale jak to zvládáte vy? Máte nějakou radu jak normálně fungovat a třeba i uvarit?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10475 příspěvků 29.08.18 08:54

Je to normální :) když jsem měla takové stavy, tak vařil manžel ;) zvracela jsem krásných sedm měsíců. Trochu pomáhaly úplně ledové mandarinky a kola, ale jen občas

Kesy2014
Kecalka 112 příspěvků 29.08.18 09:04

Ahoj, jsou to asi tří týdny co mi nevolnosti přestaly… Hned od prvních pár dnů těhotenství jsem zažívala doslova muka. Nebyla jsem skoro schopna vstát z postele. Nízký tlak, závratě, pocit na zvracení, později se přidalo i ranní zvracení. Musím říct, že mi pomáhal ráno ledový banán z lednice, sklenice džusu s vodou, hodně spát a odpočívat. S jídlem celkově je to těžký i teď. Mám stále nechuť a vadí mi kořeněná a výrazná jídla. Takže jsme najeli na zdravý jídelníček plný ovoce, zeleniny, salátů a příteli k tomu vždycky udělám kousek masa :)
Zkus si koupit v lékárně Antimetil, je to čistý zázvor na nevolnosti a docela uklidńuje hlavně po ránu žaludek. Jinak mi během celého dne pomáhá ledový čaj ovocný, ledová káva. Celkově po teplém mi nebyl dobře a porce jím asi jako prvňáček zato častěji a pomohlo.Tak držím palce :-)
Já jsem teď 18+4 tt a nevolnosti už dobré akorát nechuť k jídlu zůstala. :D

Meily
Kecalka 195 příspěvků 29.08.18 09:11

Děkuji za odpovědi holky :) upřímně jsem klidnější, když vim, že co pocituju, tak nejsem sama. Už jsem se lekla, tě to není normální se cítit takhle pod psa. Nečekala jsem, že budu takhle mrtvolna :lol:
Moc toho ani nesmím jak se mi obrací žaludek, tak jsem i nervózní abych detatku posílala dostatek jídla. :(

Meily
Kecalka 195 příspěvků 29.08.18 09:13

@Kesy2014 tobě taky držím palce ať mas těhotenství klidné a zdravé miminko :srdce:

Garpit
Povídálka 32 příspěvků 2 inzeráty 29.08.18 09:17

Neboj je to normální. Já do začátku pátého měsíce nechodila ani ven. A když tak se sáčkem :P bylo to vážně hrozne, zvracela jsem i 15 x denně. Trochu pomáhalo ráno ještě než vstanes sníst něco sladkého a ledová cola. A pak přes den jsem cucala sladké bonbony. Mimi to neublížilo. Teď už je z něj roční chlap jako hora :lol:

Kesy2014
Kecalka 112 příspěvků 29.08.18 09:19

@Meily Neboj první tři měsíce si miminko žije vlastním živůtkem a živin má dost, akorát je dobré dodávat listovku. Já se cítila snad víc než pod psa, opravdu jsem celé dopoledne vždy nebyla schopná fungovat :zed: Modlila jsem se za den, kdy to přejde :mrgreen: a přítel také :lol: :lol: :lol: Ber to tak, že když tobě je špatně, tak miminku je dobře, protože roste :srdce: Uteče to jako voda a až se přehoupne první trimestr, bude ti lépe jako mě . Jinak moc děkuju :kytka: Už se nemohu toho maličkého uzlíčku dočkat :srdce:

Lea L
Kecalka 325 příspěvků 29.08.18 09:33

Neboj, je to normalni. Ja sem teda zkusila vsechny rady co sly a nepomahalo nic..jen se proste vyblinkat. Pak sem vychytala, ze nejlepsi je se napit studene vody se stavou, pac se to po ranu dobre blinka :mrgreen: nevolnosti jsem mela dlooouhe 4 mesice vzdy rano. Jinak ze zacatku jsem nepozrela ani pres den skoro nic.. pak mi sel kureci vyvar, po nejaky dobe bile pecivo se sunkou.. zeleninu jsem nemohla snad 2 mesice a teple napoje snad 3. Taky jsem mela strach o vyzivu mimi, ale jsem ted 35tt a mala je naprosto v poradku. Ono si z tebe vytahne co potrebuje.. :palec:

P4ja
Kelišová 6355 příspěvků 29.08.18 09:40

Ahoj, je to normální. Já nezvracela,ale celý den jsem měla žaludek jako na vodě. Do toho ještě hnusná kovová chuť v puse. Jediné,co pomáhalo, byl Birel. Jinak přes den jsem v práci odpočítávala hodiny do konce. A lízala jsem těhotenská lízátka, to docela šlo.Ale ve 12 jsem byla už hotová a zralá do postele. Po práci jsem šla na chvíli spát, pak se navečeřela a mohla jít spát znovu. Asi v 15tt to přešlo ze dne na den..

Meily
Kecalka 195 příspěvků 29.08.18 09:47

@Lea L Panejo tos měla teda dlouho :?
Mno taky ráno si dám hroznový cukrik, hodně piju ale normální jídlo jako maso? Ani náhodou.. :lol: teď zrovna zkouším sníst aspoň krupicovou kaši. :lol: nejhorší je, že si myslím že nedojedu ani nakoupit natož vařit. Vstanu jen pro pití a cítím se na omdleni, slaba jak s angínou. :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 10:03

Já teda nezvracim, ale skoro celý den pocit na omdlení, točení hlavy a knedlík v krku, spala bych i ve stoje snad to brzy přejde

Lea L
Kecalka 325 příspěvků 29.08.18 10:20

@Meily jojo taky jsem byla jak zombie.. divim se, ze jsem to davala v praci.. ale s tim jidlem to prejde docela „rychle“.. pak vadi jen neco a pokazdy teda neco jineho :lol: jinak v 30tt jsem malovala byt a delala pokojik..takze ta energie se trochu vrati. Ale teda ted uz sem zas pouzitelna tak na 50% :mrgreen:

Meily
Kecalka 195 příspěvků 29.08.18 10:32

@Lea L jééé už aby se mi taky energie vrátila :D Já jsem teda na neschopence doma, ale neudělám skoro nic. Teď jsem objednala jídlo online :D
Už se ti blíží porod? :) Hodně štěstí :srdce: :kytka:

Verun83
Echt Kelišová 8767 příspěvků 33 inzerátů 29.08.18 10:47

6-7tt jsem měla u obou těhotenství strašnou krizi. v prvním těhotentsví jsem si brala i dovolenou a spala asi 4 dny s přestávkami na jídlo a záchod. totálně vyřízená.
jinak na nevolnosti mi pomáhal broskvový kompot, kola po lžičkách, musela jsem jíst často po kouskách. pořád u sebe hroznový cukr, musli tyčinky atd.

Meily
Kecalka 195 příspěvků 03.09.18 20:34

A co myslíte je normální to nechutenství? Já za dnešek snědla pár sušenek bebe, jugurt a banán a víc ani ň…zvracela jsem jednou.. :( přítel je už evidentně nervózní že takhle je to cca 4 dny a moc se to nelepší. Zítra jdu i na kontrolu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >